Image Map
Teraz jest Cz kwi 09, 2020 5:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gold Coast :)
PostNapisane: N sty 18, 2009 9:59 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam. Własnie skonczyłam edukacje i planuje wyjechac do pracy za granica, byc moze na stale. Od zawsze moim marzeniem byl wyjazd do Gold coast, co mzoecie powiedziec mi na temat tego miasta, Czy łatwo jest znalezc tam prace? Czy jest tam bezpiecznie, jestem mloda dziewczyna i chce pojechac sama, dlatego tez sie troche obawiam o swoje bezpieczenstwo. Czy mzoe ktos z was tam mieszka, moze ktos mi opowie troche o tym miejscu, bo do tej pory to znam je tylko z fotografii.

PostNapisane: Cz cze 18, 2009 10:03 am 

koala19 napisał(a):
Witam. Własnie skonczyłam edukacje i planuje wyjechac do pracy za granica, byc moze na stale. Od zawsze moim marzeniem byl wyjazd do Gold coast, co mzoecie powiedziec mi na temat tego miasta, Czy łatwo jest znalezc tam prace? Czy jest tam bezpiecznie, jestem mloda dziewczyna i chce pojechac sama, dlatego tez sie troche obawiam o swoje bezpieczenstwo. Czy mzoe ktos z was tam mieszka, moze ktos mi opowie troche o tym miejscu, bo do tej pory to znam je tylko z fotografii.

hej,

widze ze twoj post byl napisany w styczniu i ciekawa jestem jak co sie przez ten czas wydarzylo? czy wyjechalas do gold coast?
pytam bo ja aktualnie jestem w Perth ale za 2 tygodnie lece do gold coast i mam podobne obawy odnosnie pracy, pogody i ogolnie miejsca. jestem w perth dopiero niecale 2 miesiace ale zdazylam sie juz ty dosc mocno zaklimatyzowac i toeche czuje ze nie chce zmieniac miejsca ale jzu za pozno :) wszystko zaplanowane i bilet kupiony.

a zatem czy mozesz mi cos powiedziec nt. gold coast? najbardziej mnie martwi praca bo tutaj w perth nie jest mega kolorowo w tym temacie i boje sie ze tam bedzie podobnie albo i gozej.

bede bardzi ci wdzieczna za info

pozdrawiam
Aga

Tytuł:
PostNapisane: N paź 18, 2009 1:10 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Przeczytałam własnie twój post ,pewnie juz tam jesteś zachwycasz sie pięknym miejscem. Mam znajomą która tam jest od miesiąca i nie może nacieszyć się pięknem tego miejsca.Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N paź 18, 2009 5:43 am 

ja jestem 5 miesiac w AUS i bylam w perth, gold coast i teraz jestem w melbourne. osobiscie gold coast uwazam za najgorsze miejsce, ze wzgledu na typowy klimat tam panujacy. jest to typowo wakacyjne miesce w australii gdzie ludzie przyjezdzaja ze wzgledu na pogode bo jest w sumie jedna z najlepszych i na plaze (maja tam fajne, ladne plaze). kazdy australijczyk z ktorym rozmawialam nie lubi gold coast. to jest takie sztuczne las vegas, pelne ludzi zadufanych w sobie i generlanie uwazam to miejsce za dobre na 2 tygodnie akacji ale nie dluzej. ja lubie jak sie duzo dzieje, jak ludzie sa mili i sympatyczny a tam czulam sie jak niewidzilana, podczas gdy w perth na ulicy czujue sie ze jest sie czescia tej spolecznosci. wszytko to brzmi tak malo optymistycznie ale mam znajomych (rowniez polakow) ktorzy tam mieszkaja i nie narzekaja, ja poprostu nie lubie plastikowego klimatu a uwazam ze tam taki jest. jak masz jakies szczegolowe pytania to pisz. z checia pomoge. to co pewne pogoda tam jest super, wiec jesli to jest jedna z wazniejszych rzeczy to polecam. ja pracy tam nie znalalam bo bylam tam w lipcu i ti byl bardzo martwy sezon, ale teraz powinno byc lepiej.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:25 am 
diuleka napisał(a):
ja jestem 5 miesiac w AUS i bylam w perth, gold coast i teraz jestem w melbourne. osobiscie gold coast uwazam za najgorsze miejsce, ze wzgledu na typowy klimat tam panujacy. jest to typowo wakacyjne miesce w australii gdzie ludzie przyjezdzaja ze wzgledu na pogode bo jest w sumie jedna z najlepszych i na plaze (maja tam fajne, ladne plaze). kazdy australijczyk z ktorym rozmawialam nie lubi gold coast. to jest takie sztuczne las vegas, pelne ludzi zadufanych w sobie i generlanie uwazam to miejsce za dobre na 2 tygodnie akacji ale nie dluzej. ja lubie jak sie duzo dzieje, jak ludzie sa mili i sympatyczny a tam czulam sie jak niewidzilana, podczas gdy w perth na ulicy czujue sie ze jest sie czescia tej spolecznosci. wszytko to brzmi tak malo optymistycznie ale mam znajomych (rowniez polakow) ktorzy tam mieszkaja i nie narzekaja, ja poprostu nie lubie plastikowego klimatu a uwazam ze tam taki jest. jak masz jakies szczegolowe pytania to pisz. z checia pomoge. to co pewne pogoda tam jest super, wiec jesli to jest jedna z wazniejszych rzeczy to polecam. ja pracy tam nie znalalam bo bylam tam w lipcu i ti byl bardzo martwy sezon, ale teraz powinno byc lepiej.

