Image Map
Teraz jest N sie 09, 2020 11:11 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 28, 2010 10:05 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam serdecznie.
Chciałbym poprosić osoby w miare zainteresowane i obyte z życiem w Aussie o pomoc przy podjęciu dość ważnej decyzji. Mianowicie chodzi o wybór szkoły, w miare taniej, której ukończenie dawałoby mi szanse na ubieganie się o wizę stałego pobytu. Kierunki na prawdę interesują mnie wszystkie;).
Nie mam pojęcia o poziomie nauczania w szkołach średnich w Oz dlatego również kieruję pytanie odnośnie umiejętności nabytych w Polsce.
Niedługo skończę liceum ogólnokształcące (profil matematyczno- geograficzny). Poziom w mojej szkole jest dosyć wysoki i czasem czuje ze mnie przerasta ( tyczy to się głównie do matematyki rozszerzonej z której mam ledwo 3). Czy studia inżynierskie w college wymagają dużej matematycznej wiedzy (czy tam jakiegoś ścisłego umysłu)? Zastanawiałem się nad Nursery ,jednak napotkałem tam sporo wymagań tj. egzaminy wstępne etc...

Wiem, że moje podejście może się wydać Wam dość lekkomyślne jako, że robię wszystko by zostać na miejscu jako rezydent, jednak bardzo mi na tym zależy. Razem z moją dziewczyną chcięlibyśmy znaleźć kawałek miejsca na ziemi tylko dla siebie. Niestety (lub stety) nie jest Polką. Wiec wybór pada na kraj anglojęzyczny jakim jest Aussie. (w UK warunki pogodowe nie zachęcają do osiedlenia się, a poza tym, nie wydaje mi się,że to odpowiednie miejsce dla nas.)

PS: mogę być nawet stolarzem... na prawdę wszystko by mi pasowało tylko chciałbym mieć pewność, że dana szkoła może zagwarantować mi odpowiedni kurs by móc ubiegać się o wizę.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 05, 2010 7:44 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Prosiłbym jednak, aby ktoś się pokwapił udzielić odpowiedzi. To bardzo ważna decyzja, do której podjęcia brakuje mi wciąż wiedzy. Prosiłbym również mocno o to by nikt nie wysyłał mi stron typu migrationexpert czy stron rzadowych ;)

Tytuł:
PostNapisane: N gru 05, 2010 9:25 pm 
Nikt ci tego nie moze zagwarantowac. To ze dzis jakis zawod jest na liscie, nie oznacza to, ze bedzie tam dwa lata pozniej (bo tak dlugo musisz studiowac, aby kurs uprawnial cie do ubiegania sie o rezydenta). Z zawodow, ktore sa obecnie na liscie, najdluzej utrzymali sie na niej ksiegowi, pielegniarki i lekarze. Wiele zawodow bedzie wymagalo wczesniejszego doswiadczenia w zawodzie, ale pamietam, ze z tych trzech zawodow przynajmniej dwa (ksiegowi, pielegniarki) owego doswiadczenia nie wymagaly.

Proponuje rowniez zapoznac sie ze zmianami, ktore wchodza w zycie w lipcu przyszlego roku - dotycza m.in. zaostrzenia punktacji za IELTS.

Szkoly nikt ci tu nie poradzi - nie jestesmy agentami edukacyjnymi. Wzglednie Stangu moze ci pomoc, bo on cos ma z tym do czynienia.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]