Image Map
Teraz jest Wt maja 26, 2020 5:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 06, 2006 2:47 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ale dzisiaj mnie zaskoczono. Sprawdzalem ceny biletów do Australii, konkretnie do Melbourne i przezylem SHOCK.!.
Bilet w dwie strony jeszcze kosztuje normalnie, tj okolo 6 tysiecy zlotych, a zgadnicie ile kosztuje w jedna strone....!
Dla mnie nie ma w tym logiki, bilet w jedna strone kosztuje od 16.000 do 19.000!!!!!!!!! Mozecie sobie to wyobrazic? Juz lepiej wykupic bilet w dwie strony i z niego nie skorzystać...
Pozdrawiam
Maciek

PostNapisane: Pn paź 09, 2006 6:28 am 

Maciejko napisał(a):
Ale dzisiaj mnie zaskoczono. Sprawdzalem ceny biletów do Australii, konkretnie do Melbourne i przezylem SHOCK.!.
Bilet w dwie strony jeszcze kosztuje normalnie, tj okolo 6 tysiecy zlotych, a zgadnicie ile kosztuje w jedna strone....!
Dla mnie nie ma w tym logiki, bilet w jedna strone kosztuje od 16.000 do 19.000!!!!!!!!! Mozecie sobie to wyobrazic? Juz lepiej wykupic bilet w dwie strony i z niego nie skorzystać...
Pozdrawiam
Maciek

Czesc
Domyslam sie,ze masz w reku wize na pobyt staly do Australii. W takim przypadku wykupuje sie bilet 'one way" i najlepiej udac sie z wiza do biura podrozy, ktore wyszuka najdogodniejsze dla Ciebie polaczenie do Melb jak rowniez ceny na te przeloty (rozne polaczenia roznie kosztuja ,zalezy od danych linii lotn.)
Zwykle "one way" bilet kosztowal troche ponad 50% ceny biletu w dwie strony (osoba dorosla).
Czyzby cos drastycznie zmienilo sie? Moze ktos z ostatnio kupujach taki bilet wypowie sie.
W zwiazku z tym, ze Australia ma wizowe wjazdy obowiazuje wykup biletu w dwie strony, praktykowane bylo,ze za okazaniem wizy na pob. staly wykupuje sie bilet w jedna strone .
Moze nie wspomniales o tym szukajac cen biletow?
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 9:06 am 

Widze, ze Brissie dawno nie latalas….

Otoz czasami zdarza sie, ze jak sie samemu szuka w necie polaczen lotniczych to wyskakuja abstrakcyjne ceny. Po prostu linie lotnicze oferuja przelot za taka cene, ale ty przeciez nie musisz go brac. Czasami jak ja szukalam biletu, to w jedym z biur powiedzieli mi, ze maja super oferte 10,000 zl za bilet w jedna strone do Perth, bo normalnie 14,000zl. Oczywiscie mozna sobie taki bilet kupic i nic sie za to specjalniego nie dostanie, bo moze byc to cena za przelot klasa ekonomiczna. Jednakze, ten co szuka to zauwazy, ze bilety do Australii az tyle nie kosztuja i mozna znalezc przelot o wiele tanszy.

Nie ma zadnego wymogu, aby kupowac bilet w dwie strony. Jesli chcesz kupic w jedna to twoja sprawa i nikt sie do tego nie zmusi oraz nie ma znaczenia, czy sie leci od razu na staly pobyt czy tez na wize studencka.

Maciejko, poszukaj w innych biurach podrozy, a na pewno znajdziesz tanszy bilet. Czasami warto wybrac inny dzien wylotu a roznica w cenie moze byc ogromna.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 9:44 am 

kinki napisał(a):
Widze, ze Brissie dawno nie latalas….

Otoz czasami zdarza sie, ze jak sie samemu szuka w necie polaczen lotniczych to wyskakuja abstrakcyjne ceny. Po prostu linie lotnicze oferuja przelot za taka cene, ale ty przeciez nie musisz go brac. Czasami jak ja szukalam biletu, to w jedym z biur powiedzieli mi, ze maja super oferte 10,000 zl za bilet w jedna strone do Perth, bo normalnie 14,000zl. Oczywiscie mozna sobie taki bilet kupic i nic sie za to specjalniego nie dostanie, bo moze byc to cena za przelot klasa ekonomiczna. Jednakze, ten co szuka to zauwazy, ze bilety do Australii az tyle nie kosztuja i mozna znalezc przelot o wiele tanszy.

Nie ma zadnego wymogu, aby kupowac bilet w dwie strony. Jesli chcesz kupic w jedna to twoja sprawa i nikt sie do tego nie zmusi oraz nie ma znaczenia, czy sie leci od razu na staly pobyt czy tez na wize studencka.

Maciejko, poszukaj w innych biurach podrozy, a na pewno znajdziesz tanszy bilet. Czasami warto wybrac inny dzien wylotu a roznica w cenie moze byc ogromna.

Na pobyt staly wjechalam raz do AU, z biletem w jedna strone ,ktory kosztowal, jak wspomnialam troche wiecej niz 50% ceny biletu w dwie strony. Takze to spora roznica w cenie. Nie ma znaczenie jak czesto latam przeciez, bo jako turystka kupuje bilet w 2 strony i nie o tym mowa.
Z ciekawosci sprawdzilam cenniki na net (rozne linie) i rzeczywiscie jest jak pisze autor postu,stad moze warto wspomniec w biurze o wizie pobytu stalego (jesli taka posiada sie), bo moze jednak ciagle istnieje w tym wypadku znizka.
Ponadto (tez o tym nie wiedzialam) osoby wyjezdzajace na pobyt staly do AU mogly w momencie uzyskania wizy poprosic Ambasade o pozyczke na bilet. Wygladalo (do niedawna w praktyce, nie wiem czy jeszcze obowiazuje) to tak ,ze ambasada wykupywala/wreczala bilet a po wjezdzie do AU dana osoba otrzymywala ksiazeczke do splaty tej pozyczki (na 2 lata i bezprocentowo).
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 09, 2006 5:09 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Brissie:) napisał(a):
Ponadto (tez o tym nie wiedzialam) osoby wyjezdzajace na pobyt staly do AU mogly w momencie uzyskania wizy poprosic Ambasade o pozyczke na bilet. Wygladalo (do niedawna w praktyce, nie wiem czy jeszcze obowiazuje) to tak ,ze ambasada wykupywala/wreczala bilet a po wjezdzie do AU dana osoba otrzymywala ksiazeczke do splaty tej pozyczki (na 2 lata i bezprocentowo).

Juz dawno nieaktualne.
Pzdr.

Tytuł: bilety lotnicze
PostNapisane: Śr paź 11, 2006 9:49 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

jesli komus nie przeszkadza wylot z niemiec (np berlin), to polecam kupno biletu na www.a1r.pl . Placic mozecie w zlotowkach na konto firmy w polsce (ma siedzibe w warszawie). Ceny maja bardzo atrakcyjne i sam korzystalem z ich uslug przy wylocie z usa. Wlasnie stamtad wrocilem i z lotem nie bylo najmniejszego problemu, a i zaoszczedzilem na nim dosc sporo ;) Polecam

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 7:29 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

ja takze polecam niemieckie strony i biura podrozy.
ja kupilam bilet w tui.de i zaplaciclam 2500 za jedna osobe/ w jedna strone, wiec to nie est duzo.
atrakcyjne ceny sa rowniez berlin.citysam.de ale trzeba miec znajomego niemca, bo obywatel polski nie moze zakupic biletu.

powodzenia

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]