Image Map
Teraz jest N sie 09, 2020 11:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:08 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Jak z opłatami za szkoły w przypadku tych z Was, którzy przyjechali do AU z dziecmi? Słyszałem, że za edukację dzieci imigranci, zanim otrzymają status rezydenta, muszą płacić. Jakie to były/są kwoty w Waszym przypadku (chodzi o szkołę podstawową i średnią)?

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 5:36 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

alfa7 napisał(a):
Jak z opłatami za szkoły w przypadku tych z Was, którzy przyjechali do AU z dziecmi? Słyszałem, że za edukację dzieci imigranci, zanim otrzymają status rezydenta, muszą płacić. Jakie to były/są kwoty w Waszym przypadku (chodzi o szkołę podstawową i średnią)?

To chyba sporo zalezy od stanu w ktorym sie mieszka, kazdy ma chyba ciut inne przepisy.

My przyjechalismy juz z PR wiec problem nas nie dotyczyl.
Za szkoly prywatne placi sie niezaleznie od statusu wizowego.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:16 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Chodzilo mi o panstwowe szkoly (podstawowa i srednia) w przypadku gdy rodzice sa na wizie studenckiej. Konkretnie chodzi mi o okolice Adelajdy, a wiec S.A. Jesli ktos orientuje sie co do tych kosztow (w roznych stanach AU) czy sa one oblikatoryjne czy zaleza od tego, co sie studiuje, a takze czy w kazdej panstwowej szkole sa podobne czy tez sa roznice np. miedzy kosztem szkoly w miescie a na dalszych przedmiesciach.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 12:12 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Szop napisał:

My przyjechalismy juz z PR wiec problem nas nie dotyczyl.
Za szkoly prywatne placi sie niezaleznie od statusu wizowego.

Co znaczy "PR"? czy może permanent? A jeżeli my przyjedziemy na wizie "176 (State Sponsored, ACT, NT)" i rzekomo permanentnej to bedziemy mogli posłac dziecko do państwowej podstawówki bezpłatnie?

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 12:54 am 

Jesli przyjedziesz na wizie permanent (do ktorych 176 sie zalicza) to bedziecie mogli poslac dziecko do panstwowej szkoly "bezplatnie" ( w codzyslowie bo jednak jakies tam drobne oplaty sa) czy tez do prywatnej placac tyle co obywatele i pozostali stali rezydenci.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 20, 2011 1:07 am 

dzięki za odpowiedż. Nie składamy na razie aplikacji o wizę bo agenci emigracyjni MARA i MIA nie są zgodni czy ów aplikacja przejdzie. Potrzebują skilled workers "glazier" w którym mam ośmioletnie doświadczenie ale nie mam w tym kierunku szkoły na papierze. Nie wiem czy ryzykować.
Pozrdo

Tytuł:
PostNapisane: N mar 20, 2011 11:58 am 

Alisim napisał(a):
dzięki za odpowiedż. Nie składamy na razie aplikacji o wizę bo agenci emigracyjni MARA i MIA nie są zgodni czy ów aplikacja przejdzie. Potrzebują skilled workers "glazier" w którym mam ośmioletnie doświadczenie ale nie mam w tym kierunku szkoły na papierze. Nie wiem czy ryzykować.
Pozrdo

Moze w podjeciu decyzji pomoge.
Kilka pytan:
1. Jak z twoja znajomoscia angielskiego?
2. Jesli na powyzsze odpowiedziales, ze bardzo dobra to na stronach instytucji zajmujacej sie uznaniem kwalifikacji znajdziesz warunki jakie musisz spelnic by te kwalifikacje ci uznali. Niekoniecznie jest to skonczenie szkoly jesli ma sie odpowiednie doswiadczenie.
3. Jesli na pytanie pierwsze odpowiedziales: mniej niz swietna to ja poradzilbym o idei zapomniec.

