Image Map
Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 4:13 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich obecnie zgromadzonych na forum, a także tych którzy się jeszcze na nim zgromadzą. Jestem młodym człowiekiem o wielkich ambicjach. O Australii zacząłem marzyć mając 14 lat (obecnie 18). Nadszedł czas by napisać maturę i zająć się tym co się liczy na prawdę. Tak więc mój plan przedstawia się następująco:
- zdanie matury ( obchodzi mnie jedynie angielski rozszerzony)
- podjecię pracy w Skandynawii przez okres ok. 6 miesięcy
- kolejny przystanek - Chiny ;) ( to już pobudki osobiste)
- No i wreszcie wymarzona Australia.
No i teraz zaczynają się schodki...
Otóż pochodzę z niezbyt zamożnej rodziny.(stad tez praca w Skandynawii)
Wiem, że jeśli chodzi o ceny australijskich uczelni nie jest zbyt rózowo. Tak więc chciałbym się zapytać osób zorientowanych w podobnych sprawach:
- W jaki sposób uiszcza sie opłaty za czesne? ( określone terminy płatności , płatność z góry etc.)
- jaki kapitał jest potrzebny aby móc dość swobodnie i bezstresowo uczyć się i mieć prace w wymiarze 20 h /week?
- czy zarobki wystarczają na opłacenie zakwaterowania , żywności oraz czesnego ? (tu zaznaczam ze wymagan nie mam zbyt wielkich.
Oh i chyba najwazniejsze pytanie:
- Marzy mi sie otworzyć w przyszłości własną restaurację... Doradziłby mi ktos jaką szkołę wybrać ? ( przystepna cena i dobry poziom nauczania)

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 28, 2010 9:58 am 
Polecalbym przede wszystkim zainteresowac sie tematem, jak to zrobic, zebys tu dostal odpowiednia wize, ktora bez ograniczen pozwoli ci w Australii mieszkac i robic to co chcesz. Mowie oczywiscie o wizie PR.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 28, 2010 4:15 pm 

Dziekuję za sugestię.
A to też swoją drogą ciekawy i niezmiernie potrzebny wątek. Wiem, że istnieje coś takiego jak list skilled workers czy coś takiego. Na szczęście kucharz czy też szef kuchni znajdują się na niej. Czy jest jakaś inna metoda by dostać wizę PR? z tego co wiem Aussie idzie raczej w tym kierunku by wpuszczać przede wszystkim ludzi ,na których jest zapotrzebowanie (hotelarstwo etc).
PS: wiem ,że moja poprzednia wypowiedź była mocno ogólnikowa, jednak nie wiem co jeszcze może być istnotne w ocenie mojej sytuacji. Także poprosiłbym również o sugestie jak autor pierwszego komentarza.
Bardzo mi zależy by kiedys móc tam zamieszkać i zostać zwyczajnym obywatelem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 7:10 am 

Co sądzicie o tej szkole? www.academia21.com
Gdybym wybrał się na kurs Diploma of Hospitality Major in Commercial Cookery... hmmm
za semestr 2,750 AUD (8 semestrów)
Wydaje się całkiem drogo ,ale z przystępną ceną jeszcze się nie spotkałem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 12:29 pm 
Cytuj:
Wiem, że istnieje coś takiego jak list skilled workers czy coś takiego.

Zgadza sie. Lista SOL (Skilled Occupation List). Wiecej szczegolow na www.immi.gov.au. A dokladniej http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule3.pdf

Cytuj:
Na szczęście kucharz czy też szef kuchni znajdują się na niej.

Nie, kucharza nie ma juz na liscie. Kiedys byl. Ale go zdjeli.

Cytuj:
Czy jest jakaś inna metoda by dostać wizę PR?

Mozna dostac poprzez:

- cala liste zawodow, ktora jest na liscie SOL (najlatwiej za te za 60 punktow)
- poprzez malzenstwo lub zwiazek de facto
- poprzez znalezienie sponsora

Cytuj:
z tego co wiem Aussie idzie raczej w tym kierunku by wpuszczać przede wszystkim ludzi ,na których jest zapotrzebowanie (hotelarstwo etc).

