Image Map
Teraz jest Śr sie 05, 2020 2:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 1:42 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam
Chciałem prosić Was o pomoc, jak najlepiej zacząć organizować emigracje do Australii oraz zapytać; gdzie ekonomia, rynek pracy jest najlepszy na dzień dzisiejszy w Australii z punktu widzenia osoby mieszkającej w AU?

Niestety od 3 lat rynek w Irlandii pracy oraz standard życia skutecznie podupada, zarobki maleją, ceny idą w górę (o pogodzie nie będę wspominał, bo po 6 latach staram się o tym nie myśleć...)
Znałem kilku Irlandczyków, którzy wyemigrowali do Australii. Niestety zawsze za późno dowiedziałem się o tym i nie miałem okazji zapytać o szczegóły ich wyjazdu.

Mam wykształcenie wyższe - licencjackie: ekonomiczne.
31 lat - 10 lat pracy

Nie wiem gdzie mogę szukać cennych informacji oraz pomocy.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 8:44 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Masz dwa wyjscia przez nauke lub skilled worker. Start w Australii jest dosc drogi (no chyba ze od razu znajdziesz prace za dobre pieniadze) bedziesz potrzebowal ok 10tys AUD

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 12:35 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

rozumiem ze 10tys $ aust. jest mi potrzebne zarowno na nauke oraz pokrycie kosztow zwiazanych z osiedleniem sie...?

zapewne otrzymanie wizy na nauke jest znacznie latwiejszym sposobem na wyjzad ale ograniczenia zwiazane z praca i iloscia godzin sa duzym utrudnieniem. jak sadzisz ?
dziekuje

Tytuł:
PostNapisane: N sty 09, 2011 6:07 am 

Hmmmm..... nie wiem jk w innych miastach ja mieszkam w Sydney i ekonomicznie miasto ma sie calkiem niezle (wkoncu internasional students placa swoje podatki) na poczatku miasto wydawalo mi sie straznie drogie ale po roku juz nie odczowasz tego (o ile masz stała prace) owszem jest to drogie miasto dalej nie moge uwiezyc ze muffin potrafi kosztowac 5$ takze nieruchomosci sa oszalamiajaco rogie.
Ja wydalam na przyjezd w sumie (14tys zł) czyli szkola na 3 m-c bilet ubezpieczenia wiza.

Nie chce Cie martwic ale wiek tu sie liczy wiec jesli chcesz starac sie o stały pobyt co zazwyczaj dzieje sie po 4-5 latach ( mowie o PR), biorac pod uwage ze sonczylas 30 mozesz stracic za to punkty ktore sa potrzebne do wizy.
Ale z drugiej strony australiczycy cenia doswiadczenie wiec jak sie postarasz, znajdziesz pracodawce i bedziesz w stanie udokumentowac ze pracowals i przebywałas tyle lat w Irlandi to jest znow plus.

PostNapisane: Pn mar 07, 2011 12:41 pm 

czesc ja wraz z zona i corka tez mamy zamiar wyjechac do au ,z kad jestes w irlandii

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]