Image Map
Teraz jest Śr kwi 08, 2020 11:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 06, 2016 7:10 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam, jestem na forum pierwszy raz i proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie do obecnie przebywających polaków w Au bądź do tych co mieli już styczność z pracą dorywczą/wakacyjną tam, a konkretnie w Sydney. Otóż generalnie jestem polakiem mieszkającym w Polsce ale mam rodzinę w Sydney i jestem obywatelem. Mimo wszystko po urodzeniu się mieszkałem tylko 3 lata tam a później byłem tylko na wakacjach (7lat temu) i na tym kończy się moja bliższa znajomość z "ojczyzną". Przejdę już do meritum, jaka praca może być najbardziej opłacalna/dochodowa dla studenta? Gdzie warto się wkręcić i co może być dosyć fajne ? Z tego co przejrzałem w sieci zarobki w AU są dosyć imponujące gdyby zrównać je do tych co mamy w Polsce. Dodam, że w zeszło wakacje byłem na programie W&T w USA w Virgini i nie mam żadnej bariery w prowadzeniu sprzedaży z anglojęzycznymi klientami + jestem skołonny pracować naprawdę bardzo dużo i sumiennie, bardzo usieszyłbym się jakby były nadgodziny ;) Myślałem, tez na W&T w Australii ale skoro mam rodzinę, która zapewni mi wyżywienie/utrzymanie to chyba bez sensu + z góry wiem, że W&T jest fajną przygodą ale nie koniecznie jest to najlepsza możliwość dużego zarobku. Bardzo chętnie bym usłyszał jakiś waszych doświadczeń. Ponoć fajna opcja dla młodych ludzi to malowanie, praca w ogrodzie, kelner i na budowlance płacą nie najmniej. Co byście polecili a co odradzili ?Nie mam nawet jeszcze 21 lat i w zasadzie to jestem skłonny się podjąć każdej pracy. Czy mam jakieś ulgi jako obywatel ? Rozmawiałem trochę z moją rodzina o tym wszystkim ale z racji tego, że wszyscy są sporo starsi ode mnie to średnio się orientują i raczej musze sam sb wszystko zorganizować. Jeszcze jak wygląda sprawa z podatkiem ?
Z góry dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi :)
Pozdrawiam!

PostNapisane: Cz cze 09, 2016 10:31 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

w google jak poszukasz to znajdziesz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania z uzasadnieniem

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]