Image Map
Teraz jest N sie 09, 2020 10:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 8:40 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam, mam pytanie. Razem z moim narzecząnym podjeliśmy decyzję wyjazdu do Australii. W chwili obecnej zastanawiamy się nad wyborem miasta. Czy mogę liczycna Waszą podpowiedź. W paru słowach o nas. Mój partner posiada wyższe wykształcenie w IT, doskonale zna język angielski, wcześniej pracował już za granicą. Z kolei ja mam wykształcenie pedagogiczne, zajmowałam się też handlem nieruchomościami, moja znajomośc angielskiego jest niestety podstawowa i zapewne na początku naszego pobytu nie mam co liczyc na znalezienie pracy.
Na jakie zarobki można liczyc w dziale IT? Ile trwa organizacja takiego wyjazdu? Od czego zacząc? Czy korzystac z pomocy agencji? Powiem Wam, że ten wyjazd strasznie mnie eksytuję z drugiej zaś strony przeraża... Pozdrawiam Ania

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 12:08 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Zaczac od dokladnej lektury tego forum i stron urzedu immigracji.

PostNapisane: Pt mar 25, 2011 9:36 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Dzien Dobry Karaszka,
Szanse Twojego Partnera sa – moim zdaniem - niezle. Nie piszesz co prawda gdzie dokladnie za granica on pracowal (moze w Bulgarii?), zakladam ze byla GB albo USA. Zarobki w branzy IT sa dosc wysokie a wymagania raczej niskie. Zawod jest dobry i do Australii niezle pasuje. Chlopak powinien znalesc prace stosunkowo szybko.
Ale poniewaz ja lubie dmuchac na zimne to radzilbym mu znalesc prace przed wjazdem do Au.
W ktorym miescie? Zalezy od szczegolowych, czasem osobistych preferencji: lubisz duze jadowite pajaki to leccie do Cairns, ale sadze te w tym wypadku preferencja jest praca a w tym wypadku im wieksze miasto tym lepiej. Macie do wyboru kilka milionowych miast.
Sydney jest chyba najbardziej „amerykanskie”, Melbourne bardziej „europejskie” – konserwatywne. Niemal kazde miasto ma swoja specyfike chociazby z uwagi na klimat. Trudno tu cokolwiek radzic bez znajomosci Waszych upodoban.
Zarobki: w branzy IT generalnie wygladaja niezle. Przynajmniej w statystykach. Pamietam jednak cale stada bezrobotnych informatykow latami piszacych podania o prace. Dlatego sadze, ze lepiej byloby miec robote przed wjazdem. Przy odrobinie szczescia na poczatek mozna dostac przynajmniej 50k. Wtedy mozna szukac czegos lepszego. Jezeli wierzyc tutejszym forumowiczom, zarobki IT sa sporo wyzsze.

Swoje szanse oceniasz niezle. Absolwentka pedagogiki bez angielskiego... idealna cleanerka. Doswiadczenie w handlu nieruchomosciami rzecz jasna nie jest zle ale wciaz, bez Angielskiego, raczej bezuzyteczne. Bedziesz na utrzymaniu chlopaka.

Od czego zaczac? Wlasnie od urzedu imigracji. Zalatwienie wizy powinno zajac jakies pol roku. Zakladam, ze Angielski Twojego Partnera jest na tyle dobry, ze zda IELTS za pierwszym razem i z dobra nota.
Agencje odradzam. Sa to zawodowi obiecywacze gruszek na wierzbie. Najlepiej polegac na sobie.

Przeraza Cie ten wyjazd? Bezpodstawnie. Pomysl raczej o szarej, bez perspektyw, bylejakiej egzystencji - byc moze do konca zycia - w Polsce. To jest dopiero przerazajace. Nawet gdyby z jakichs powodow Wam sie nie udalo to i tak wracacie bogatsi o bezcenne doswiadczenia. Podroze ksztalca. Jedni uwazaja to za banal. Ja widze w tym sporo madrosci.

Pozdrowienia,
Archer

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]