Image Map
Teraz jest Pn sie 10, 2020 8:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Samo życie
PostNapisane: So lip 14, 2012 12:51 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam Wszystkich,

mam pytanie i prośbę zarazem... Naczytałem się o krainie OZ NZ i nie wiem czy nadal tak jest jak wyczytałem. Żona nie chce wierzyć w te moje bajki :) Tak szczerze czy nadal tak jest że ludzie są życzliwi nawet do tak egzotycznych imigrantów jak z Polski? Czy to prawda że jak jest ograniczenie prędkości i jedziesz zgodnie z nim to nikt nie błyska światłami i nie trąbi? Czy jak podchodzicie do pasów nie mija was samochód wjeżdżając na pas z przeciwnej strony? Czy wracacie do domu z pracy nie biorąc nadgodzin? I najważniejsze każdy człowiek bez względu na przekonania, kolor skóry, religii nie będzie dyskryminowany?

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam z Polski
arkkab

Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2012 4:57 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Generalnie to wszystko prawda, oczywiscie tak jak ze wszystkim moga sie znalezc idioci ktorzy zatrabia, saa ludzzie ktorzy robia nadgodziny, znajda sie przypadki dyskryminacji ale to sa wszystko epizody

Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2012 6:49 pm 

Dzięki za odpowiedź. Miło jest przeczytać że są miejsca gdzie się szanujemy,

pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: Pn lip 16, 2012 12:34 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Odnosnie nadgodzin, to troche zburze ci obraz. W zawodach 'papierowo-biurowych' duzo ludzi pracuje po godzinach w domu bez wynagrodzenia po to tylko, aby nie byc do tylu z terminami i miec dobra reputacje. Oczywiscie nikt sie nie przyzna do tego, ale wielu nie wyrabia w pracy i musi konczyc w domu.

PostNapisane: Pn lip 16, 2012 12:38 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Dodam jeszcze, ze masz bardzo inteligentna zone.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 11:55 am 

Dzięki przekaże żonie:). Nie mam porównania z tymi nadgodzinami (ile czasu) - u nas wygląda sytuacja tak że żona gdy nie była w ciąży wychodziła wcześnie rano a wracała i kładła się spać (pracuje w banku) ja jak pracowałem w korporacji też nieraz zostawałem po godzinach. Obecnie jak założyłem firmę de facto nie ma nadgodzin ale praca jest 12h na dobę. Najbardziej mi żal dzieciaków - bo kiedy się nimi cieszyć gdy się będzie na emeryturze? Marzenia mnie kiedyś wykończą... Czasem będąc za granicą widziałem że nie wszędzie tak jest stąd moje naiwne pytania,

pozdrawiam
arkkab

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 3:38 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Co do nadgodzin, to zalezy w jakis pracy i w jakim charakterze. Sa zawody, gdzie sa okresy spokojniejsze i takie, kiedy trzeba zostawac po godzinach (na przyklad accounting).
Ja pracuje w IT i na ogol jestem w pracy w godzinach 8:00/8:30 do okolo 17:30. W srodku przerwa na lunch, czasem 15 minut, czasem godzina - nikt mnie nie sprawdza i nikt mi nie wylicza. Ja tez nie sledze co do minuty czasu spedzanego w pracy.
Ale dzisiaj musze zostac dluzej, bo cos musze zrobic po godzinach. Nie licze tego jako nadgodziny, ale jutro przyjde do pracy na przyklad o 9:30.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 10:39 pm 

Dziękuje za odpowiedzi. Pomimo że moje pytania nie poruszają wielu innych aspektów życia na antypodach wydaje mi się warto spróbować. Nie wiem czy mi się uda - ale czeka mnie dużo pracy przede mną. Ale marzenia trzeba realizować. Tak z innej beczki dzisiaj dostałem postanowienie sądu że udało mi się wstrzymać egzekucję komorniczą. A najlepsze jest to że nie miałem żadnego długu i dowiedziałem się o całej sprawie od komornika gdy poinformował mnie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego... mi się udało ale bez prawnika się nie obeszło...

pozdrawiam
arkkab

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]