Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 1:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 10:51 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam, czy 7 miesięcy nauki angielskiego na intensywnym kursie ogólnym pozwala na opanowanie tego języka w stopniu średnio-zaawansowanym jeśli startuje się z poziomu podstawowego ?? Jakie są wasze doświadczenia w nauce języka, czy 7 miesięcy to wystarczająco dużo by opanować język do w miarę normalnej komunikacji na codzienne potrzeby i dalszą naukę w college ?

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 6:47 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

jezeli przebywasz w kraju anglojezycznym to tak , jezeli jestes w Polsce to nie ma szans na to ,zeby sie nauczyl jezyka w ciagu 7 miesiecy

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:17 pm 

Dzięki za odpowiedź. Kontynuując wątek, chciałem się dowiedzieć na ile w praktyce przydaje się język który byśmy podnieśli do poziomu średnio-zaawansowanego w życiu codziennym np. do nauki w college ? Czy taki stopień znajomości wystarczy do tego celu czy też lepiej w dalszym ciągu szlifować angielski do poziomu zaawansowanego i wtedy myśleć o nauce w college ?

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 10:13 pm 

Czy to forum żyje ? :wink:
Pomyślałem, że korzystając z waszego doświadczenia można dokonać obserwacji tego jak szybko postępuje nauka języka w Australii. Proponuję abyście określili swoją znajomość angielskiego przed wyjazdem, podali ile miesięcy/lat spędziliście w AU i jaki jest wasz obecny poziom. Aby wszystkim ułatwić zadanie polecam skorzystanie ze wspólnej skali a mianowicie tej (IELTS) :

9 - Expert User
Biegle posługuje się językiem. Używa adekwatnych i właściwych zwrotów. Mówi płynnie i z pełnym zrozumieniem.

8 - Very Good User
Biegle posługuje się językiem z jedynie drobnymi, okazjonalnymi pomyłkami. Niezrozumienie wypowiedzi i tekstów może pojawić się w przypadku nieznanej kandydatowi tematyki. Dobrze radzi sobie ze skomplikowaną, szczegółową argumentacją.

7 - Good User
Posługuje się językiem z drobnymi, okazjonalnymi pomyłkami i błędami. Ogólnie dobrze radzi sobie ze skomplikowanymi zwrotami i rozumie bardziej skomplikowane argumentacje.

6 - Competent User
Efektywnie posługuje się językiem, pomimo drobnych błędów i pomyłek. Używa i rozumie dość trudne zwroty, szczególnie w znanych sobie sytuacjach.

5 - Modest User
Częściowa znajomość języka. Mimo wielu błędów w większości sytuacji nie ma problemów ze zrozumieniem. Jest w stanie prowadzić rozmowę na podstawowe, znane sobie tematy.

4 - Limited User
Posiada podstawową znajomość języka. Często ma problem z rozumieniem i konstruowaniem wypowiedzi. Nie jest w stanie używać bardziej skomplikowanych zwrotów.

3 - Extremely Limited User
Rozumie jedynie zwroty bardzo ogólne i dotyczące sytuacji dobrze sobie znanych. Rozmowa bardzo często niepełna, przerywana.

2 - Intermittent User
Komunikacja w języku angielskim prawie niemożliwa, poza informacjami podstawowymi i przy użyciu pojedynczych słów i krótkich zwrotów w tematyce znanej sobie i jedynie dla zaspokojenia podstawowych potrzeb. Ma spore trudności w zrozumieniu języka mówionego i pisanego.

1 - Non User
Nie jest w stanie posługiwać się językiem angielskim, poza kilkoma pojedynczymi słowami.

Zachęcam do wpisów, pomóżcie uczynić ten temat pożytecznym !

Tytuł:
PostNapisane: So paź 15, 2011 12:56 pm 

OK, poddaję się, chyba jesteście zbyt zalatani by Was zachęcić do aktywności na forum, może kiedyś znajdzie się ktoś chętny do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam z gasnącą nadzieją na ujrzenie Waszych wypowiedzi :wink:

Tytuł:
PostNapisane: So paź 15, 2011 3:30 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

ja jestem "non user? zadowolony ?

Tytuł:
PostNapisane: So paź 15, 2011 6:10 pm 

marianek44 napisał(a):
ja jestem "non user? zadowolony ?

Nie, nie jestem zadowolony :wink:
Zebranie takich informacji (w dużej liczbie) może wnieść bardzo dużo do tego tematu. Sądzę, że wiele osób które dopiero czeka wyjazd, zastanawia się jak szybkie może zrobić postępy.

Pozdrawiam i w dalszym ciągu zachęcam do wpisów według wzoru :
1. Znajomość angielskiego przed przyjazdem.
2. Aktualna znajomość języka plus informacja ile minęło czasu od przyjazdu do AU.
Np.
1. Poziom 4
2. Poziom 6 po dwóch latach od przyjazdu.
Nie proszę o wiele !

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]