I na dodatek to, ze zawod dany jest na liscie "zawodow poszukiwanych" to nie znaczy, ze tak jest w rzeczywistosci.
Bardzo wielu sie juz ostro przejechalo emigujac "bo zawod jest na liscie". Radze najpierw solidnie sprawdzic ilosc ofert pracy w zawodzie i rzeczywiste zarobki.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 10:08 pm 

Czy warunkiem aby bez ukończonej szkoły uznano moje kwalifikacje jest super angielski? Mój angielski jest raczej średni i nie wiem jaki otrzymałbym wynik w IELTS general. Jeszcze dziś zamówię materiały przygotowywacze do ów egzaminu. Potrzebuję 100 pkt. zdobyc do stanowego sponsoringu wiza 176 (State Sponsored, ACT, NT). Wystarczy, że napiszę na 6666 ale jaki jest to poziom? Tego nie wiem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 22, 2011 1:49 am 

Alisim napisał(a):
Czy warunkiem aby bez ukończonej szkoły uznano moje kwalifikacje jest super angielski? Mój angielski jest raczej średni i nie wiem jaki otrzymałbym wynik w IELTS general. Jeszcze dziś zamówię materiały przygotowywacze do ów egzaminu. Potrzebuję 100 pkt. zdobyc do stanowego sponsoringu wiza 176 (State Sponsored, ACT, NT). Wystarczy, że napiszę na 6666 ale jaki jest to poziom? Tego nie wiem.

Nie calkiem o to mi chodzilo.
Wypowiadalem sie raczej na temat podejmowania decyzji.

Pytales sie czy warto ryzykowac?

Odpowiedzialem (moze troche dookola), ze conajmniej dobra znajomosc jezyka jest bardzo wazna.

Jesli jezyka nie znasz na tyle by na stronach instytujcji uznajacej kwalifikacje doczytac sie jakie sa ich wymagania to szanse powodzenia na miejscu beda raczej niskie (i nie chodzi mi tutaj o 100% zrozumienia wszystkich kruczkow ale o ogolne wymagania).

Kolejna kwestia to "zawod poszukiwany" i to, ze potrzebuja szklarzy.

Po wrzuceniu hasla szklarz w seek.com.au pojawia sie 16 ofert pracy (z tego kilka jako contractor) w calej Australi.
W NT i ACT aktualnie nie ma zadnej oferty pracy w tym zawodzie.

Ja zdaje sobie sprawe, ze to jest nieczesto spotykany fach i byc moze w rzeczywistosci prace latwo dostac ale zalecalbym ostroznosc.

Do kwesti jezyka wracajac. Po otrzymaniu wizy i przyjechaniu na miejsce nie ma obowiazku pracy w zawodzie. Wiele osob emigruje uzywajac zawodu do uzyskania wizy i pozniej pracuje w innym. To duzo latwiej osiagnac z dobra znajomoscia jezyka.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 12:59 am 

Wiem, wiem. Chcesz mnie ostrzec przed lekkomyślnością i piszesz realia. To dobrze.
Ten "szklarz", to tylko zawód z listy pod który mógłbym się podciągnac pod wizę. Tak naprawdę to pracuję w "Glass Factory" w Irlandii od prawie ośmiu lat gdzie robimy różności z "flat glass". Głównie okienne.
Znalazłem podobną firmę w Perth o nazwie "Walshs Glass" gdzie potrzebują na różne stanowiska. Zarobki od 47,000 rocznie. Jest tych firm więcej w AU. Nie szuka się ogłoszeń jako szklarz tylko jako operator pewnych urządzeń które robią coś tam ze szkłem... rozpisałem się ale to dla wyjaśnienia :wink:
Będę się starał o zatrudnienie w takiej firmie jeszcze przed wyjazdem, aby nie leciec w ciemno.

