Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 12:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 1:57 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam serdecznie,
Chcialabym zalozyc konto w polskim banku bedac tutaj,moze ma ktos jakies doswiadczenie w temacie.
Potrzebne mi jest ono do placenia za drobne zakupy robione w sklepach internetowych badz aukcjach allegro bo prowizja za przelwe niekiedy jest wyzsza niz cena z produkt . No i nigdy nie wiadomo ile prowizji wezma tzw''banki trzecie'' co utrudnia przeslanie dokladnej kwoty.
Chcialabym jednorazowo przelac sobie na konto w PL wieksza sume pieniedzi i robic zakupy placac juz z tamtego rachunku.
Mam dowod osobisty i paszport.
A moze ma ktos inny pomysl ,prosze o sugestie.
Pozdrawiam goraco:-)
Beata

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 2:58 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

mBank

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 10:36 am 

Dziekuje Czajnik,
Niestety trzeba miec adres w PL mimo ze list z umowo przysylaja na adres dowolny podany jako adres do korespondencji.Trzeba isc z umowa do tlumacz przysieglegi i sedziego pokoju o potwierdzenie podpisu i pozniej odeslac to do PL.Dopiero wtedy podesla kody dostepu i kart.
Chyba poczekam do pobytu w PL i zaloze konto na miejscu ale Bank wyglada OK.
Dziekuje i pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 12:41 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

a nie ma mozliwosci zalozenia konta walutowego w banku w Australii ? . Ja mam konto w alior banku , zdecydowalem sie na niego ze wzgledu na zerowe prowizje przy przelewach i mozliwosci wybierania pieniedzy na calym swiecie ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 2:14 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Nie ma takiej mozliwosci. Swojego czasu tez chcialam zalozyc konto w polskim banku, dzwonilam, prosilam, nic. No nie da rady bez osobistego stawiennictwa.

Tytuł: mBank MultiBank
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 11:18 pm 

Cześć,

przyłącze się do głosu na mBank lub MultiBank. Osobiście mam rachunek w Multibanku, bo wtedy jak go zakładałem tylko on (z tej dwójki) miał przelewy zagraniczne. Kiedyś było to tak, że wysyłali dokumenty na podany adres trzebabyło podpisać i odesłać. Więc należy mieć tylko kogoś w Polsce kto je prześle, ALE
to ale... chyba coś się zmieniło i dziś przyjeżdża kurier i przy nim się dokumenty podpisuje (mBank, jak jest w MultiBank na dziś nie wiem).

Altermnatywą jesy założenie PayPal. Coraz więcej polskich sklepów akceptuje tą popularną formę płatności.

Podczas zakładania konta w Polsce (mBank czy Multibank) trzeba:
1. zająć się tym na samym początku (można udać się do odziału może będzie szybciej)
2. należy jak tylko będzie to możliwe zamówić max liczbę (5) list haseł jednorazowym (absolutnie nie godzić się na hasła przez SMS, bo oni obsługują tylko polskie komórki).
3. ustanowić adres do korespondencji (w Polsce) na tyle pewny, że jak skończą się hasła (za rok, dwa) będzie można przesłać na nie nowe, a ktoś z rodziny na je odeśle.
4. Otworzyć od razu rachuneki w tym koncie oszczęsdnościowy, funduszy inwestycyjnych lub inne, które są za darmo. Gdy za rok nagle będą potrzebne (choć dziś nie), to nie trzeba będzie czekać do następnej wizyty w PL. Zarówno w mBnak jak i Multibank te dodatkowe rachunki nic nie kosztują. Oszczędnościowy jest lepiej oprocentowany, więc kasę trzyma się na mim, a tylko do przelewówprzeasuwa się na zwykley. Inwestycyjny (fundusze) może się przydać, gdy stwierdziśż, że masz oszczędności i z uwagi na kursy walut i klimat, lepiej zainwestować je w PL.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2012 11:34 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Jest mozliwe otwarcie konta w Bank Pekao SA. Otworzylem w 2005r. wszystko droga korespondencyjna bedac w Australii. Moze juz teraz nie jest to aktualne. Napisz do banku i zapytaj.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]