Image Map
Teraz jest Wt lip 14, 2020 5:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 22, 2012 8:05 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam.
Na poczatku chcialbym z gory przeprosic, ze zakladam temat, ktory byl walkowany "n" razy na tym forum, jednak chcialbym
konkretnie sie dowiedziec w jakiej znajduje sie sytuacji.
A wiec, Jestem uczniem technikum elektronicznego, za rok zdaje mature, technika. Jestem mloda osoba, wiec praktycznie
swiat stoi dla mnie otworem. Poki jestem mlody moge zrobic wszystko. Moje plany na przyszlosc ? Bardzo chcialbym wyjechac
z Polski. Tak sie sklada, ze mam znajomego, ktory kilka lat temu wyjechal do Australi w celach zarobkowych niby na kilka lat,
a mieszka tam do dzisiaj i calkiem niezle mu sie powodzi, kupil wlasne mieszkanie, i na wszystko mu wystarcza. I wlasnie do Australii jestem
najbardziej przekonany. W te wakacje wyjezdzam do Angli zarobic troche pieniedzy i mam zamiar je odlozyc na wyjazd do Australi,
ktory planuje powiedzmy w przeciagu 2-3 lat. Jak myslicie, czy udalo by mi sie dostac wize (o jaka wgl moglbym sie starac?), czy
sa wielkie prblemy z dostaniem sie do Australi ? Przy okazji napisze ze mam pare certyfikatow z angielskiego (moj poziom oceniam na zaawansowany,
rozmowa nie sprawia mi wiekszych problemow). Czy moglbym liczyc na miejsce pracy w moim kierunku, a mianowicie elektryka/elektronika ?
Co o tym wszystkim myslicie ? Ja osobiscie, nie chce mieszkac w Polsce, wedlug mnie, z tego kraju trzeba uciekac poki mozna. Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow :)

PostNapisane: Pn kwi 23, 2012 3:24 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jezeli Twoj poziom znajomosci angielskiego jest w miare dobry, to przez wszystkim poczytaj dokladnie www.immi.gov.au.
Jest podobno tez jakis booklet, w ktorym jest sporo informacji. Link podawany byl na tym forum juz pare razy. Sprobuj poszperac na forum i go odszukac.

Droga emigracji zalezy w duzej mierze takze od Twoich dalszych planow edukacyjnych. Czy masz zamiast studiowac? Jezeli tak, to warto rozejrzec sie za studiami gdzies w Europie - podobno dzieki temu, ze Polska jest w Unii jest to finansowo mozliwe. Tutaj napewno nie bedzie Ci latwiej, bo studia tutaj sa drogie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 23, 2012 8:30 pm 

sledze ta stronke www.immi.gov.au
moze ktos jeszcze odpisze ? ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 1:08 am 

Tu masz forum elektrykow i pokrewnych:

http://britishexpats.com/forum/forumdisplay.php?f=97

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 5:18 pm 

Dziekuje za pomoc :)
linki, ktore podaliscie sa bardzo przydatne :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2012 4:49 pm 

A co jesli przekwalifikowalbym sie na cos innego. Nie musi to byc koniecznie elektronika. Wprawdzie, to moglbym robic cokolwiek. Zeby wyjechac do AUS to trzeba kupe kasy. Tak sie sklada, ze niedawno dostalem od rodzicow dzialke pod budowe warta ok. 100tys zlotych. Jakby to sprzedac i wyjechac ?
W AUS podjac nauke i prace, zamieszkac ?

Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2012 5:44 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej,
Przy obecnym kursie Twoja dzialka warta 100tyz zl to okolo 30-35tys dolarow
Czyli nie jest to jakies szalenstwo ...
Pozwoli ci to na w miare spokojny start ale pamietaj ze z tzw. "kupki pieniedzy" baaaardzo szybko ubywa w przypadku kiedy nic nie dokladasz

Zycze powodzenia bez wzgledu na to jakakolwiek decyzje podejmiesz

Piotr

PostNapisane: N paź 21, 2012 11:01 am 

Gdybym był na Twoim miejscu, starannie zaplanowałbym tą emigracje. Po pierwsze aplikowalbym na working holiday visa, ktora daje możliwość pracy w Australii. Po roku zobaczyłbyś czy chciałbyś tam spędzić chwilę dłużej. Studia w Au są płatne więc musisz mieć sporą sumę aby studiować. Z pewnością nie zostawałbym w kraju nad Wisłą. Techniczne zawody zwłaszcza specjalistyczne znajdują zawsze wzięcie. Zasada jest jedna musisz być dobry w tym co robisz + kreatywny. Więc nie szukaj pracy w innym zawodzie niż wyuczony zacznij zdobywać doświadczenie i zaplanuj swoją karierę na najbliższe kilka lat, objaśnij swoje plany na rozmowie kwalifikacyjnej. Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2012 9:35 am 

A od kiedy to working holiday visa jest dostepna dla Polakow? Jesli mozna zapytac.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2012 11:42 pm 

Czesc,

Kewils, wiza Working Holiday nie jest obecnie dostepna dla Polakow choc niewykluczone ze bedzie w przyszlosci. Niedawno dodano np. Argentyne, ktora nie jest bogatsza od Polski.
Moze miales na mysli wize studencka, ktora daje prawo do 20godz/tydz.