Co do tych warunków do spełnienia aby przekonac instytucję o uznanie kwalifikacji to będę szukał. Czy znajdę je na stronie www.immi.gov.au? Agent emigracyjny radził mi zrobic jakiś rodzaj kursu co najmniej rocznego przed złożeniem aplikacji o wizę. Co do ryzyka o którym pisałem to miałem na myśli czy złożyc wniosek bez ów kursu czy tez szkoły potwierdzającej moje kwalifikacje. Piszą na www.immi.gov.au :This visa allows you to migrate to Australia if you have good English language skills and have skills and qualifications in an occupation in need in Australia. Czy ten fragment: "and qualifications in an occupation" oznacza, że muszę miec udokumentowaną naukę w jakiejś szkole tego fachu?

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 1:23 pm 

Zawod: Glazier, ASCO code: 4982-11 Flat Glass Tradesperson.

Kwalifikacje uznawane przez TRA, strona glowna:

http://www.deewr.gov.au/Skills/Programs ... fault.aspx

Poszperaj i znajdziesz dokladne informacje co do wymagan jakie musisz spelnic by uznali twoje kwalifikacje.

Ja tez mialem kilka zawodow pod ktore moglem sie podciagnac i wybralem ten w ktorym bylo to zrobic najlatwiej.

Kilka uwag.
Troche sprawdziles i cos juz mniej wiecej wiesz.
To dobrze.

Jak pisalem, ja nie orientuje sie w temacie szkla i nie wiem jak dokladnie szuka sie pracy w owym zawodzie. W poprzednich postach pisales, ze zamierzasz sie starac o wize sponsorowana przez stan (176) i wzmieniales NT i ACT.

Problem jest taki, ze jesli chcesz ubiegac sie o wize sponsorowana przez jakis stan/terytorium to jesli taka wize dostaniesz to wymagaja by conajmniej 2 lata w owym stanie mieszkac po przyjezdzie.

Jesli rozgladasz sie z praca w Perth (WA) to state sponsored wiza do NT czy ACT troche do siebie nie pasuja.

Jesli uwazasz, ze jestes bardzo dobrym specjalista w swoim zawodzie i potencjalny pracodawca bedzie gotowy na wiele by ciebie wlasnie zatrudnic to ja polecalbym chyba wize sponsorowana przez pracodawce pomimo normalnych z taka wiza problemow.

Co do zarobkow to 47k rocznie to zdecydowanie nie sa kokosy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 1:28 pm 

Alisim napisał(a):
. Piszą na www.immi.gov.au :This visa allows you to migrate to Australia if you have good English language skills and have skills and qualifications in an occupation in need in Australia. Czy ten fragment: "and qualifications in an occupation" oznacza, że muszę miec udokumentowaną naukę w jakiejś szkole tego fachu?

To oznacza, ze twoje kwalifikacje musza byc uznane przez odpowiednia instytucje (w tym przypadku TRA) bys mogl sie o owa wize ubiegac i musisz dobrze znac jezyk.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 7:28 pm 

Dzięki za odpowiedź, za dobre rady. Rzeczywiście napisałem, że do stanów NT czy ACT potrzebują ale także do WA. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N mar 27, 2011 10:59 pm 

ile trzeba zarobic w AU mając dwójkę małych dzieci aby normalnie życ? Czytałem gdzieś, że Perth jest drogie...

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 29, 2011 1:26 am 

Alisim napisał(a):
ile trzeba zarobic w AU mając dwójkę małych dzieci aby normalnie życ? Czytałem gdzieś, że Perth jest drogie...

Nie ma jednej odpowiedzi na takie pytanie.
Albo jest taka: "to zalezy".

A zalezy od wielu spraw, ile pieniedzy czlowiek przywiezie ze soba, jak i gdzie chce mieszkac, itd.

Ogolnie mowiac to:
Sredni dochod to 55-60k rocznie.
Rodziny o dochodach ponizej 50k w rocznym rozliczeniu otrzymuja od panstwa wiecej niz placa podatkow.
Nie mozna przeliczac dochodow i kosztow zycia po aktualnym niebotycznie wysokim kursie dolara.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]