australink.pl
http://krzysztof.australink.pl/forum/

Co wybrać: college czy studia wyższe?
http://krzysztof.australink.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=8917
Strona 1 z 1

Autor:  annasliz [ Śr maja 18, 2016 12:25 pm ]
Tytuł:  Co wybrać: college czy studia wyższe?

Cześć,
Razem z moją narzeczoną planujemy emigrację do Australii. Mamy 30 lat, ja jestem administratorem IT z około 5-cioletnim doświadczeniem, niestety nie mam ukończonych studiów wyższych. Moja narzeczona ma ukończone studia, ale jej zawód nie znajduje się na liscie SOL.

Z tego co udało nam się dowiedzieć do tej pory, wychodzi na to, że jedyna możliwość to wyjazd na wizie studenckiej, a potem szukanie pracodawcy sponsora.

Początkowo rozważaliśmy opcję college'u. Moja dziewczyna się uczy, ja zakładam działalność gospodarczą, dzięki czemu mogę pracować na cały etat, a nie tylko pół i szukam pracodawcy, który będzie chciał mnie zasponsorować.

Taki był plan, ale po rozmowie z kolejnymi agencjami dowiedzieliśmy się,że jeśli planujemy pobyt stały, to lepiej od razu pójść na studia, bo to zwiększa szanse. Niestety studia są znacznie droższe niż college i jest to tylko wybieg w celu dostania wizy. Wiadomo, że każdy pracownik agencji pośredniczącej powie to, co pozwoli mu pozyskać klienta ;) Dlatego byłbym wdzięczny za opinię osób, które miały podobną sytuację, lub są w stanie mi napisać, która opcja opłaca się bardziej :)

Autor:  batqd [ Wt kwi 25, 2017 8:54 am ]
Tytuł:  Re: Co wybrać: college czy studia wyższe?

Wydaje mi się że studia w Polsce będą lepsze

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/