Image Map
Teraz jest Śr sie 05, 2020 3:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Życie w Hobart
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 11:06 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich,
tak jak w temacie, chciałabym się dowiedziec czegoś więcej o życiu w stolicy Tasmanii - Hobart :-)
Szukałam już tu takich wątków i przeczytałam parę, ale jedynie czego się dowiedziałam to to, że jest tu bardzo wysokie bezrobocie.
Chciałabym się tu przeprowadzic w swoim czasie i interesują mnie opinie ludzi, którzy tu mieszkają najlepiej ;-)
Jak tu życie wygląda? Dzienne i nocne. Czy jest duże natężenie tych wszystkich tajfunów i cyklonów?
Są jakieś teatry tu i miejsca tego typu?

Pozdrawiam serdecznie, Ola.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 2:04 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Co prawda nie mieszkam w Hobart ale spedzilem tam sporo czasu.

Nie ma tam zadnych tajfunow ani cyklonow - to nie ta strefa klimatyczna. Te rzeczy zdarzaja sie w strefach tropikalnych - Hobart do tropikow raczej nie nalezy.

Bardzo fajne miasteczko, ok 200 tysiecy ludzi. Ma pare pubow i klubow, ale zycie nocne jest tam raczej ograniczone do pubow kolo portu i Salamanca, kasyna i paru pomniejszych miejsc. Hobar ma orkiestre symfoniczna i chyba jakis teatr czy dwa. Nie masz raczej co sie stresowac bo za $60 mozesz przyleciec do Melbourne na jakies przedstawienie. Z Hobart do Melbourne jest tylko godzina lotu. Mozesz tez promem za mniej wiecej tyle samo pieniedzy - musisz jednak dojechac do Devonport (3 godziny drogi z Hobart)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 5:02 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Krowa z karabinem napisał(a):

Nie ma tam zadnych tajfunow ani cyklonow - to nie ta strefa klimatyczna. Te rzeczy zdarzaja sie w strefach tropikalnych - Hobart do tropikow raczej nie nalezy.

Uff, bardzo się o to martwiłam, ale to jednak dobrze, że nie ma!

I jeżeli chodzi o te teatry to też dobrze, bo bardzo bym chciała związać z tym moją tamtejszą przyszłość... O ile się uda...

Poza tym mam nadzieję, że mimo że jest to "małe" miasto, to nie jest tak, że np. kobiety stoją na ulicach i gawędzą tzw. pełny monitoring ;) I nie obrabiają tyłka jak np. w Irlandii. Bo o tej Irlandii to już tak się nasłuchałam...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]