Nie ma zapotrzebowania na hotelarstwo. A przynajmniej nie widze nic w tym kierunku na liscie SOL. Korzysta sie raczej z lokalnych studentow. Jest duzo wieksze zapotrzebowanie na inzynierow, ksiegowych, lekarzy i pielegniarki. Jest rowniez cala lista tradies jak mechanik, spawacz, murarz itp.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 4:36 pm 

Jasiek napisał(a):

Mozna dostac poprzez:

- cala liste zawodow, ktora jest na liscie SOL (najlatwiej za te za 60 punktow)
- poprzez malzenstwo lub zwiazek de facto
- poprzez znalezienie sponsora

Małżeństwo o ile się nie mylę dotyczy chyba tylko poślubienia australijki?
Szczęście w nieszcześciu tak sie składa, że mam już kogo poślubić i niestety (lub stety) osoba ta nie jest australijką ,a nawet nigdy nie była w aussie.
Jednak chce migrować razem ze mną i wziąć ślub. Czy to by nam dało coś poza poczuciem szczęścia ? ( mam tu na myśli jakieś korzyści prawne w ubieganiu sie o PR )

Na czym polega sponsoring i co trzeba zrobić by się załapać? W Polsce kojarzy sie głównie z galeriankami ^^ wątpie jednak by autor miał to na myśli. ;)

Dziekuję za dotychczasowe zainteresowanie i poświęcony czas mojej osobie. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł również pomóc jakiejś zbłąkanej duszy ... ale już będąc w australii.

PS: Dziekuję

Tytuł:
PostNapisane: So paź 30, 2010 10:25 am 
Mowiac o sponsorze mowie o pracodawcy. Wiza subclass 457. Za slabo jednak znam cala procedure, aby podac wiecej szczegolow.

Natomiast jesli ozenisz sie badz jestes w zwiazku de facto, to aplikacje o wize mozecie zlozyc razem. W przypadku slubu chodzi o poslubienie osoby z wiza rezydencka lub obywatelstwem australijskim. Gdy ja bralem slub, bylem rezydentem Australii i moja zona dostala w ten sposob wize partnerska, ktora po dwoch latach przemienila sie w rezydencka.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 30, 2010 2:42 pm 

Ahhh... No wiec zostalo mi tylko probowac przez edukacje badz wlasnie sponsoring...Dzieki bardzo za pomoc. Wydaje sie coraz ciezej jednak chyba nie ma sensu sie zal amywac. Zycze wytrwalosci wszystkim znajdujacym sie w trudnej sytuacji. Mam nadzieje ze kiedys wszystko sie uda.

Tytuł: Witam
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 9:09 pm 

nie wiem czy temat aktualny jeszcze ,ale ja tez chce wyjechac do australi w celach naukowych:d jestem w trakcie odkladania srodkow ciezko jest jak sie ma na start to wydaje mi sie ze mozna sie spokojnie pozniej ustatkowac robilem sobie kalkulacje wyjazdu na 6 miesiecy po przez agencje i wyszlo mi 27 tys zlotych za szkole wyzywienie wize przelot w 1 strone zakwaterowanie na 3 miesiace w tym czasie mozna pracowac i odlozyc kase na studia: 3 miesieczny kurs ogolnojezykowy(3 mieechy pracy part time) po skonczeniu kursu 8 tygodni pracy full time tak pisze na stronie agencji potem kursy ilets # miesiace (part time) potem 8 tygodni full time potem studia najwazniejsze zeby miec kase na start tak mi sie zdaje :d ja planuje wyjechac na stale chce uzyskac wize po przez skonczenie odpowiednich studiow

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 5:29 pm 

Aktualny jak najbardziej. Wiesz... nie mam pojecia o zyciu w Aussie, ale tez robilem wyliczenia. i po przeliczeniu wszystkiego dokladnie wyszlo mi ze ejdnak nie bardzo da rade wyzyc z tych ok 30 kafeklow... Zobaczymy moze ile uda mi sie zarobic w pol roku w skandynawii i wtedy sie odezwe jak tam ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 9:47 pm 
27 tys. zlotych to malo. Szczegolnie jesli chcesz robic kurs jezykowy, ktorego cena zazwyczaj jest co najmniej dwa razy wyzsza jak zwyklego kursu IT czy business.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]