Image Map
Teraz jest N maja 31, 2020 5:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 14, 2006 9:17 am 
WALLABY - czasem cos napisze

To o czym piszesz, Migelu, swiadczy tylko o slabym poziomie mediow zarowno w Polsce jak i w Australii. W obu wypadkach, brak jest niezaleznych dziennikarzy.

Popytaj tutaj w Australii co oni mysla o australijskich politykach. Ludzie tutaj tez ich za bardzo nie lubia i sa oburzeni ich przywilejami.

Moja diagnoza jest taka (i dotyczy ona takze mnie). Czujemy sie tutaj w Australii szczesliwsi jesli chodzi o polityke, bo tak naprawde nie do konca jestesmy stad i to co slyszymy o Australii nas tak nie rani.
No, ele ten watek mial byc o zarciu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 14, 2006 12:27 pm 
Sluszne spostrzezenie Migel.
Dodam tylko,ze w Australii w towarzystwie nie uzywa sie 3 tematow; o zarobkach , polityce i religii; a jesli ktos wyrwie sie z takim tematem, jest zle odbierany (nikt nie powie tego bezposrednio, ale wiecej nie bedziesz zaproszony przez domownikow).
Tego ucza juz emigrantow na wjezdzie np w szkole jezyka.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 15, 2006 12:01 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Franz,

Po czesci sie zgadzam: nie wciagnalem sie za bardzo w australijska polityke, to sie nia nie przejmuje. Ale tez widze blahosc spraw, na ktore sie tu narzeka , w porownaniu z polskimi sprawami. No i samego narzekania spotykam mniej.

jo_anka,

Z tymi tematami bywa roznie. Moja zona studiuje na uniwerku i wsrod studentow o polityce czy religii mowi sie duzo.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 17, 2006 6:00 pm 
ST napisał(a):
Franz,

Po czesci sie zgadzam: nie wciagnalem sie za bardzo w australijska polityke, to sie nia nie przejmuje. Ale tez widze blahosc spraw, na ktore sie tu narzeka , w porownaniu z polskimi sprawami. No i samego narzekania spotykam mniej.

jo_anka,

Z tymi tematami bywa roznie. Moja zona studiuje na uniwerku i wsrod studentow o polityce czy religii mowi sie duzo.

Nie zauwazyles co napisalam / emigrantow uczy sie ,ze to nie sa tematy jak jestes w towarzystwie; widocznie zona nie miala jeszcze tego tematu na uczelni .
Rozmowa o polityce w Australii to rodzaj <hobby> . Nikt w AU nie atakuje obywateli tego typu tematem.
Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 12:26 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

jo_anka napisał(a):
Nie zauwazyles co napisalam / emigrantow uczy sie ,ze to nie sa tematy jak jestes w towarzystwie; widocznie zona nie miala jeszcze tego tematu na uczelni .
Rozmowa o polityce w Australii to rodzaj <hobby> . Nikt w AU nie atakuje obywateli tego typu tematem.
Pozdr

Wlasnie dokladnie zauwazylem to, co napisalas. A poniewaz z mojego doswiadczenia wynika, ze nie jest tak, ze nikt tych tematow nie porusza i za takie tematy innych odrzuca, napisalem to.

I nie sadze, zeby zone na uniwersytecie uczyli takich rzeczy: robi tu doktorat, a tam jakos nie ma takich kursow.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]