Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 1:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 6:45 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich serdecznie :)

mam na imię Bartek, mam 22 lata, to mój pierwszy post na tym forum, będzie on trochę długi ale mam ogromną nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i będę mógł wysłuchać opinii i rad dotyczących moich planów.

nie wiem od czego zacząć, więc może na początku małe wprowadzenie. O Australii myślę w sumie od niedawna. Ostatnie kilka miesięcy marzyły mi się bardziej USA i spędziłem sporo nocy czytając o możliwości wyjazdu właśnie do USA. zawsze marzyłem żeby zobaczyć NYC, LA, czy Miami ;)

jak wspomniałem mam 22 lata, nie studniowałem ponieważ ze względow finansowych nie mogłem iść na studia zaraz po szkole, a teraz już nie bardzo widzę sens, żeby planować tutaj przyszłość. przez prawie 2 lata pracowałem w Niemczech, gdzie jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że w PL nie ma co "tracić czasu"

przechodząc do sedna sprawy...
chciałbym wyjechać do USA/AU aby porządnie nauczyć się angielskiego który poważnie ucierpiał przez pobyt w Niemczech.. Zawsze wolałem angielski niż niemiecki, chociaż ang uczyłem sie tylko 4 lata w technikum, a niemiecki od podstawówki... kiedy już opanuję język w wystarczającym stopniu chciałbym pójść na studia w US/AU

czyli :
krok 1 - opanować język
krok 2 - zacząć studia

co do kroku 1 interesowałem się wyjazdem do stanów w charakterze au pair / opieka do dzieci z możliwością uczęszczania na kursy językowe.
może mało jest ofert dla chłopaków ale to chyba najlatwiejszy i najtanszy sposób żeby wyjechać do stanów..

czytając o innych programach typu travel and work przez przypadek znalazłem w internecie stronę, którą mam nadzieję mogę tutaj pokazać,

i dopiero w tym momencie obudziła się we mnie chęć poznania Australii.
na stronie podają że współpracują z 300 szkołami, podają ceny i rodzaje kursów, piszą że odbierają z lotniska, pomagają w szukaniu pracy i mieszkania.. wszystko oczywiście kosztuje i to też nie mało jak dla mnie.

nie boję się ryzyka, a i świata jestem bardzo ciekawy..

dlatego chciałem was zapytać co myślicie o takim planie, w którym chciałbym wszystko pogodzić.

w styczniu kończę prawko bo tylko to mnie tutaj trzyma i to muszę dokonczyć, potem zamierzam jechać na rok do pracy Holandia, UK, ewentualnie z powrotem do Niemiec,

tam odkłądam 20 tys zł, potem jadę jako au pair do USA na 6 mcy i pracuję nad językiem, zwiedzam i poznaję USA zakładam że mój angielski odświeży mi się dość porządnie do tego czasu

i wtedy chciałbym spróbować wyjechać do Australii.. zdaję sobie sprawę że może być tam trudno, dlatego chcę mieć ok 20-25 tysięcy na start, tam zapisać się kurs Intensive English, złapać jakąś pracę byle pracować i skonczyc kurs. mógłbym tam też spędzin ok 6 miesięcy pomagając przy dzieciach, a przy okazji uczyć się języka i zapoznać się z życiem w AU

po ukończeniu kursu wreszcie chciałbym zacząć tam studia.

wydaje mi się że skoro polskie studia nic tam nie znaczą, to po australijskich będę mógł zacząć od jakiegoś stażu i dalej stopniowo piąć się w górę prowadząc normalne życie...

dodam że szczególnie interesuje mnie Sydney, chociaż podobno jest tam trochę drożej niz w innych miastach, ale mam tam koleżankę z którą chciałbym mieć kontakt i samo miasto uważam za bardzo piękne i niezwykle mnie interesuje

Czy mógłby ktoś powiedzieć mi co o tym sądzi, tak na chłodno, czy to ma sens i czy dobrze myślę. Wiem że są to bardzo rozłożone w czasie plany, ale wszystko wymaga sporo czasu i przygotowań a i wkład finansowy byłby wielki. Chciałbym pod koniec 2013 roku być w Australii więc zaczynam planować już teraz ;)

Bardzo proszę o zainteresowanie i pomoc ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2011 1:06 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witaj :D

Tak się składa, że również mam 22 lata i planuję swój żywot w Australii. Na początku marzyłem o USA (i wciąż marzę) ale zbyt ciężko się tam dostać. Generalnie odpowiedzi mogę udzielić Ci tylko na podstawie informacji które gromadzę w mojej głowie już od około pół roku na temat emigracji do Australii.

Przede wszystkim - pieniądze i chęci. Jeśli masz jedno i drugie to istnieją spore szanse na to, że ci się uda. Powinieneś zaczynać od takich miast jak Sydney czy Melbourne bo tam najłatwiej o pracę (co wcale nie znaczy, że łatwo). Następna sprawa to język angielski, ja zamierzam wyjechać na intensywny kurs ogólny trwający 7 miesięcy. Następnie jeśli spodoba mi się w AU to mam zamiar ukończyć college w zawodzie który da mi szansę na pobyt stały a następnie obywatelstwo.

