Image Map
Teraz jest Pn kwi 06, 2020 5:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 22, 2008 2:37 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Dzieki za odpowiedz! Czy chodzi o beczkowane ogórki i kapustę czy jedynie słoiki? Dla wielu to może drobiazg, ale u nas to jest podstawa co trzeciego dania :).

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 22, 2008 2:52 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jest mnostwo...
-Kilka sklepow na Central Market
-Standom Butcher (kilka sklepow wokol miasta)
-Buraki czy sliwki sa wszedzie (nawet Coles czy Wolies)
-Polskie produkty mozna znalezc rowniez w Coles (np. szprotki w oleju, sezamki, ogorki)
-GAGANIS (na South Road in Hindmarsh)

Tytuł:
PostNapisane: N lut 15, 2009 7:31 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Dołączymy do Was z mężem tej zimy (Waszej) - juuupiiii!!!

Jak się wszystko cudnie uda, to i nasz kot dołączy - jesteśmy świeżo po wiadomości nt wizy i świeżo w temacie poszukiwań w sprawie kota. Wcześniej zakładaliśmy, że zostanie, ale skoro zmieniły się przepisy??? Jak ktoś ma wolne kciuki, to poproszę ;-)

Pozdrawiam mieszkańców sielskiej Adelaide i szkoda mi tylko, że omija nas tegoroczne lato... U nas teraz śnieg po pachy...

PostNapisane: Pt cze 01, 2012 12:51 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam serdecznie,

Powracam po dłuższej przerwie, chcialam zapytac ktore dzielnice sa dobre do zamieszkania w Adelajdzie, gdzie interesuje nas fajny domek z ogrodkiem, dobra szkola i przedszkole dla dzieci, bezpiecznie.
Prosze o wszelkie rady poniewaz chcielismy poszukac mieszkania a nie bardzo wiemy na ktore dzielnice sie nastawiac.

Nastepne pytanie zastanawiamy sie z mezem nad wyjazdem na miesiac w sierpniu na wakacje do Adelajdy lub Perth, chcielibysmy sie zorientowac i zobaczyc jak tam sie zyje i czy by nam sie spodobalo i dzieciom, dzieci mamy w wieku 2 i 6lat. Mieszakamy w Anglii i mamy straszny dylemat czy wrocic do Polski kupic dom i otworzyc biznes, czy wyjechac do Australii ,mieszkamy w Anglii 10lat i nie wiem jakbyloby z zaklimatyzowaniem w Polsce i chyba dlatego chcielibysmy najpierw pojechac turystycznie do Australii. Czy mozna wynajac sobie jakis domek letniskowy , jesli ktos ma jakies namiary to prosze o podrzucenie.
Dziekuje za wszelkie odpowiedzi
Dorota

Tytuł: Re: Adelaide
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 12:58 pm 

Dzień dobry, mam kilka pytań
1. czy ktoś może mi przybliżyć działanie metrocard? Gdzie się ją kupuje, jaki jest najdłuższy okres - miesiąc, trzy, pół roku? i jakie są koszty?
2. potrzebny mi mobilny internet, ale nie w telefonie ani w laptopie. Jakiego operatora mam pytać o modem? Jakie są koszty netu bez limitu?
3. jak łączyć się bezpłatnie z Polską, oprócz Skype'a?
4. czy będąc na wizie studenckiej z małym dzieckiem mogę się ubiegać o dopłaty do childcare?
Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i nieco mnie oświeci :)

PostNapisane: Śr sie 26, 2015 1:56 pm 

Witam wszystkich Adelaide-owiczow,

wylatuje do Australi Adelaide 16 Listopada,mam wize Work and Travel i na razie zatrzymam sie w Hostelu,ma moze ktos namiary na wynajecie jakiegos pokoju,polowy mieszkania lub cos w tym stylu??

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz sie 27, 2015 1:27 am 

Odpowiadam sama sobie, bo już co nieco przerobiłam. Może komuś, kto właśnie tu wylądował przydadzą się te informacje:
1. Metrocard kupuje się na każdym przystanku w biletomacie. Na 28 dni, płacąc najlepiej kartą kredytową. Kosztuje ok. 120AUD
2. Internet i telefon będę miała w vodafone. Koszt: ok 100AUD miesięcznie (to i to). Bezpłatne połączenia z kilkoma krajami na świecie (niestety nie z Polską)
3. Tego jeszcze nie obczaiłam. Bezpłatnie będę się łączyć z Irlandią (patrzy pkt 2) a Polska (ta co ma neostradę) może się bezpłatnie łączyć ze mną, jeśli mam tel stacjonarny. Pozostaje na razie skype.
4. Rezydenci i obywatele mają dopłaty.
W ogóle znalezienie opieki do dziecka to droga przez mękę. I to bardzo droga droga (400-500AUD tygodniowo), tak jak i pierwsze mieszkanie. Nastawcie się, że początki będą ciężkie.

PostNapisane: Pn gru 07, 2015 10:50 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

kettyeve napisał(a):
Odpowiadam sama sobie, bo już co nieco przerobiłam. Może komuś, kto właśnie tu wylądował przydadzą się te informacje:
1. Metrocard kupuje się na każdym przystanku w biletomacie. Na 28 dni, płacąc najlepiej kartą kredytową. Kosztuje ok. 120AUD
2. Internet i telefon będę miała w vodafone. Koszt: ok 100AUD miesięcznie (to i to). Bezpłatne połączenia z kilkoma krajami na świecie (niestety nie z Polską)
3. Tego jeszcze nie obczaiłam. Bezpłatnie będę się łączyć z Irlandią (patrzy pkt 2) a Polska (ta co ma neostradę) może się bezpłatnie łączyć ze mną, jeśli mam tel stacjonarny. Pozostaje na razie skype.
W ogóle znalezienie opieki do dziecka to droga przez mękę. I to bardzo droga droga (400-500AUD tygodniowo), tak jak i pierwsze mieszkanie. Nastawcie się, że początki będą ciężkie.

a kto powiedział że będzie lekko ?
czasem infantylizm mnie powala ...

PostNapisane: So gru 12, 2015 6:58 am 

marianek44 napisał(a):
kettyeve napisał(a):

a kto powiedział że będzie lekko ?
czasem infantylizm mnie powala ...

Ja np. myslalem ze bedzie nieco latwiej. A prawda jest taka ze w Adelaide nie ma za duzo pracy,czlowiek jest daleko od rodziny (czego tez na poczatku nie bierze sie pod uwage,np.swieta ida a czlowiek sam...). I do tego jestes 15tys km dalej niz byc powinienes, bynajmniej ja... A wiec trzeba sie nastawic,bo lekko nie ma.A najgorsze chyba jest jazda lewostronna haha ale kraj piekny:)()

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]