Image Map
Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 7:04 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Alagar napisał(a):
A może punktowo mi ktoś odpowie co mowinien zrobić emigrant po przyjeździe
1.ląduje w jakimś mieście i gdzie szukać noclegu

Najlepiej zebys sobie kogos znalazl juz przed przyjazdem kto udzieli gosciny, ktos kto meiszka tu od lat, wtedy bedziesz mial miejscowe referencje baaaardzo tu przydatke przy szukaniu lokum. Jak nie mozesz znalezc to bierz cos taniego, nawet hostel, ja tak zrobilem, ceny co jakies 20-30 $ za lozko w sali kilkusosobowej wiec sa niedogodnosci

Cytuj:
2.gdzie szukać pracy w gazetach czy może w australijskim pośredniaku(jeżeli coś takiego istnieje) a może są strony www które mogę przejżeć przed wyjazdem

Pracy w Australii nie ma wiec jaki ma sens szukanie czegos czego nie ma?
Urzad Pracy ma swoja www.jobsearch.gov.au ale tam praktycznie nie ma ofert, zereszta to co jest w gazetach to prawie nic sa jeszcze www.seek.com.au i www.careerone.com.au na ktorych tez nic nie ma

Cytuj:
3.na dzień dzisiejszy mam ok 25 tyś dol Aus.wyjazd planuje za rok i coś jeszcze dołoże czy z taką kwotą można spokojnie zaczynać .dziękuje pozdrawiam.

Spoko, australia baaaardzo lubi pieniadze przywozone przez emigrantow, szybko je wchlonie jak dobry odkurzacz.

PostNapisane: Pn mar 14, 2011 10:40 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Czesc Alagar,
Pisze tutaj Loserek, ktory ma firme w Australii. Byc moze o zblizonym do Twojego profilu? Bedzie on chyba najkompetentniejszy do odpowiedzi na Twoje szczegolowe pytania.
Budowlaniec w Australii ma sie dobrze. Ale nie od razu. Urzadzenie sie zajmie ladnych pare lat. Uzyskanie wszelkich pozwolen czy licencji oraz przebicie sie przez biurokracje czy chociazby nauka paradoksalnych dla Europejczyka lokalnych obyczajow (prawo jazdy z NSW niewazne w WA - to tak jakby prawo jazdy z Mazowieckiego niewazne bylo w Zachodniopomorskim) sprawi, ze czlowieka nieraz krew zaleje.
25k na otworzenie i rozruch firmy to stanowczo za malo. Bedziesz musial jednak zaczynac niemal od zera. Post Konrada, aczkoleiwk napisany jego stylem, moze byc calkiem blisko prawdy.

Wciaz zycze powodzenia,
Archer

Tytuł: heloo
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 1:41 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

czytam te "wypociny" i jest mi przykro...
acha ...nazywam się Marian Szczepański ...nie mam nicka ale mam nazwisko

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]