Image Map
Teraz jest N mar 29, 2020 4:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 10:32 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Każde miasto ma swoje plusy i minusy...chciałąbym się dowiedzieć, w którym australijskim mieście zamieszkać najlepiej. Byłam przez 3 miesiące w Sydney - i zakochałam się w tym mieście! Ale nie mam porównania....a za półtora roku musimy zdecydować, w którym mieście zamieszkamy z chłopakiem, prawdopodobnie już na stałe..brr przerażająca wizja. Czekam więc na dobre strony australijskich miast.
Pozdrawiam serdecznie!

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 11:08 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ja mowie Melbourne, potem Sydney lub Brissi. Ale za chwile kto inny poda inna kolejnosć..

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 3:44 pm 

Melbourne stanowczo nie !
1. w cywilizowanym swiecie nie ma limotow na wode a ogrodki sa zielone a nie wybrukowane kostka !
Niby walczy sie z globalnym ociepleniem i z emisja co2 przez redukcje zielonych terenow to jakas paranoja !
2. Transport publiczny wogole nie dostosowany do liczby ludzi mieszkajacych teraz w miescie w peak hour zdarza sie ze nie mozna wsiac do pociagu bo caly jest zapchany.
3. Traffic na ulicach jest straszny brak miejsc parkingowych w CBD jednym slowem tragedia.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 19, 2009 2:02 am 

Mohi stanowczo glupoty wypisuje

Gdybym byl studentem to wybralbym Melbourne.

1. Zuzycie wody i jej ceny rzadko dotycza studentow - jesli mieszkasz w unit za wode placi twoj landlord - chyba ze masz osobny licznik. Poza tym studenci przewaznie maja inne zajecia niz hodowla i pielegnacja ornamentalnych ogrodkow. Ograniczenia wody nadal pozwalaja na podlewanie ogrodkow (2 dni w tygodniu) Dodam tylko ze woda z kranu w Australii jest pitna (mozna ja pic i samkuje dobrze) w przeciwienstwie do oczyszczanych sciekow z miasta w gore od twojego jak to ma miejsce w Polsce.

2. Terenow zielonych Ci u nas dostatek. Nie wiem o jakich to terenach zielonych mohi sie wypowiada, ale pod nowa zabudowe przeznaczane sa laki, pastwiska, i stare sysypiska smieci - nie zas parki. Odnosnie Global Warming - wprowadzono Mandatory Renewable Energy Target ktory nakazuje ze w 2020 (za 11 lat) 20 calej energii elektrycznej ma pochodzic ze zrodel odnawialnych.

3. Transport publiczny jest ok. Zatloczenie zalezy od tego gdzie mieszkasz. Najlepiej skontaktuj sie z innymi studentami, oni maja to wszystko juz rozpracowane. Ja caly czas uzywam transportu publicznego i jestem bardzo zadowolony. Jesli bedziesz sie poruszal/a na rozwerze do stacji kolejowej polecam szukania mieszkania ktore ma Parketeer cage - taka darmowa klatka na rowery ktora otwierasz karta magnetyczna.

4. Parking jest ale trzeba za niego placic jak w reszcie cywilizowangeo swiata. W przeciwienstwie do Londynu np nie ma tutaj congestion tax, wiec nie placisz dodatkowo za wjazd do miasta. W przeciwienstwie do Warszawy mamy przywoite drogi i samochodow nikt nie kradnie.

5. Z jakiegos powodu Melbourne (i cala Victoria) sa sklasyfikowane jako Regional Australia. Czyli mozna tutja dostac Regionally Sponsored Visa. W Sydney jest to niemozliwe. Stad tyle tutaj Hindusow - bo Ci odnosnie przepisow sa bardziej kumaci. Ktos bardziej obeznany w przepisach moze Ci o tym opowiedziec

Napewno warto rozwazyc Adelajde i Perth. Generalnie we wszystkich miastach Australii da sie zyc o wiele lepiej niz w PL. Sydney i Melbourne maja najwiekszy rynek pracy. W mniejszych miastach ta prace bedzie latwiej dostac (konkurencja jest mniejsza). Rzad NSW co jakis czas wspomina o ograniczaniu naplywu imigrantow do Sydney

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 19, 2009 2:41 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Krowa z karabinem napisał(a):

3. Transport publiczny jest ok. Zatloczenie zalezy od tego gdzie mieszkasz. Najlepiej skontaktuj sie z innymi studentami, oni maja to wszystko juz rozpracowane. Ja caly czas uzywam transportu publicznego i jestem bardzo zadowolony. Jesli bedziesz sie poruszal/a na rozwerze do stacji kolejowej polecam szukania mieszkania ktore ma Parketeer cage - taka darmowa klatka na rowery ktora otwierasz karta magnetyczna.

