Image Map
Teraz jest Pn lip 06, 2020 4:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Emigracja
PostNapisane: Cz lut 18, 2016 2:10 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam Państwa serdecznie. :)

Jestem tu nowy, więc bez większych praw, natomiast chciałem założyć wątek o życiowym dla mnie + żony znaczeniu.
Wpierw jednak grzecznie się przywitam: mam na imię Marek (ksywka i login: Koli - od misia koala, ale to bez znaczenia :) ).

Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie - wówczas rozpocznę swój temat.

Pozdrawiam równie serdecznie.
Koli.

Tytuł: Re: Emigracja
PostNapisane: So lut 20, 2016 2:02 am 

A wiec rozpoczynaj :)

PostNapisane: Śr lut 24, 2016 5:47 pm 

Szanowni Państwo,
Po pierwsze chcę maksymalnie dobrze tutaj wypaść nim ktoś psy na mnie w tym naszym polskim piekiełku powiesi. 
Po drugie – rozszerzając nieco wątek – od ponad 10 lat planujemy z żoną emigrację, na stałe, do Australii. Wiele lat przygotowywaliśmy się do tego mentalnie – a teraz już nadszedł ten czas. Chcemy jednak przeprowadzić ten ogromny proces maksymalnie z głową, stąd będę Państwa uprzejmie prosił o pomoc w udzieleniu mi pewnych informacji, które w naszej sytuacji będą kluczowe aby sprawnie przeprowadzić proces migracji. I transformacji. 
Zatem w następnym mailu sprecyzuję moje pytania, zarazem przedstawię nasz plan…

Licząc na wyrozumiałość (szczególnie za laicki tryb myślenia) i okazanie pomocy,
Pozdrawiam serdecznie.
Marek.

PostNapisane: Pt lut 26, 2016 1:10 pm 

temat poruszany juz przez setki ludzi, taki australijski dream...

to zalezy od tego czym sie zajmujesz, czy Twoj zawod jest na liscie i najwazniejsza role odgrywaja pieniadze... trzeba ich miec troche duzo na poczatek... no ale jak juz 10lat planujesz to jakies 100tys. zl. powinienes juz miec...

PostNapisane: Wt mar 01, 2016 3:18 am 
WALLABY - czasem cos napisze

dokladnie,watek poruszany setki razy...

jest kilka drog do osiedlenia sie w AU, a zazwyczaj to:
-masz marzenie i je gonisz
-przy pomocy rodziny lub znajomych
-firma cie sciaga

Pierwsze-kosztowne, ale z zawodem z listy i udomentowanym stazem i referencjami do osiagniecia

Drugie-zalezy od wizy, relacji i pomocy na poczatku. kilkoro moich znajomych uwierzylo rodzinie ze wszystko takie piekne i przyjechali na wizach studenckich jezykowych (latwo uzyskac), ale....
20 godzin prawo do pracy to malo, wystarczy na 2 doroslych, jesli obydwoje pracuja, jesli wchodza dzieci w rachube, hhhmmm bedzie bardzo ciezko, chyba ze mieszkanie bedzie za darmo, to jakos to bedzie, ale napewno nie to co, o czym marzyles.

Trzecie-najlepsze i najlatwiejsze, aczkolwiek zalezy od firmy i stanowiska. Sam osobiscie jestem na takiej wizie -457, wszystko zalatwione ze strony AU, praca juz czekala, pelny etat, wiza zaplacona przez pracodawce, samolot tez, mieszkanie zagwarantowane na pierwszy miesiac i oplacone.

Po przylocie jest kilka rzeczy ktore trzeba zalatwic, i dobrze wiedziec co i jak.

Ale jak przedmowca napisal, skoro planujesz 10 lat to chyba to wszystko juz wiesz :)

PostNapisane: Wt mar 08, 2016 12:21 pm 

Chętnie poczytam opowieści o życiu w Australii z pierwszej ręki, sam zamierzam się tam przeprowadzać w najbliższym czasie.

PostNapisane: Śr mar 09, 2016 12:18 pm 

Witojcie :)
Dzięki Wam serdeczne za wszystkie wpisy.

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że w moim temacie nie wpisuję się codziennie z oczyma przekrwionymi od histerycznego podniecenia, lecz postaram się go prowadzić miarowo i spokojnie, zadając po kolei pytania, które nasuną się podczas realizacji całego procesu. Zatem jeśli się długo nie odzywam - nie znaczy, ze wymiękłem. Bo nie wymięknę :)

