Image Map
Teraz jest N mar 29, 2020 4:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 21, 2009 5:14 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

czesc,
czy osoby z Perth moga cos napisac na temat dzielnic tamze? Glownie mnie interesuje ktore sa ok do mieszkania a ktore na pewno nie.

Moje kryteria:
* im blizej plazy tym lepiej
* ceny domow < $500k
* dobre warunki dla rodziny z dziecmi (szkoly itp)
* nie astronomicznie daleko od centrum (tzn do pol godziny jazdy jest ok)

w ogole to czy suburbia tam sa w stylu amerykanskim (domy + wielkie centra handlowe) czy zdarzaja sie ulice ze sklepikami (i chodnikami po ktorych chodza ludzie ;) ), knajpki itp.
Dzieki za wszelkie info,
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 9:08 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

mkzo7- temat zbyt obszerny azebym w jednym poscie mogl odpowiedzieciec majac tak malo danych-w jakim wieku dzieci, szkola prywatna czy panstwowa, jak duzy dom itp... moze bysmy sie zdzwonili to chetnie udziele wyczerpujacych odpowiedzi.
Ale tak generalnie im blizej wody czy CBD ceny ida w gore z malymi wyjatkami
Jezeli bys korzystal z transportu miejskiego, to kolejka miejska jest najszybsza i z tego co widze poprzez okna wagonikow nie jest az tak zapchana, komunikacja autobusowa pomiedzy dzielnicami a centrom chyba jest dobra, gorzej z polaczeniami pomiedzy dzielnicami jezeli akurat nie leza w drodze do city-mam zreszta slabe rozeznanie wtym jako ze ostatni raz korzystalem z komunikacji miejskiej 13 lat temu
W godzinach szczytu sa oczywiscie korkiale glownie na trasie polnoc-poludnie( przez rzeke) a tak jest to jeszcze do strawienia choc przejazd z jednego kranca Perth na drugi powiedzmy odl 50 km zajmuje mi ok ok godziny w szczycie
Niemalze kazda dzielnica ma swoje male sklepy oprocz tych wiekszych choc nie calkiem duzych:)))) shopingow ktore saoddalone tak na oko ok 5 do 10 km od siebie
Generalnie nasze dzielnice to sa wlasciwie "sypialnie" zabudowane glownie domkami jednorodzinnymi, blokow mieszkalnych jest znikoma ilosc
Ulic z ciagami kawiarenek nie jest za duzo, sa porozrzucane w roznych punktach miasta a takich glownych osrodkow gdzie jest jakies nocne zycie mysle ze wyodrebilbym 3 choc jak sie pozna miasto mozna na super miejsca trafic. Oczywiscie jaki popyt taki zbyt:))))
Perth rozciaga sie ok 120 km wzdluz lini brzegowej i do 70 km w paru miejscach w glab ladu wiec jezeli nawet bys mieszkal ok 20 km od plazy to tylko 15 minut samochodem- dla mnie to rzut beretem:)))
Jezeli potrzebujesz innych informacjo to albo na priv albo zastukaj na skype

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 12:20 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Wejdz na www.realestate.com.au i googlemaps porownaj ceny domow o takim standarcie w odleglosci od oceanu: do 1km, i do 10-15km. Jak kolega napsal wczesniej podjazd do oceanu nawet jak mieszkasz 10 km od oceanu zajmie Ci 15 min. A za taki sam dom przy oceanie zaplacisz przynajmniej 100-200% wiecej wiec zastanow sie czy warto?

Ja zwrocilbym wieksza uwage na zalety i wady danej dzielnicy bo za sam widok na ocean nie bede placic $1000/tygodniowo.

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 4:41 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

ok, rozumiem,
mieszkam w miescie gdzie 10km pokonuje sie w 45 minut wiec musze przestawic swoje myslenie ;).
Jasne ze sprawdze ceny domow.
Bardziej chodzilo mi o to informacje ktore trudno znalezc na necie, tzn na co zwrocic uwage porownujac dzielnice: czy sa jakies "trefne" z roznych wzgledow, czy raczej wszystkie oferuja podobne mozliwosci (w co raczej watpie).
Pozdrawiam,
Marcin

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]