Spotykasz się z różnymi odpowiedziami, jedni będą pochwalać Twoje plany ale niewykluczone, że zlecą się i tacy którzy Twoją Australijską przyszłość będą opisywać w samych czarnych barwach - nie zniechęcaj się - do odważnych świat należy.

Kibicuję Twoim planom i mam nadzieję, że i ja znajdę się w AU za rok lub dwa lata.

Pozdrawiam.

P.S.

Przekop całe to forum, jest tu mnóstwo przydatnych informacji, rzecz druga - myślę, że na start w AU warto odłożyć przynajmniej 40 tys. zł.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2011 2:20 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Oczywiscie wazna rzecza jest odpowiednie przygotowanie sie i zaplanowanie a potem realizacja swoich planow.Kazdy wybiera swoja sciezke i ciezko mi jest cos konkretnego doradzic - ja swoja przechodzilem lata temu w innej rzeczywistosci- mysle ze najlepiej dopowiedza ci ktorzy albo sa w trakcie zalatwiania wzglednie ktorzy przechodzili cala procedure niedawno. zwrocilbym jednak uwage na jedno: planujac swoje oszczednosci kalkulujcie to juz w dolarach australijskich a nie w zlotowkach. 40 tys zl to tylko raptem cos ponad $11tys a to jest naprawde niewiele aby byc bezpiecznym i nie obudzic sie z reka w nocniku:))))))

Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2011 1:32 am 

oczywiście im więcej kasy tym głowa spokojniejsza ;) nawet 40 tys zł to dla mnie sporo kasy i pewnie nie będzie lekko tyle odłożyć przez rok, chociaż myślę że gra jest warta starań..

@czolg skąd jesteś? planujesz już coś dokładniej z tym wyjazdem ? ustaliłeś sobie kiedy chciałbyś jechać, masz pomysł od czego zacząć itp ?

Co do Ameryki to właśnie wydaje mi się sporo łatwiejsza do zrealizowania, chociażby przez ten wyjazd jako 'au pair' o którym wspominałem.. tutaj mało ludzi to zna, a sam wyjazd jest przecież nastawiony przede wszystkim na poznanie innego kraju, kultury i nauki języka przy stosunkowo małych kosztach..

dlatego właśnie myślę że byłoby to dobrym przygotowaniem przed AU.
btw au pair ma zagwarantowane 200$ tygodniowo kieszonkowego, czyli w ciągu roku to ok 10 000$ .. a skoro mieszkanie i wyżywienie za darmo, to też możnaby pewnie coś odłożyć i mieć na wyjazd do AU ...

ciągle się waham bo pomysł stosunkowo świeży, ale chciałbym jak cholera chociaż na te 2 lata, żeby spróbować i zobaczyć jak to jest ;)

Tytuł:
PostNapisane: So gru 31, 2011 2:09 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Jeśli o mnie chodzi, aktualnie zarabiam na mój "Australian dream". Do Stanów bardzo ciężko dostać się na stałe. Zauważ też, że aby wyjechać na "au pair" już musisz posługiwać się dobrym angielskim. Ponadto dochodzi opieka nad dziećmi do której ja się zdecydowanie nie nadaję. Generalnie oprócz "au pair" nie widzę innej realnej szansy na zamieszkanie w USA. Oczywiście jako opiekun możesz tam spędzić tylko określony czas, aczkolwiek łatwiej już na miejscu kombinować jak by tu wydłużyć pobyt.

Do Australii łatwiej się dostać i przy odpowiednim przygotowaniu masz realne szanse na sukces. Wyjechać chcę oczywiście jak najszybciej ale wpierw muszę odłożyć stosowną kwotę :D Mój plan posiada już najważniejsze założenia a szczegóły będę dopracowywał im bliżej będzie mój wylot.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 02, 2012 4:42 pm 

Witam

xbazzz czy w planach nawyjazd brales pod uwage wyjazd do pracy na farmie w AU. ja niestety juz nie kwalifikuje sie na taki wyjazd, a infi znajdziesz na forum i w necie

pozdrowionka

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 3:48 am 

nie, szczerze mówiąc nic o farmach nie czytałem nawet.. jak napisałem najbardziej chciałbym odłożyć pewną sumkę i zapisać się na ten intensywny kurs angielskiego, w między czasie łapiąć jakąś skromną robótkę na boku żeby jakieś przychody na bieżące wydatki mieć ;) potem dopiero w zależności czy mi się spodoba, czy nie mógłbym planować coś dalej ;)

będę miał troche czasu to poczytam co tam ludzie piszą o tych farmach, dzięki za info ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 2:04 am 

mam jeszcze jedno pytanie, które właśnie mi się nasunęło.

jaką szkołę trzeba ukończyć w Australii, aby pracować jako Opiekun Medyczny?
jest tego jakiś australijski odpowiednik lub w ogóle takie miejsca,
gdzie opiekuje się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi ?

pytam bo moja siostra odbywała staż w Domu Pomocy Społecznej pomagając przy osobach starszych,
a w tym roku zapisała się do szkoły, która już po roku daje tytuł opiekuna medycznego..

jak to wygląda w AU ?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]