Image Map
Teraz jest Śr maja 27, 2020 8:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 27, 2007 10:10 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Fakty:

Wiza turystyczna na pół roku.

FAQ Strony Ambasady Australii w Polsce napisał(a):
Czy muszę okazać fundusze przy wjeździe do Australii?

Udokumentowanie wystarczających funduszy na pokrycie kosztów pobytu w Australii może być wymagane przy wjeździe do Australii.

Czy muszę mieć bilet powrotny?

Nie, ale być może trzeba będzie pokazać fundusze na kupno biletu na powrót przy wjeździe do Australii.

Z raczej oczywistych względów nie zamierzam latać jak głupi z ponad 10 tys dolarów w kieszeni, zamierzam przetransferować pieniądze na australijskie konto mojej dziewczyny.

Pytania:

Czy Australijczycy rzeczywiście żądają okazania dowodów posiadanych funduszy przy wjeździe do Australii (zakładam, że tak) I jakich (tzn co ich zadowoli. Potwierdzenie dokonania przelewu? Polskie oświadczenie o stanie konta z mojego banku? Oczywiści z tlumaczeniami)? No bo nie wiem co myśleć a z gotówką latać I dać się okraść nie zamierzam. Jasne, że zadzwonię jeszcze do ambasady ale ciekaw jestem doświadczeń forumowiczów.

Z góry dzięks.

PS Gwoli ścisłości na www.immi.gov.au oraz http://www.customs.gov.au nie znalazłem na ten temat nawet wzmianki :S

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 3:01 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej
Ja załatwiałem wizę turystyczną na 3 miesiace. W momencie składania wniosku nie miałem jeszcze żadnych biletów lotniczych. Wyciag z konta bankowego (elektroniczny, po Polsku) załączyłem do wniosku wizowego.
I tyle.
Wizę otrzymałem.
A na lotnisku w Sydney juz o nic nie pytali tylko powitali z uśmiechem i życzyli miłego dnia :D Tacy oni już są.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]