Image Map
Teraz jest Cz kwi 02, 2020 6:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 29, 2017 1:52 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ktoś tu jeszcze żyje? :P

Kurcze, powie mi ktoś jak to dokładnie wygląda w przypadku emigracji na wizie 190?
Otóż jestem pracownikiem branży IT. Planuję w przyszłym roku emigrować do Australii lub Kanady. Niestety na wizę 189 brakuje mi 5pkt dlatego pomyślałem o wizie 190 (dodatkowe 5pkt za nominację stanową).
Mój zawód jest na liście SOL... Ale chyba każdy stan ma swoją listę potrzebnych zawodów.
Więc wypadało by żeby mój zawód był na liscie SOL i na liście np WASMOL (jeśli chodzi o AU Zachodnią)?

Ogólnie z tego co widzę chyba już za dużo tych pracowników branży IT wyjechało do AU bo coraz więcej zawodów zostaje skreślonych z listy...

Z góry dzięki za odpowiedź!

PostNapisane: Cz mar 30, 2017 10:07 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Nie bierz w tym roku urlopu albo wykorzystaj go jak naj mniej. W przyszłym roku weź cały zaległy urlop+bieżący i jedź np.na 2 miechy do Au. Znajdź pracodawcę chętnego Cię zasponsorować. Jeżeli będzie trzeba zainwestuj w jakiś miesięczny kurs aby mieć prawo pracy part time. Jak znajdziesz sponsora i pracę załatwisz sobie 190. Pisze to tylko dlatego, że zaznaczyłeś, że pracujesz w IT, a to aktualnie branża, w której w zasadzie wszędzie znajdziesz prace. Jeżeli to Cie odstrasza, poszukaj pracy przez internet choć szanse znacznie spadają i weź urlop jw napisałem na ewentualne interview. Znowu napisałem to dlatego, że pracujesz w IT i w tej branży mając konkretne umiejętności łatwiej znaleźć pracę przez internet. Przemyśl to. Są + i - takiego rozwiązania, ale nie tracisz czasu tylko od razu działasz.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]