Gold Coast to miasteczko z dzielnicami polozonymi nie tylko nad oceanem ale tez ma dzielnice polozne w gorach, jak tez ma dzielnice mieszkalne polozone bardziej w lad a czesc z nich graniczy z metropolia Brisbane.
Dzielnice polozone nad oceanem sa typowo turystycznym punktem, glownie z hotelami gdzie przewija sie dziennie tysiace turystow nie tylko z Australii ale z calego swiata. Jaki klimat chcialbys miec kiedy taka az mieszanke spotykasz na codzien.
Bywam na plazach Gold Coast i jakos nie zauwazylam nieprzyjaznych tam ludzi, moze nastepnym razem powinnam poszukac tych "zadufanych" tylko,ze ja dla ludzi tam nie jade. Jade odpoczac z rodzina.

Nikt tu nie nasladuje "Las Vegas", jesli sa piekne plaze i cieply klimat, sa wiec i turysci ,jak wszedzie w swiecie.
Jedz na Floryde to zobaczysz w jakim stanie tamte plaze sa i jak tloczno tam maja, to wtedy moze bedziesz miala jakies porownania i docenisz te nasze plaze.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:53 pm 

Własnie tak niektórzy czują to miejsce i o to chodzi jechać zobaczyć i poczuć :) A tak przy okazji miałaś okazje być na plaży w Narrabeen ? Podziel się co myślisz o tym miejscu... :) Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 10:21 pm 

Mysle ze ocenianie Gold Coast na podstawie spaceru po Surfers Paradise to tak jak ocenianie Sydney siedzac na schodach pod Opera, albo Warszawy pod Palacem Kultury.
Gold Coast ma 600 tys mieszkancow, ogromny obszar, wspanialy morsko-gorski krajobraz, soczysta zielen wokol i najlepszy klimat na swiecie.
Oczywiscie ze jest tu drogo (ale taniej niz w Sydney) i nie jest lekko z praca. To wynika z popularnosci miasta wsrod Ozi, ktorzy aplikuja tu o prace z innych miast. Nie ma tez za wiele pracy dla IT i inzynierow. Dominuja turystyka, medycyna, handel i uslugi
To nie jest tez miejsce dla szukajacych rozrywek kulturalnych na wyzszym poziomie, po to jezdzi sie do Brisabne (60km). Tu jest raj dla milosnkow sportu i aktywnego spedzania czasu na powietrzu.
Jesli ktos lubi jazde na rowerze, jet-ski, wspinaczke, kite-surfing, chodzenie po gorach, narty wodne, zeglarstwo, jogging, 4WD, jazde na koniu, camping, surfing, nurkowanie to zapraszam.
Jest tu tez znakomite miejsce dla rodzin z dziecmi: bezpiecznie, cieplo, masa placow zabaw i parkow rozrywki, czysto, wybor szkol i przedszkoli, mnostwo rowiesnikow (baby boom).
GC to tez miasto klubow, imprez i duzych koncertow.
To takze najbardziej dynamicznie rozwijajace sie miasto w OZ. Tetni tu zycie.
Wiekszoc zlych opinii o miescie wynika tylko z kompleksu.
Gold Coast to generalnie wspaniale miejsce do mieszkania, ale nie miejsce do latwego startu dla imigrantow.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 27, 2009 1:54 am 

Gold Coast stalo sie poczatku mojego nowego zycia.Znalazlam tu szczescie :D milosc i... meza .Miejsce jest ciekawe i to od nas samych zalezy czy potrafimy wydobyc z bycia tu, to co najpiekniejsze.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 7:48 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Gold Coast jako miasto podoba mi sie bardziej od Brisbane, jest nowsze, lepiej zaplanowane, z senowniejszym ukladem ulic no i jest przy oceanie.
Sa tam ladne domki przy kanalach, o wiele wiecej roslinnosci przy ulicach niz w stolicy QLD, jakies parczki wzdloz plaz.
Plazami wg mnie nie bardzo jest jak zachwycac, nie ma w nich nic nadzwyczajnego, ot kawal piachu i oceanu obok, moze jak ktos to przyrownuje do baltyku to moze powiedziec ze sa "cudowne", ja jednak widzialem o wiele wiecej, mysle ze nawet wiekszosc plaz srodziemnomorskich w Europie, czy Turcji robi lepsze wrazenie, przynajmniej na mnie.
Jezeli chodzi o klimat mentalny to jest to niewatpliwie nie ten typ Australii, w ktorej bym chcial mieszkac. Jezeli chcecie spotykac naprutych w trupa Australijczykow, glosnych i odreagowujacych swoje codzienne stresy w tym "every day is Saturday" typie "wypoczynku" to jest to cos dla Was :D
Wizualnie i estetycznie jest ok jak na MIASTO, do zycia poszukalbym raczej bardziej autentycznej Australii, ale to zalezy co komu sie podoba. Ja wole cisze i spokoj, niz tlumy i imprezy.
Jako plus mozna dorzucic to, ze rzut beretem sa dwa niesamowite parki narodowe, gdzie znajduja sie gorskie lasy deszczowe, wpisane na liste dziedzictwa ludzkosci UNESCO.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]