Image Map
Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 27, 2010 1:21 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Czy ktos sie orientuje ile sobie zadaja za ubezpieczenie pierwszego auta ze swiezym Australijskim prawem jazdy?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 27, 2010 1:48 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Zalezy z jaka firma, jakie auto, w jakim wieku jestes, jak dlugo masz prawo jazdy (polskie), podzwon po ubezpieczycielach i wez qotations:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 28, 2010 3:13 am 

Jestem teraz w Kanadzie i tu nie ma znaczenia ile mialem wczesniej prawo jazdy, myslalem ze tak samo jest w Australii. Jestem w wieku 32lat a auto np. z najtanszym ubezpieczeniem. Tu trzeba zaplacic ok 300 CAD za miesiac. Czy w Australii jest taniej?

Czyli warto miec zaswiadczenia o znizkach czy dlugosci posiadanego prawa jazdy? Czy jest jak w Kanadzie ze zaczna sie od zera?

Dzieki za odpowiedz!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 28, 2010 9:35 am 

Domyslam sie ze nie przyjezdzasz tutaj od razu na stale i w zwiazku z tym nie potrzebujesz robic od razu australijskiego prawa jazdy. Powinienes miec ze soba swoje czy to kanadyjskie czy tez polskie prawo jazdy i zaswiadczenie o dotychczasowych znizkach( moga byc przydatne). Mozesz sie spodziewac miesiecznej oplaty ponizej $100. Znajomy za swoje "pierwsze" auto w AU wartosci $14000 twierdzi ze zaplacil troche ponad $500 na rok

PostNapisane: Śr lip 28, 2010 12:40 pm 

sebamocyk napisał(a):
Czy ktos sie orientuje ile sobie zadaja za ubezpieczenie pierwszego auta ze swiezym Australijskim prawem jazdy?

ja place za

VW POLO 1997
Third party property damage & Theft and Fire Insurance
CommInsure $63 per month
polskie prawko

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 28, 2010 1:18 pm 

Dzieki za odpowiedz. No to mnie pocieszyles bo cena 100$/mc przy cenie paliwa to dwa plusy. Tu w Toronto za takie auto pewnie by mi wyliczyli 4tys rocznie :/
Ja zaczynam swoj pobyt w AU od szkoly w Sydney...

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 3:10 am 

sebamocyk napisał(a):
Dzieki za odpowiedz. No to mnie pocieszyles bo cena 100$/mc przy cenie paliwa to dwa plusy. Tu w Toronto za takie auto pewnie by mi wyliczyli 4tys rocznie :/
Ja zaczynam swoj pobyt w AU od szkoly w Sydney...

Pozdrawiam.

Jakiej szkoly? Jaki kurs?

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:18 pm 

Najpierw na Angielski podszkolic sie lepiej. Jest to 28 tygodni szkoly i 5 mies wakacji. Pozniej chce isc na 2 letni Businesses Management.
Po trzech latach pobytu juz chyba dostane permanent resident?

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:40 pm 

sebamocyk napisał(a):
Najpierw na Angielski podszkolic sie lepiej. Jest to 28 tygodni szkoly i 5 mies wakacji. Pozniej chce isc na 2 letni Businesses Management.

dobra rada - odpusc sobie 2 letni business management.
chcesz dostac pobyt zrob tak: kurs jezyka + certificate in small business management (roczny) + bricklayer certificate (1 rok).
jest to pewniejsze niz 2 letni biznes ktory nic Ci pewnie nie da. pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 12:22 am 

sebamocyk napisał(a):

Gwoli wyjasnienia, PR nie dostaje sie za dlogosc pobytu, tylko za kwalifikaje i doswiadczenie w potrzebnym Australii zawodzie. Mieszkanie i studia/praca w Australii pomaga tylko potem w znalezieniu pracy.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 1:54 am 

Marek1211 napisał(a):
sebamocyk napisał(a):

dobra rada - odpusc sobie 2 letni business management.
chcesz dostac pobyt zrob tak: kurs jezyka + certificate in small business management (roczny) + bricklayer certificate (1 rok).
jest to pewniejsze niz 2 letni biznes ktory nic Ci pewnie nie da. pozdro

Dzieki za dobra rade. Wlasnie chcialem sie rozejrzec na miejscu jakie kursy robic.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 3:42 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
To zalezy czym bedziesz jezdzil, w Australii obowiazkowe (i placone razem z tzw rego, czyli podatek drogowy / haracz placony raz do roku dla rzadu) jest tylko third party injury - czyli ubezpieczenie od kosztow medyczynych jak ktos kogos puknie, dla swietego spokoju warto wykupic 3rd party damage bo kosztuje grosze - cos kolo 120 za rok, jak tego nie masz i kogos pukniesz to placisz z wlasnej kieszeni, a tutaj sa to tysiace dolarow. Jezeli bedziesz jezdzil starym autem to full comprehensive bym sobie po porsut darowal, bo zaplacisz rocznie polowe tego ile kosztowal ten samochod.
A co do twojego pomyslu na emigracje to obawiam sie, ze nie masz zielonego pojecia o podstawach. Idz na strone immi i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Zaden business management nie da ci nic poza bezwartosciowym dyplomem. Smiem twierdzic ze rowniez niczego sie tam nie nauczysz, bo wiekszosc tych prywatnych koledzy to totalna sciema i marnowanie czasu i pieniedzy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 4:12 am 

Dzieki. Pomysl z wyjazdem do Australii narodzil sie 2 miesiace temu wiec prawda jest ze nie mam pojecia o Australijskiej emigracji. Dlatego jesli ktos ma jakies rady chetnie skorzystam ze wskazowek.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 8:16 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Zacznij od tego:
www.immi.gov.au

ale powinienes juz byc zaznajomiony z systemem punktowym, bo Kanada ma chyba bardzo podobny, nie wiem jaki tam masz status, ale mysle ze procedury i biurokracja jest na podobnym poziomie.
Porada na teraz: interesuje cie zawod z listy SOL, kotra znajdziesz na podaniej stronie - tylko akredytacja w jednym z wymienionych w "nowym SOL" daje ci szanse na pozniejsze ubieganie sie o PR, w zaden sposob jednak nie gwarantuje ze lista nie zmieni sie kiedy zdobedziesz swoj zawod.
Byc moze latwiej jest ci jednak aplikowac off-shore? Jaki masz wyuczony i wykonywany zawod? Jezeli jest na liscie, to jedyna rozsadna rada to zlozyc wniosek o PR i czekac.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]