Image Map
Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 28, 2012 10:52 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Piszę do Was kochani, bo potrzebuję Waszego doświadczenia - oczywiście chodzi o przewóz psa do Australii. Mam już z grubsza zarys sytuacji. Ale chciałabym złapać z kimś kontakt, kto to na śweżo przerabiał i wie na przykład ile miesięcy przed odlotem, psa trzeba zacząć szykować i od czego zacząć. We wszystkich informacjach nawet tych z immi brakuje mi takiego "schedule" czasowego i krok po kroku, co robić. Ściągał ktoś z Was psa z UK?

Z góry dziękuję

mrufka

PostNapisane: N kwi 29, 2012 9:20 pm 

siemka ,tez interesuje sie wywozem psiaka do au z irlandii,znalazleem dobra firme ktora zajmuje sie przewozem wszystkich zwierzat jakie tylkochodza po naszej ziemi ,,dorcel ,,to jest ta firam ,a ty do jakiego miasta w au wyjezdzasz ??

mrufka napisał(a):
Piszę do Was kochani, bo potrzebuję Waszego doświadczenia - oczywiście chodzi o przewóz psa do Australii. Mam już z grubsza zarys sytuacji. Ale chciałabym złapać z kimś kontakt, kto to na śweżo przerabiał i wie na przykład ile miesięcy przed odlotem, psa trzeba zacząć szykować i od czego zacząć. We wszystkich informacjach nawet tych z immi brakuje mi takiego "schedule" czasowego i krok po kroku, co robić. Ściągał ktoś z Was psa z UK?

Z góry dziękuję

mrufka

Tytuł: psiak do au
PostNapisane: N kwi 29, 2012 9:21 pm 

siemka jest firma ktora sie trudni w przewozie zwierzakow ,,DORCEL.PL,,jak dobrze pamietam tez jestem w trakcie zbierania info na temat przewozu psiaka,,pozdro

PostNapisane: Pn kwi 30, 2012 12:19 am 

[quote="lucas agata"]siemka ,tez interesuje sie wywozem psiaka do au z irlandii,znalazleem dobra firme ktora zajmuje sie przewozem wszystkich zwierzat jakie tylkochodza po naszej ziemi ,,dorcel ,,to jest ta firam ,a ty do jakiego miasta w au wyjezdzasz ??

Dzięki Wam za podpowiedzi. Jeszcze nie wiem dokładnie do jakiego miasta jadę i kiedy, ale dokładne informacje o przeprowadzce psa byłyby bezcenne.

Chciałabym to zrobić sama (tak jak ściągałam psa z Polski do UK w 2005, to żaden weterynarz nie miał pojęcia o procedurach - musiałam sama wszystkiego się dowiedzieć) bo sama przeprowadzka psa (mam owczarka niemieckiego) będzie bardzo kosztowna, a firma za pośrednictwo doliczy sobie też niezłą kasę.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2012 12:31 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Znajomi przywozili psa z PL, ale to bylo jakie poltora roku temu.
Zdaje sie, ze nie ma znaczenia, z ktorego kraju Europy przywozi sie psa, procedura jest podobna, chociaz sa rozne opcje. Glownie ze wzgledu na wscieklizne, ktora w Europie wystepuje, a tutaj jej nie ma, pis musi odbyc kwarantanne. Sa rozne opcje i roznia sie dlugoscia, ale najlepsza dla zwierzaka (najkrotsza rozlaka z wlascicielem), to okresowe badania u weretynarza (specjalnie do tego upowaznionego) rozpoczynajace sie na pol roku przed przyjazdem do Au, a potem miesieczna kwarantanna na miejscu.

PostNapisane: Pn kwi 30, 2012 8:42 pm 

Ale szukam kogoś kto przeszedł całą procedurę w UK i mógłby pomóc i podpowiedzieć parę kwestii. Może ktoś jeszcze się odezwie?

Z góry dziękuję

mrufka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]