Odpowiadając na zadane mi pytania informuję, iż:
Nie wiem jeszcze na jakiej wizie zacząć, po prostu nie wiem...
Tytułem wstępu: oboje jesteśmy wykształceni, ja jestem profesjonalnym przetargowcem, mającym kwalifikacje do zakupu w trybie przetargowym produktów from a needle to F-35. Żona jest z zawodu ratownikiem medycznym, pracuje jednak w handlu: jest przedstawicielem medycznym / farmaceutycznym. Czyli coś w Polsce mamy, tyle, że dla Australii nic to nie oznacza. Zatem jesteśmy w pełni otwarci na kilka lat pracy w podstawowych zawodach, potrzebnych na australijskim rynku - później, po obyciu się, będziemy oczywiście starali się wykorzystać na rynku pracy posiadane przez nas kwalifikacje. Ale nastawiamy się na prostą pracę fizyczną. Chcieliśmy zacząć od wizy studenckiej dla żony (30 lat ma, ja mam 40 - wpierw jednak doszlifujemy do perfekcji nasz angielski - żeby niepotrzebnie nie płacić za szkółkę językową, tylko od razu zapłacić za szkółkę zawodową). Ja w tym czasie, jako jej partner, pracowałbym (chyba tylko na pół etatu, bo tyle mogę), żona oczywiście też będzie pracować. tym czasie znajdę sobie sponsora z listy zawodów sponsorowanych i pociągnę temat pod niego. Jeśli dostanę sponsoring i prawo pracy, to i żona, jako partnerka, będzie mogła pracować (chyba już na cały etat). I ciągniemy dalej... To taka mglista wizja.
Niestety nie posiadam zawodu z listy zawodów "emigracyjnych" i nie mogę przedstawić referencji za 3 lata pracy w danym zawodzie. Z drugiej strony zdobycie takich referencji nie stanowi większego problemu - powstaje zatem pytanie jak bardzo będą moje referencje sprawdzać... Bo jeśli da się to zrobić, to po cholerę mam płacić za szkółkę - zdobywam papier, robię szkołę pod niego - i temat załatwiony... Pewnie bredzę i majaczę - jeśli tak, to wyprostujcie moje myśli kosmate...
Mamy w Australii rodzinę, więc z pewnością kwestie zdobycia pracy (sponsorowanej) oraz mieszkania w pierwszym okresie będzie dla nas łatwiejsza. Liczymy na nich i wierzymy, że mogą nam na początek dużo pomóc...
Co do kasy: mamy na czysto około 60 - 65 tysięcy, dojdzie jeszcze kupa kasy ze sprzedaży dwóch mieszkań, ale to jest ewentualność, bo te mieszkania w Polsce fajnie na siebie zarabiają i szczególnie chętnie sprzedawać ich nie będę - tylko jeśli będę musiał. W każdym razie jakieś (nie nieograniczone jednak) zabezpieczenie finansowe mamy. Tyle, że nie ma opcji, byśmy je całe przehuśtali na niepewny interes - chcemy to zrobić profesjonalnie i z 99,9% pewnością....

Tyle co mojej strony na tę chwilę...
Podpowiecie coś? :)

Pozdrawiam Was serdecznie, o Szczęśliwcy.

Marek.

PostNapisane: N kwi 03, 2016 8:30 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Koli napisał(a):

Tytułem wstępu: oboje jesteśmy wykształceni, ja jestem profesjonalnym przetargowcem, mającym kwalifikacje do zakupu w trybie przetargowym produktów from a needle to F-35-czyli masz sporo ale tez nic, tutaj raczej bez znaczenia
Chcieliśmy zacząć od wizy studenckiej dla żony (30 lat ma, ja mam 40 - wpierw jednak doszlifujemy do perfekcji nasz angielski - żeby niepotrzebnie nie płacić za szkółkę językową, tylko od razu zapłacić za szkółkę zawodową)- zeby to zrobic musisz miec IELTS na wymaganym przez szkole poziomie
Ja w tym czasie, jako jej partner, pracowałbym (chyba tylko na pół etatu, bo tyle mogę), żona oczywiście też będzie pracować. tym czasie znajdę sobie sponsora z listy zawodów sponsorowanych i pociągnę temat pod niego- bedac na 20 godzinach bedzie ci bardzo ciezko znalezc sponsora;dla przykladu-moj znajomy jest na wizie studenckiej jezykowej, wiele lat w IT , systemy ,netorking itd, i kiedy przychodzi co do czego to odmowa bo moze pracowac tylko 20 godz, kiedy pada pytanie o sponsoring, to odmowa, bo albo nie maja statusu, albo chca od razu itd

Niestety nie posiadam zawodu z listy zawodów "emigracyjnych" - i nie musisz, jest dodatkowa opcja dla zawodow ktorych nie ma na listach, ale jest to droga przez meke i szansa okolo 25%, wiem bo mojego zawodu nie ma na zadnej z list, gdyby nie pracodawca i 10 miesiecy zalatwiania, raczej bym tu nie byl.
i nie mogę przedstawić referencji za 3 lata pracy w danym zawodzie-referencje to pojecie wzgledne, zalezy od oficera imigracyjnego,ale zazwyczaj zwykly papierek na druku firmowym, podpisany przez przelozonego jest nic nie warty. Ja mialem takich kilka, i jak przyszlo co do czego, musialem poprzec to wyciagami z banku z przelewem z danej firmy,i paskami miesiecznymi wyplat za ostatnie 4 lata, a wszystko to bylo w UK
Z drugiej strony zdobycie takich referencji nie stanowi większego problemu - powstaje zatem pytanie jak bardzo będą moje referencje sprawdzać-odpowiedz powyzej

Mamy w Australii rodzinę, więc z pewnością kwestie zdobycia pracy (sponsorowanej) oraz mieszkania w pierwszym okresie będzie dla nas łatwiejsza. Liczymy na nich i wierzymy, że mogą nam na początek dużo pomóc- to duzy plus tylko jestes tego na 110% pewien?
Co do kasy: mamy na czysto około 60 - 65 tysięcy- i tyle mniej wiecej wydasz na start, bilety, wizy, badania, mieszkanie, szkola.. nic nie wspomniales o dzieciach, wiec zakladam ze nie macie, jesli macie, to dochodzi szkola dla dziecka a to wydatek okolo $1000 miesiecznie, itd

powiem tyle, jesli sie uprzesz, to tu wyladujesz z zona i zweryfikujesz co ci piszemy

PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 4:34 pm 

Koli napisał(a):
od ponad 10 lat planujemy z żoną emigrację, na stałe, do Australii.

Mieszkam tutaj 5 lat i teraz planuję powrót do Polski :D
Zawsze lubiłam ten piękny kraj :) a jakie są piękne Tatry :D

PostNapisane: Cz cze 09, 2016 10:32 pm 

polska to dobry kraj na wakacje, na stałe nie wracaj, szkoda zdrowia

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]