Image Map
Teraz jest N kwi 05, 2020 3:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 27, 2016 4:00 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam Państwa,
Postanowiłem się zarejestrować na tym forum, ponieważ jak zapewne blisko 100% użytkowników tutaj się udzielających mam kilka istotnych pytań w związku z emigracją do Australii bądź Nowej Zelandii. Mam 25 lat, jestem po liceum ogólnokształcącym z maturą. Planuję zapisać się na kurs przygotowujący do IELTS i podejść do egzaminu na certyfikat albo B1 albo B2. Wiem, że to kilka miesięcy ciężkiej pracy i wiele godzin nauki oraz wyrzeczeń, ale pasmo porażek w Polsce i przerwane studia dały mi do zrozumienia, że póki jestem młody, przed 30, to chcę wyjechać na koniec świata i zacząć normalnie żyć. Niestety, w tym kraju już zbyt wiele razy zostałem kopnięty w tyłek, a praca w służbie mundurowej, o która trzykrotnie się starałem, przeszła mi koło nosa w ostatnim momencie (wiadomo, bez znajomości nic się nie zrobi). Oczywiście po zrobieniu sobie certyfikatu planuję wyjechać na kilka miesięcy do Skandynawii, żeby co nieco zarobić przed emigracją do Australii/Nowej Zelandii. Mam kilka pytań do Państwa w związku z tym:
1. Ile gotówki w przeliczeniu na złotówki wystarcza, żeby mieć na pierwsze miesiące życia w jednym z tych dwóch krajów?
2. Jeśli chciałbym ubiegać się o wizę studencką i jestem zainteresowany studiami w stopniu Bachelor degree, to czy z polską maturą mam szansę się na takie dostać? Jaki jest mniej więcej koszt takich studiów?
3. Czy jest możliwość, że mój wniosek o wizę studencką zostanie odrzucony, czy po prostu każdy, kto ma maturę i certyfikat i oczywiście opłaci sobie semestr z góry może wyjechać?
4. Jeśli już uda mi się wyemigrować i będę na miejscu, to ciężko się utrzymać, znaleźć pracę czy ludzie są pomocni i nakierują gdzieś, wesprą, pomogą czy doradzą w razie czego?
5. Czy do NZ ciężej się ubiegać o wizę studencką niż do Australii?
6. Czy po liceum i zapisaniu się na studia do Australii/Nowej Zelandii ciężko będzie mi znaleźć pracę, żeby się utrzymać?
Bardzo bym prosił w miare możliwości o udzielenie mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Serdecznie pozdrawiam. Olgierd.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]