Image Map
Teraz jest N kwi 05, 2020 3:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 13, 2011 12:34 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Inspirowany Cejrowskim ...postanowiłem podzielić się z Wami moją wizytą na podstawie ..."Dear marian szczepanski
NOTIFICATION OF GRANT OF AN EVISITOR FOR TOURIST PURPOSES"
tamże.Będzie to i wyłącznie subiektywna relacja czyli spisana z moimi przekonaniami religią i postawą wobec świata/ale górnolotnie hihihi/ Uwarz am że ten portal jest odpowiednim miejscem na moje opowieści. Będą to aktualne świeże poparte zdjęciami i krótkimi filmikami zdarzenia.
Nie będę się wdawał w żadne dyskusje/no chyba że mnie ktoś podniesie ciśnienie . :wink: /pozdrawiam Marian :)

Tytuł: ten sam
PostNapisane: Cz paź 13, 2011 1:11 pm 

po krótce opisze genezę powstania... będzie bardzo krótka...Ala wyjechała w 2008 a ja zatęskniłem w 2011.

Tytuł: ten sam
PostNapisane: Cz paź 13, 2011 3:00 pm 

Ala to córka ...żeby nie było skojarzeń :)

Tytuł: bilet
PostNapisane: So paź 15, 2011 3:43 pm 

Bilet ważna sprawa ...proszę przejrzeć portale biletowe i nie extytować się tak jak ja...za szybko bez przemyślenia no ale mam ..mogłem taniej
nie mam specjalnie poleceń ...jak wrócę ..to napisze ..lecę z Gdańska Frankfurt-Singapur-Perth :)

Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2011 12:27 pm 

Jeszcze trochę o biletach...Jeżeli znamy język dość dobrze,polecam loty tak zwane "łamane" Trudność polega na tym że w każdym etapie podróży trzeba nadać -odebrać-nadać- ...bagaż. Do Au trzeba to zrobić tyle ile przesiadek / .Znać ograniczenia wagowe w danym porcie tranzytowym no i przepisy celne danego kraju...To co wywozimy z Polski może być problem z wwożeniem do Singapuru Hong-Kongu czy innego kraju tranzytowego /nawet do niektórych będzie potrzebna viza wjazdowa ...dobrze sprawdzić/ I najważniejsze moim zdaniem ...wylatujemy poza UE dobrze jest zgłosić wszelki sprzęt podlegający ocleniu..w powrotnej drodze możemy być mile rozczarowani;-)) trzeba będzie zapłacić cło za wwóz laptopa czy innego sprzętu ...Pozdrawiam Marianek :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 8:17 am 

Cześć
Marianek kiedy lecisz? Ja dokładnie za tydzień do Brisbane przez Hongkong
Co do biletów...Trzeba je kupowac z połrocznym wyprzedzeniem i bezpośrednio w biurach podrózy a nie przez internet.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 11:29 am 

jarektw napisał(a):
Cześć
Marianek kiedy lecisz? Ja dokładnie za tydzień do Brisbane przez Hongkong
Co do biletów...Trzeba je kupowac z połrocznym wyprzedzeniem i bezpośrednio w biurach podrózy a nie przez internet.
Pozdrawiam

to ciekawe bo ja kupowałem przez internet w liniach i wyszło mi taniej niż w biurach podroży

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 11:48 am 

Być moze... W moim przypadku zrobilem porównanie cen w liniach lotniczych z cenami konkretnych biu r podrozy i wyszło mi taniej.

Tytuł: bilety
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 3:38 pm 

Witam obu Jarków...Temat bilety proponuje nie "wałkować" dalej .Około piątki trzeba wyłożyć /no lekko ponad/a różnice są niewielkie trzy, cztery stówki tam i nazat . Zależy kiedy ,jakimi liniami i porą .W moim przypadku trzy miesiące zupełnie by wystarczyły.Kupiłem pół roku do przodu a za dwa miesiące była promocja w jednych liniach i leciałbym za cztery patyki :cry:
Także po prostu wertować internet biura podróży i portale zajmujące się sprzedażą biletów ...Wszystko odnosi się do mojej podróży do Perth z Gdańska w grudniu ...Wylot 12 - powrót 27 stycznia pozdrawiam :)

Tytuł: wiza
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 5:10 pm 

Troszkę się rozgrzałem ;) to coś o vizie...Moja turystyczna...i proszę nie piszcie o chlebowej naukowej czy skleconej...A było tak...najpierw kupiłem bilet..czyli rozpocząłem od tyłu/moja ulubiona /no i drżałem przyznają- nie przyznają ...gdyby co parę patyków pójdzie!!!...przyznali...na rok bez prawa pracy /turysta wypoczywa... jestem za / maximum trzy miesiące /ciurkiem jak wytrzymam /, zdrowy/8527/ a jakże :) no i bez przeszłości kryminalnej/nawet w zawiasach/przez ostatnie 12 miesięcy
acha...mogę sobie polecieć Tam i Tu

