Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 1:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 16, 2012 12:37 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

proszę o info jak wygląda opieka w czasie ciąży
jeśli będzie pracował tylko mój mąż (czego nie zakładam:)czy mogę rodzic na jego ubezpieczenie ??

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 3:17 am 

Wszystko zalezy od ubezpieczenia jakie bedziecie czy posiadacie czy jest w tym ujeta taka usluga. Sa firmy ubezpieczeniowe ze zwracaja ,ale Ty musisz wylozyc pieniadze i zaplacic za porod.Kilka lat temu (okolo 2 lata ) to bylo jakies okolo 10 tys $ ktore wykladalas zeby zaplacic nastepnie zrozliczalas sie z ubezpieczeniem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 12:42 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Jesli nie przysluguje wam medicare za wszystko musicie placic z wlasnej kieszeni

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 3:30 pm 

Nie zgodze sie ani z jedna ani z druga opinia. Rodzilam 4 lata temu nie majac pobytu stalego, ba nawet nie mialam Medicare. Mialam jedynie oplacone prywatne ubezpieczenie. Najprostsze, najtansze, takie jakie wymagane jest na wizie studenckiej (czyli jakies $200-300 rocznie). Nie zaplacilam ani grosza. Ani za porod ani za opieke okoloporodowa. Wiekszosc prywatnych ubezpieczen ma to w swojej ofercie. Dodam, ze oczywiscie szpital byl panstwowy, nie prywatny. Ale warunki nawet w takowym to niebo a ziemia w porownaniu z polskimi porodowkami (tez bylam).

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 4:05 pm 

Mialam na mysli oczywiscie ubezpieczenie prywatne poniewaz z zasady nie majac vizy stalego pobytu nie masz prawa do Australijskich swiadczen medycznych.W przypadku Polla ubezpieczenie ujelo wszystko ja mialam doswiadczenie z kolezankami ktore byly na vizie studenckiej (roczna ich skladka wynosila w przypadku rodziny okolo $800)i wykladaly kase a poniej rozliczaly z MediBAnk oczywiscie MediBank zwrocil calosc ).Moje informacje sa z przed dwoch lat i nie wiem moze teraz cos uleglo zmianie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2012 1:58 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

w sierpniu urodzilam corke i moge powiedziec jedno - kosztowalo nas to grube tysiace dolarow. oczywiscie medibank cos tam zawsze zwracal, ale to wszystko zalezy od tego co macie w pakiecie. placilismy za wszystko poczawszy od badan krwi, usg, a skonczywszy na obstetricion. wiecie jakiego szoku doznalismy, kiedy po 26 tyg. obstetricion zazyczyl sobie prawie 900$. potem wizyty raz na 4 tyg., a potem co tydzien i kazda prawie 100 $. anestezjolog, pediatra, ktory badal dziecko, obstetricion odbierajacy porod, za to wszystko dostalismy fakture po. oczywiscie nie musze mowic, ze drzelismy jak otwieralismy koperty. mamy wykupiony sredni wariant w medibank i placimy 400$ miesiecznie (wtedy 3 os), wiec niemalo. ale jedno jest pewne i tak bylo warto. cos tam pewnie mozna zaoszczedzic, ale niebardzo wiedzialam jak, skoro chcialam miec cesarke, a tego nie robia na zyczenie w panstwowym szpitalu. wiem, ze wizyty u obstetricion nie sa obowiazkowe, a to najbardziej kosztuje. wizyty u gp w zupelnosci wystarcza, a te sa duuuzo tansze. moja rada jest taka - dowiedz sie wszystkiego szczegolowo w medibanku u lekarzy w szpitalach, to unikniesz niemilych rozczarowan, ktore my mielismy. skupilismy sie najbardziej na szpitalu (a ten medibank pokryl w 100 % i to prywatny), a trzeba bylo zaczac od lekarzy, badan i takich tam. nie zapomnij, ze po 6 tyg. musiz isc do obstetricion ze soba i pediatry z dzieckiem jescze raz, a to znowu kosztuje.
prosze nie traktuj tego co napisalam jak straszenie, czy odstraszanie. poprostu pytasz, to odpowiadam. nasza corcia byla planowana i chciana. to wlasnie tutaj postanowilismy miec po 14-tu latach drugie dziecko. australia wydaje nam sie duzo lepszym krajem dla naszych dzieci.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 4:12 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Dodam tylko, ze firmy ubezpieczeniowe stosuja tzw waiting period i za uslugi zwiazane z porodem wynosi on na ogol 12 miesiecy. Czyli zeby ubezpieczenie zwrocilo pieniadze (lub chocby ich czesc) za pobyt w szpitalu czy za uslugi lekarzy, trzeba polise wykupic zanim jeszcze bedzie sie w ciazy. Ale dotyczy to raczej opieki prywatnej.
W ramach opieki publicznej, czyli Medicare (ktorego sybstytutem, dla tych ktorzy nie maja stalego pobytu lub obywatelstwa, jest Medibank Private) wizyty w klinice i porod sa bezplatne, ale oprocz tego, ze rodzi sie w szpitalu panstwowym, to istnieja jeszcze inne ograniczenia, np nie ma sie wyboru lekarza prowadzacego czy odbierajacego porod. W ramach tej opieki publicznej przysluguje Ci tez standardowy zestaw badan - krwi, posiew, krzywa cukru, USG (jedno lub dwa, nie wiem jaki jest obecnie standard) i co tam jeszcze w ciazy sie robi.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 12:28 pm 

Ewa z calym szacunkiem Medibank jest taka sama prywatna firma ubezpieczeniowa jak HBF a nie substytut:))))

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 11:21 pm 

loserek napisał(a):
Ewa z calym szacunkiem Medibank jest taka sama prywatna firma ubezpieczeniowa jak HBF a nie substytut:))))

Ale mi chodzilo o to, ze (prywatny) Medibank jest substytutem (publicznego) Medicare dla tych, ktorzy nie maja PR lub obywatelstwa. A nie ze jest subsytytutem ubezpieczenia prywatnego tak ogolnie ;-).
Zauwaz, ze my jako obywatele (juz) patrzymy troche inaczej na instytucje ubezpieczen. Dla nas ubezpieczenia prywatne sa dodatkiem do panstwowego Medicare i o ile nie przeszkadza nam placenie z wlasnej kieszeni za dentyste czy placenie dodatkowego 1% podatku, to nie musimy go brac, bo mamy zapewniona podstawowa opieke publiczna przez Medicare.
Nie wiem w jakiej sytuacji jest autorka watku, ale za sprawa Polli dyskusja objela takze osoby bez pobytu stalego, a te maja do dyspozycji jedynie ubezpieczenie prywatne. Przyznaje jednak, ze nie wiem dokladnie na jakich zasadach dziala ono w przypadku osob bez pobytu stalego. Byc moze w przypadku ciazy czy innych pre-existing ailments nie ma czasu oczekiwania, tak ja dla nas (my mamy jeszcze opcje Medicare).

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2012 11:43 pm 

dziekuje Wam za rady mamy ubezpieczenie prywatne juz wykupione ciaza dopiero w planach ale juz sie cos nie cos podpytuje dzieki bardzo

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]