4. Parking jest ale trzeba za niego placic jak w reszcie cywilizowangeo swiata. W przeciwienstwie do Londynu np nie ma tutaj congestion tax, wiec nie placisz dodatkowo za wjazd do miasta. W przeciwienstwie do Warszawy mamy przywoite drogi i samochodow nikt nie kradnie.

Gdzie to jest ten publiczny tranport taki super w Australii? Kiedykolwiek jechalem to wiecznie cos bylo odwolane, spoznione jak czeski film nikt nic nie wie.

Co do congestion charge, w Londynie fatalnie to wymyslili, ale w Sydney wladze tez wpadly na ten sam pomysl i zamierzaja wprowadzic w CBD. Ilosc platnych drog w Sydney bije rekordy i kosztuje sporo jak sie dojezdza do pracy dluzsze dystansy.
Praca jak jest to tylko Sydney i Melbourne, reszta miast ma bardzo maly rynek pracy i jest tam ciezko.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 19, 2009 8:21 am 

arturp napisał(a):
Praca jak jest to tylko Sydney i Melbourne, reszta miast ma bardzo maly rynek pracy i jest tam ciezko.

A byles chociaz w tych "reszcie miast", nie mowie juz o mieszkaniu tam czy tak sobie napisales?

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 11:35 am 

Hmm czyli jak jest z tym rynkiem pracy w mniejszych miastach? Bo zastanawiamy się czy się w takowym początkowo nie osiedlić (łatwiej tam o wybrany staż w szpitalu dla chłopaka). Ale ze względu na wykonywany przeze mnie zawód wolałabym osiedlić się w większym mieście :(

Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 12:03 pm 

Żeby odwiedzić wszystkie najciekawsze zakątki Sydney nie wystarczy wpaść tutaj na kilka tygodni. Miasto jest bardzo ciekawe, nie sposób się tu nudzić. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym co w można ciekawego w Sydney zobaczyć to zapraszam do odwiedzenia http://allaboutsydney.blox.pl ;]

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 12:05 pm 

Boggie napisał(a):
arturp napisał(a):

A byles chociaz w tych "reszcie miast", nie mowie juz o mieszkaniu tam czy tak sobie napisales?
Czy mozna dostac prace na czarno w Sydney?Wakacjusz.

Tytuł: Tylko Adelaide
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 3:09 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

A ja tam uwazam ze Adelaida jest najlepsza, choc miejscowi mowia ze to sanatorium dla emerytow. Niestety nie mieszkam tam juz ale zawsze mile wspominam, a po za tym zostawilem tam wielu przyjaciol.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 10, 2011 9:54 am 

a co powiecie na Cairns?

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 4:00 am 

karolajnaiom napisał(a):
a co powiecie na Cairns?

Swego czasu forum odwiedzal Harom, mieszkal w Cairns i radzil sobie calkiem niezle, zdaje sie ze jest ksiegowym.

Cairns to fajne miasto, 'miasto ogrod', ale do klimatu trzeba sie przyzwyczaic, i nie kazdemu to pasuje. mieszkancow okolo 150,000

Napisz wiecej na temat tego, czukasz, to latwiej bedzie odpisac czy Cairns bedzie ci pasowac.

Cairns: plaze, upaly, natura, turystyka, rafa koralowa, trzcina cukrowa
nie: praca, szpitale, wygody wielkiego miasta, klimat, odleglosc od innych miast

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 11:52 pm 

wybieram się na studencka, chciałam zatrzymać się w Australii na jakiś rok, 2 lata. ciągnie mnie gdzieś gdzie będzie dużo przyrody, żeby zobaczyć jakieś ciekawe gatunki, Cairns (przynajmniej ze zdjęć) wydaje się być rajem na ziemi. jeżeli chodzi o pracę, nie jestem wymagająca, byle się utrzymać (chyba nie powinno być tam problemu , ale mogę się mylić ) :) szkoda tylko że to tak daleko od innych ciekawych miejsc... No ale nie można mieć wszystkiego ;)
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 3:14 am 

Z Cairns rzeczywiscie daleko wszedzie, ale i na odleglosci patrzy sie tu troche inaczej.
Mieszkam w Canberra i jezdze autem z cala rodzina do cairns i z powrotem, jakis raz na dwa lata.
Sama podroz jest fantastyczna - jedzie sie kilka tysiecy kilometrow na polnoc, i przejezdza sie przez 3-4 rozne strefy klimatyczne!

Przyrody i ciekawych miejsc jest wokol cairns mnostwo, mysle ze sie nie zawiedziesz.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 4:04 pm 

Witam

ja się spytam troszeczkę inaczej.

Jakie miasto byście wybrali, ale nie patrząc na pracę ? ( pracuję online )

Myślałem nad rejonami GoldCost, ale pewnie mi to wybijecie z głowy :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]