Image Map
Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 3:36 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam! Jestem na 2 roku dziennikarstwa a po studiach planuję wyjechać do Australii. Angielski znam bardzo dobrze, jestem laureatką ogólnopolskiej olimpiady. Moi rodzice mogą zapewnić mi około 30000 na start. Mam kilka pytań dotyczących mojej sytuacji:

1. Czy po studiach dziennikarskich znajdę tam dobrze płatną prace?
2. Czy nie mając tam nikogo dam sobie radę?
3. Ile wychodzi życie na miesiąc?
4. Na ile starczyło by mi 30000 zł?
5. Jak to jest ze studiami dla emigrantów ( najlepiej gdyby ktoś wyjaśnił mi wszystko krok po kroku)?
6. Jest w ogóle sens wyjeżdżać?

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 9:51 pm 
Cytuj:
1. Czy po studiach dziennikarskich znajdę tam dobrze płatną prace?

W dziennikarstwie? Nie. Warto zastanowic sie nad pokrewnymi pracami jak sales, market research czy customer service, zwlaszcza ze pracy jest cale mnostwo. Malo tego, jako dziennikarka nie masz szans na wize stalego pobytu.

Cytuj:
2. Czy nie mając tam nikogo dam sobie radę?

To zalezy tylko i wylacznie od ciebie. Wiekszosc z nas nie miala tu nikogo i dala sobie rade.

Cytuj:
3. Ile wychodzi życie na miesiąc?

Polecam lekture forum (chocby nawet tematu "wyjazd do Australii") - tam nie tak dawno opisalem koszty. Zaloz sobie, ze minimalny koszt transportu, pozywienia i pokoju np. w Sydney to jakies $400 na tydzien.

Cytuj:

Z 30 tys zlotych 8 - 10 pojdzie na bilet (w dwie strony). Pozostale 20 tysiecy to rownowartosc 8 tysiecy australijskich dolarow. Bez pracy mozesz wytrzymac maksimum jakies 4 - 5 miesiecy. Z praca... unlimited. :D

Cytuj:
5. Jak to jest ze studiami dla emigrantów ( najlepiej gdyby ktoś wyjaśnił mi wszystko krok po kroku)?

Wiza studencka w college lub na uni - poczytaj forum.

Cytuj:
6. Jest w ogóle sens wyjeżdżać?

Poczytaj forum, zapoznaj sie z opiniami poszczegolnych dyskutantow (zadowolonych i niezadowolonych) i odpowiedz wyklaruje sie sama.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 10:07 pm 

Leniwa jestes :p wpisz w google praca w australi lub studia mnostwo stron wyskakuje gdzie masz wszystko wytlumaczone :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 1:01 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Jasiek napisał(a):

Cytuj:

Z 30 tys zlotych 8 - 10 pojdzie na bilet (w dwie strony

O czym ty mówisz? Bilet do Sydney z Polski w obie strony 10 000 zł? Buhahaha chyba dla dwóch osób.
Bilet w dwie strony to max 5500zł. Jak chcesz zostać dłużej to kup w jedną strone - około 3000 kupisz. Pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 11:19 am 
Gdy rok temu moja siostra leciala do Sydney w sierpniu, za bilet w dwie strony placila 6 tysiecy zlotych. Do tego miala znizke, bo byla ponizej 25 lat. Gdy tu sie jedzie i planuje sie zostac na dluzej, a ma sie ograniczone mozliwosci finansowe, warto pomyslec o bilecie z ruchoma data powrotu. Ceny takich biletow moga byc wyzsze i nie sadze, aby zaprezentowana przeze mnie cena byla jakas przesadzona.

Zalezy to glownie od okresu, w ktorym sie leci oraz od linii lotniczej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 12:56 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Ale bilet lotniczy ma maksymalny okres ważności 12 miesięcy ... także myśląc o zostaniu dłużej niż rok nie ma sensu kupowac biletu w dwie strony.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 9:01 pm 
Zgadza sie, jesli ktos chce leciec na dluzej niz 12 miesiecy, to bilet nie utrzyma przez tyle waznosci.

Tyle ze warto pomyslec o tym "co zrobie, jak mi nie wyjdzie" i nawet przy wyjezdzie na dluzej niz 12 miesiecy kupic bilet z mozliwoscia ruchomego powrotu. Stad moj zarys kosztow.

Zreszta, kiedy robi sie zarys kosztow warto troche zawyzyc niektore ceny, aby byc przygotowanym na jakies niespodziewane wydarzenia.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 27, 2010 6:47 pm 

Tak wracając jeszcze do kierunku mojego kształcenia, to mam możliwość zmiany go na Public Relations? Czy z tym wykształceniem byłoby mi lepiej, czy może coś związanego z marketingiem?

Tytuł:
PostNapisane: N lis 28, 2010 3:07 am 
Ani Marketing, ani PR nie dadza ci wizy rezydenta, a ze wzgledu na braki jezykowe w porownaniu do miejscowych specjalistow nie bedziesz miec szanse na prace - szczegolnie w PR.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]