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 11:10 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Panie Marianie.
Moja rodzine wiza studencka kosztowala ok $50tys dolarow i nie bylo to ze spadku, tylko ciezko zapracowane. W miedzy czasie placilismy i dalej placimy po kilka tysiecy dolarow podatku rocznie z legalnej pracy. Pan, panie Marianie wybral bardzo sprytna opcje, ominiecia placenia za studia oraz odprowadzania podatkow. A co sie stanie jesli jakis forumowicz, ktory z poszanowania do tego praworzadnego panstwa lub z poczucia krzywdy ze on palcil, a ktos inny nie zaplaci, zadzwoni do Departamentu Imigracji i poinformuje ze 13 lub 14 stycznia w Perth (lot z Singapuru) wyladuje obywatel RP Marian Szczepanski, posiadajacy wize turystyczna i planujacy podjac na tej wizie prace, wbrew ograniczeniom?
Ja bym byl troche ostrozny z podawaniem zbyt wielu informacji publicznie. Jak by nie patrzec bedzie pan lamac prawo i korzystac ze wszystkich dobrodziejstw tego kraju unikajac podatkow. Co ciekawe powolal sie pan na jakies religijne wartosci, klasyk.
Ja do Immi nie zadzwonie bo gnida nie jestem i tez kiedys nielegalnie w Stanach pracowalem. Publikowanie z duma swojego cwaniactwa uwazam za bardzo prowokacyjne wobec dziesiatek forumowiczow studentow.
powodzenia Panie Marianie (az nie chce mi sie wierzyc ze to prawdziwe nazwisko)

Tytuł: ciśnienie,,,
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 12:43 am 

No i się doczekałem ...nie wiedziałem że tak szybko...właśnie zamierzałem dać sobie luz ...no ale chciał to ma ... :wink:

Tak jak napisałem ...nie zamierzam i nie będę polemizował z osobami bez imienia i nazwiska/nick to tylko wirtualna wyobraźnia/ a ja jestem realny mam imię i nazwisko i nie boję się Jego użyć :lol:. zdjęcie niedługo zamieszczę.Lecę do Au i chce podzielić się moją radością . Jak ktoś nie rozumie co to znaczy"turystycznie" to nie mój problem .Dla prowokatorów trollów i innej maści malkontentów...stanowcze NIE!!!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 25, 2011 10:08 pm 

Marianek,jak widać są osoby, które -pomimo długoletniego pobytu w kraju Ozz -nie mają poczucia humoru. Co jednak za to maja, to problem, aby czytać ze zrozumieniem ;).
Ja Ci serdecznie gratuluję, podzielam Twoją radość tym bardziej, że i ja będę 13 grudnia lądować w Perth ;). Z tym, że Qantasem. Do Singapuru jednak lecę własnie singapurskimi- świetne linie, dobre jedzenie, bardzo bogaty program rozrywkowy w telewizorkach, przemiłe i przesliczne stewardesy, więc nie żałuj tej promocji, na którą się nie załapałeś. Życzę najlepszych wakacji w życiu!

Tytuł: wrażenie...
PostNapisane: So paź 29, 2011 10:08 am 

Darka napisał(a):
Marianek,jak widać są osoby, które -pomimo długoletniego pobytu w kraju Ozz -nie mają poczucia humoru. Co jednak za to maja, to problem, aby czytać ze zrozumieniem ;).
Ja Ci serdecznie gratuluję, podzielam Twoją radość tym bardziej, że i ja będę 13 grudnia lądować w Perth ;). Z tym, że Qantasem. Do Singapuru jednak lecę własnie singapurskimi- świetne linie, dobre jedzenie, bardzo bogaty program rozrywkowy w telewizorkach, przemiłe i przesliczne stewardesy, więc nie żałuj tej promocji, na którą się nie załapałeś. Życzę najlepszych wakacji w życiu!

Witaj...też mam takie wrażenie :)
Dzięki Ci bardzo dobra kobieto ..jeżeli pozwolisz to z chenciom napiję się piwa z Tobą w Perth :) /ewentualnie inny trunek/

PostNapisane: Śr gru 14, 2011 9:30 am 

Wylondowalem...dzis 1:12 w Perth na razie nie umie zalapac. 7 godzin roznicy robi swoje a do tego 30 godzin podrozy w tym samego lotu 20 godzin...ja sie pozbieram to opowiem wrazenia ... :) [/list][/list]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]