Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 12:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 08, 2012 4:03 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam serdecznie wszystkich Rodaków,

Choć spędziłem wiele czasu nad czytaniem postów to mam jeszcze trochę niejasności , które z pewnością pomożecie mi rozwikłać. Wraz z żoną będziemy aplikować o wizę do Australii(na chwilę obecną jesteśmy na etapie uznawania kwalifikacji) tzn. żona będzie aplikować o silled independent visa -jako nauczyciel (tzn. w moim rozumowaniu, jest to wiza na czas nieokreślony i po jej otrzymaniu możemy szukać pracy na całym terytorium Au).Moja żona posiada polski doktorat z języka obcego oraz magistra z innego języka obcego od 5 lat mieszkamy w Anglii gdzie żona pracuje w zawodzie nauczyciela, oraz posiada angielskie kwalifikacje(Kursy itp..).Mam parę pytań do osoby która była w podobnej sytuacji:
-Jak jest w Australii z uznawaniem polskich dyplomów oraz angielskich kwalifikacji (czy tak jak w Anglii polskie dyplomy zostały uznane i żona musiała zrobić tylko dwa kursy aby zostać w pełni wykwalifikowanym nauczycielem)
-czy jeśli wiza o którą się ubiega ma w tytule secondary school teacher (bo po 01/07/12 tylko taka była dostępna) to znaczy, iż tylko w tych szkołach może ubiegać się o pracę.
-Jak w Australii patrzy się na zawód nauczyciela, jak ciężko jest znaleźć pracę, czy języki obce mają w AU wzięcie no i ile można zarobić.
-proszę też o informację, gdyż wiem iż na pewnym etapie rozpatrywania wizy będziemy musieli wykupić ubezpieczenie(na forum pisano , że na rok-ale ja zastanawiam się czemu na tak długo, czy w AU nie jest tak jak w europie że po podjęciu pracy mam full ubezpieczenie)jakiego typu i za ile dla dwójki dorosłych i dziecka.
-bardzo proszę o informację ile płaci się za przedszkole dla dziecka i do ilu lat się płaci, oraz czy można dziecko zapisać z marszu.

pozdrawiam

Krzysztof

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 1:37 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witaj.
Jesli chodzi o uznanie zawodu nauczyciela do celow migracyjnych, to tutaj masz wszystko :

http://www.aitsl.edu.au/assessment-for- ... sment.html

Najwieksze "wziecie" maja jezyki azjatyckie - chinski i japonski.

Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 3:14 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Wielkie dzięki :lol:

może jeszcze wiesz jakie wzięcie ma język niemiecki i francuski no i czy ciężko jest znaleść pracę

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2012 4:22 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Witaj.
Napisalam Ci odpwiedz na priva :)
Cliolla

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]