Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 12:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 9:54 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Mam pytanie do forumowiczów i mieszkańców Australii jak wygląda sprawa ze służbą zdrowia i tego typu świadczeniami.

Moje dziecko cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Australia jest pierwszym krajem na świecie oferującym w miarę działający lek za sprawą firmy Pharmaxis i zakładam, że ogólne leczenie stoi na wyższym poziomie.

Chciałem spytać czy jest szansa na emigrację do Australii wraz z rodziną i jak wtedy wygląda opieka medyczna dla nierezydenta.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2011 12:09 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jednym z warunkow uzyskania normalnej wizy emigracyjnej jest w miare dobry stan zdrowia wszyskich czlonkow rodziny. Pi razy oko to jesli koszty leczenia jednego z nich moga przekroczyc 20k lokalnych dolarow to szanse na wize sa niskie.

Podejrzewam, ze w twoim przypadku to jedynie wizy humanitarne/tymczasowe na leczenie itp wchodza w gre.
Nie wiem, czy tu na forum jest ktos kto orientuje sie w takich sprawach.

Skontaktuj sie z instutucja owa forme leczenia oferujaca i zapytaj jakie masz opcje.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2011 2:02 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

szop napisał(a):
Jednym z warunkow uzyskania normalnej wizy emigracyjnej jest w miare dobry stan zdrowia wszyskich czlonkow rodziny. Pi razy oko to jesli koszty leczenia jednego z nich moga przekroczyc 20k lokalnych dolarow to szanse na wize sa niskie.

Podejrzewam, ze w twoim przypadku to jedynie wizy humanitarne/tymczasowe na leczenie itp wchodza w gre.
Nie wiem, czy tu na forum jest ktos kto orientuje sie w takich sprawach.

Skontaktuj sie z instutucja owa forme leczenia oferujaca i zapytaj jakie masz opcje.

Niestety Szop ma racje. Na dzien dobry prawdopodbnie dostaniecie odmowe wizy. Mozna apelowac do ministra imigracji o szczegolne rospatrzenie sprawy, ale tutaj nikt nie powie Ci jakie masz szanse. Byc moze zalezy to tez od tego jak duze szanse na wyleczenie i normalne funkcjonowanie ma Twoje dziecko.
Moi sasiedzi, Niemcy, byli w nieco podobnej sytuacji. Mieszkali tutaj przez 10 lat ze wzgledu na prace i starali sie o pobyt staly, jednak ze wzgledu na syna z porazeniem mozgowym, stalego pobytu jednak nie dostali. Ale ich syn wymagal stalej opieki i rehabilitacji.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]