Image Map
Teraz jest N sie 09, 2020 10:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:05 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam, od dłuższego czasu zamierzam wyjechać ze swoja dziewczyną na kurs ang do Australii .
Nawiązaliśmy kontakt z Bridge Agency (korzystał ktoś)? Szkoły jeszcze nie wybraliśmy.

Prosze o jakieś rady z waszej strony - bo wiadomo troche stresuje mnie wyjazd.

Mam 24 lata - skończone studia (dziewczyna tak samo) chcielismy wyjechac na 1-2 lata zanim się ustatkujemy no i nauczyc ang. Wstepnie wybralismy szkołe Greenwich College.

Miasto - pewnie Sydney.

Myslimy o kursie mieszanym (czyli np 3miesiace kursy - 2 mies wolnego itd)
Jak obecnie z praca dla takich ludzi jak my? Czy damy rade się utrzymać pracująć 20h tygodniowo ? W okresie wolnego mozemy pracować bez ograniczen?

Juz nie wiem co miałem napisac - prosze o jakies rady, jak cos sobie przypomne - napisze.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 1:29 pm 

Nie wiem czy juz wyjechaliscie? Greenwich College to dobra szkola. Czy sie utrzymacie 20H tygodniowo pracujac, tak ale przy zacisnietym pasie i skromnych warunkach mieszkaniowych. Wy jako para bedziecie musieli placic w sydney co najmniej $200+ tyg za pokoj co przy zarobkach $20 za godzine pozwoli sie utrzymac... Ja pracuje za taka stawke 40h i wszystkie pieniadze sie rozchodza i to nawet nie na piwo czy papierosy ale na podstawowe potrzeby.

Pzdr

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 3:16 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

sebamocyk napisał(a):
Nie wiem czy juz wyjechaliscie? Greenwich College to dobra szkola. Czy sie utrzymacie 20H tygodniowo pracujac, tak ale przy zacisnietym pasie i skromnych warunkach mieszkaniowych. Wy jako para bedziecie musieli placic w sydney co najmniej $200+ tyg za pokoj co przy zarobkach $20 za godzine pozwoli sie utrzymac... Ja pracuje za taka stawke 40h i wszystkie pieniadze sie rozchodza i to nawet nie na piwo czy papierosy ale na podstawowe potrzeby.

Pzdr

Ktos tu pisal wczesniej ze zarabiajac 600$/tydzien spokojnie da sie utrzymac a jeszcze zostanie sporo na pozwiedzanie Australii, to sie popytaj teraz tych co tak wypisywali jak to oni sie utrzymali jako studenci za takie stawki

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 6:23 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

w styczniu wróciliśmy po prawie pól roku pobytu w Adelajdzie.
Rodzina 2+2
koszty życia tygodniowo (bez wycieczek po Australii)
wynajem 200$
reszta 260$
żyliśmy normalnie (nawet przytyłem :twisted: ) pozwalaliśmy sobie na słodycze, lody, piwo, wino itp
trzeba tylko umieć rozsądnie kupować i gotować samemu

Tytuł:
PostNapisane: So maja 21, 2011 2:58 am 

konrad242 napisał(a):
sebamocyk napisał(a):

Pzdr

Ktos tu pisal wczesniej ze zarabiajac 600$/tydzien spokojnie da sie utrzymac a jeszcze zostanie sporo na pozwiedzanie Australii, to sie popytaj teraz tych co tak wypisywali jak to oni sie utrzymali jako studenci za takie stawki

za $600 1os sie utrzyma jak najbardziej :) mi dochodzi jeszcze wydatek na samochod...

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2011 10:18 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ja również jestem zdania, że za 600 $ można się utrzymać. Wszystko to kwestia dobrej organizacji. Powodzenia w Australii :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]