Klucz do skutecznej emigracji do AU w oparciu o kwalifikacje to w tej chwili: dobry angielski + doswiadczenie w zawodzie, ktory bedzie uznany tu w AU (im dluzsze tym lepsze). Jest cala masa innych wymogow ale to juz inna historia.

Robie teraz kurs agenta emigracyjnego wiec cos o tym wiem.

Pozdrawiam
Bartek

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 10:11 pm 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

PostNapisane: N kwi 27, 2014 7:51 pm 

Witam. W mojej glowie nic sie nie zmienilo od czasu napisania 1 posta w tym temacie. Nadal mysle bardzo powaznie o wyjezdzie do AUS.
Obecnie pracuje jako elektryk przy instalacjach elektryczynych na budowach, oraz studiuje automatyke i robotyke, jednak niewiem
czy nie rzucic to w "Cholere" (mowa o studiach) i nie wyjechac juz teraz.

PostNapisane: Wt maja 27, 2014 7:20 pm 

To ja Ci powiem tak...

Jedz jak masz ochote. Studia tam mozesz na nowo zaczac, a ze znajomoscia jezyka to i w swoim zawodzie z czasem prace znajdziesz.

Ja mam 28 lat i bylem juz w Australii przez 6 miesiecy. Codziennie na kursy angielskiego chodzilem i do tego pracowalem... 20/h tygodniowo. Pieniedzy ze saba zabralem tylko 1500€ ale wystarczylo na poczatek (kurs i ubezpieczenie mialem juz oplacone) . Prace znalazlem szybko i sie dobrze zylo. Koszty zycia mnie nie przerazily bo od 13 lat w Monachium mieszkam i mozna je do siebie porównac. No oprócz piwka i papierosów ;)
To bylo w 2011, Teraz mamy 2014... W miedzy czasie zrobilem szkole w niemczech i wybierm sie pod koniec stycznia z powrotem do Australii.
Tak jak Ty przez ten caly czas tylko wyjazd w glowie mialem.

Zaczynam nowa szkole . Droga bedzie dluzsza ale jak to sie mówi "wszystkie drogi prowadza do rzymu".
Za pierwszy semestr zaplacone mam, ubezpieczenie na 2 lata jest i teraz czekam do pazdziernika by podanie o wize zlozyc :)
No oczywiscie tym razem wiecej kasy biore ;P byl czas by przyoszczedzic.

Moge mowic tylko za siebie ale gdybym tam wtedy nie pojechal to bym czul do dzisiaj niedosyt... Nroche nadal go czuje bo mnie tam jeszcze nie ma ale jeszcze pare miesiecy i to sie zmieni.
Powodzenia w planowaniu :)

Pozdrowienia
Alan

PostNapisane: So cze 28, 2014 1:45 pm 

Tak poważna zmiana w życiu, zawsze będzie wiązać się z licznymi obawami, rozterkami...ja spędziłam kilka miesięcy w Australii i byłam zachwycona, bardzo chciałabym tam pracować, ale w pierwszej kolejności chciałabym skończyć studia, pamiętajcie, nawet jeśli nie jedziecie na długo, to wykupcie ubezpieczenia (nic nigdy mi się nie stało, ale...).

PostNapisane: N maja 31, 2015 9:41 am 

No witam, po ponad 3 letniej przerwie.
Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze Australia wydaje sie coraz blizsza.

Od ostatniego postu wiele sie zmienilo w moim zyciu.
Po ukonczeniu technikum i zdaniu technika elektronika, poszedlem na studia //Automatyka i Robotyka. Zrezygnowalem po 2roku (dlaczego? - nie pytajcie). Znalazlem prace w korporacji jako technik elektryk w dziale utrzymania ruchu. Pracuje juz ponad rok. Wiele sie nauczylem. Jestem w stanie byc sam na zmianie, i miec wszystko na glowie i dac sobie rade.
Ponadto, zdalem egzamin FCE na poziomie B2, takze ang posluguje sie biegle w mowie i pismie. Fakt, ze mam wielu znajomych nie z Polski, z ktorymi sie porozumiewam na codzien po ang, bardzo mi pomaga.
Niedawno zapisalem sie na kurs jez. francuskiego (po co? - nie lubie stac w miejscu, a wiem, ze mam mozliwosci).

Pytanie do was. Pomimo mlodego wieku tj. 22lata, to czy jesli mam juz jakies skromne doswiadczenie zawodowe, to czy moge liczyc na zatrudnienie w jakiejs australijskiej fabryce jako elektryk, lub ogolnie znalezc stala prace w swoim zawodzie ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]