Image Map
Teraz jest Cz lip 02, 2020 8:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 9:14 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Słuchajcie kochani,

co myślicie na temat rewelacji ostatnich dni jakoby Air Asia miala uruchomic tanie linie z Eu do Au, z tego co czytam lot odpowiednio wczesniej zarezerwowany ma kosztowac okolo 1000 zl do Au... pierwsze loty juz we wrzesniu ...

troche mi sie wierzyć nie chce i powstaje duzo pytan, m.inn jak wysiedzieć 30 h w samolocie taniej linii... z drugiej strony planuje wylot na wrzesień/październik i nie chcialbym dać ciała płacąc 5 tys zamiast 1 tys...

co myslicie :?:

PostNapisane: Śr lip 04, 2007 3:12 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

adamer napisał(a):
Słuchajcie kochani,

co myślicie na temat rewelacji ostatnich dni jakoby Air Asia miala uruchomic tanie linie z Eu do Au, z tego co czytam lot odpowiednio wczesniej zarezerwowany ma kosztowac okolo 1000 zl do Au... pierwsze loty juz we wrzesniu ...

troche mi sie wierzyć nie chce i powstaje duzo pytan, m.inn jak wysiedzieć 30 h w samolocie taniej linii... z drugiej strony planuje wylot na wrzesień/październik i nie chcialbym dać ciała płacąc 5 tys zamiast 1 tys...

A możesz podać odnośnik do strony, gdzie są opisane warunki tych przelotów? Bo może być koszt 1000 złotych (ale...) + koszty manipulacyjne + lotniskowe + za każdy posiłek + za wygodne siedzenie + za ładne stewaredssy... i cena rośnie. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 25, 2007 11:26 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

opłaty lotniskowe sa wszedzie na każdym lotnisku i nie sa wysokie jesli bilet kosztował by 1000zł to opłaty nie mogą go podniesc o 500%.
Ciekawe czy to prawda.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 12367.html

PostNapisane: So paź 27, 2007 12:25 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

adamer napisał(a):
Słuchajcie kochani,

Witam,

A napisali we wrzesniu ktorego roku ? Jak otworza zobaczymy. Na razie owa linia uruchomila polaczenie Gold Coast - Kuala Lumpur. W tej chwili jest promocja polaczenia i do KL polecisz za 250 AUD, wrocisz za 275 AUD. Czyli wychodzi ponad 750 PLN a gdzie jeszcze do Europy ? Ina sprawa, ze wybrali jakies male ladowisko, bo to nawet nie port lotniczy. Moze z Europy beda latac np. z Warny albo Majorki :) Na plus tej lini mozna zaliczyc, ze konkurencyjna australijska "tansza linia lotnicza" JetStar za przelot z pobliskiego Brisbane w tym samym czasie chce ponad 640 AUD (ze wszystkimi oplatami) w najtanszej taryfie.

W tym samym (koniec stycznia) czasie inna "tansza linia lotnicza", singapurska Tiger Airways oferuje lot np. z Melbourne do Singapuru za 375 AUD. Za przelot ta sama linia z Bangkoku do miasteczka Darwin zaplacisz 450 AUD a do Perth okolo 600AUD. Nie jest to konkurencyjne nawet z wcale nietanim Jetstarem, ktory za 450 AUD przewiezie Cie do BAngkoku az z Melbourne.

Ceny podaje ze wszystkimi oplatami i wylotem za 3 miesiace od dzis.

Jak widzisz bez powazniejszej wojny cenowej koszty polaczen raczej sie nie obniza. Chcialbym poleciec do Europy i wrocic za np. 2500 PLN (ok.1000 AUD) ale szanse na takie ceny w najblizszych 2 latach uwazam za mlo realne. Chcialbym sie mylic :)

pozdrawiam

PostNapisane: Pt gru 07, 2007 8:05 am 

Szukam namiarow na bilet z PL do Sydney na styczen -luty 2008 w rozsadnej cenie.

Pozdrawiam Beata.

PostNapisane: So gru 15, 2007 3:03 pm 

latałabym na bazar do Indii co weekend... w każde swięta do Dubaju i na Phuket :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 1:50 am 

Idac za porada Haroma polaczylam sobie bilety .Na trasie Londyn-Sydney jest cala masa polaczen .kupilam bilet na 8 luty za 2800pln .
Do tego dokupilam Katowice -Londyn za...180 pln.Oszczednosc ponad 2000zl .

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 12:45 pm 

Beata napisał(a):
Idac za porada Haroma polaczylam sobie bilety .Na trasie Londyn-Sydney jest cala masa polaczen .kupilam bilet na 8 luty za 2800pln .
Do tego dokupilam Katowice -Londyn za...180 pln.Oszczednosc ponad 2000zl .

hej

te 2800 zaplacilas za bilet w obie strony czy jedna? i jaka to trasa i linie?

dzieki

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2007 12:26 am 

To bilet w jedna strone Qantas.
Zalezalo mi na bilecie w jedna strone mimo ze za niewielka doplata sa w obie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2007 6:18 pm 

Też kupiłem dwa bilety, dzięki czemu zaoszczędziłem 2500 zł ale nie wiem czy była to dobra decyzja.

Problem w tym,że jeżeli warunki atmosferyczne(mgła lub gwałtowne opady śniegu) nie pozwolą na wylot z Warszawy lub lądowanie w Londynie, przepadnie mi lot do Australii.

Najlepiej zatem korzystać z tego rozwiązania w lecie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2007 2:33 am 

KRAVT napisał(a):
Też kupiłem dwa bilety, dzięki czemu zaoszczędziłem 2500 zł ale nie wiem czy była to dobra decyzja.

Problem w tym,że jeżeli warunki atmosferyczne(mgła lub gwałtowne opady śniegu) nie pozwolą na wylot z Warszawy lub lądowanie w Londynie, przepadnie mi lot do Australii.

Zawsze w trakcie lotu moga wyniknac niespodzianki i w takiej sytuacji nie opuszczasz lotniska a czekasz na najblizsze polaczenie jakie musi Tobie zorganizowac dane lotnisko; sa odpowiedzialni tez za zorganizowanie darmowego noclegu z wyzywieniem o ile zajdzie potrzeba,ze lot odbedzie sie dopiero za 24h.
Za ile bilet udalo sie kupic to nie jest istotne.
Zanim wylecisz upewnij sie tez, aby na 48h przed wylotem potwierdzic swoj wylot z kazda linia z osobna, z ktora laczy sie Twoj lot.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2007 3:28 am 
KRAVT napisał(a):

W europejskim czy australijskim lecie?

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2007 3:41 am 

KRAVT
Dlatego wlasnie ja kupilam osobny bilet na duuuzo wczesniejszy lot Krakow-Londyn wlasnie ze wzgl na to ryzyko opoznienia,tym bardziej , ze mialam 2 loty Katowice-Wawa i Wawa -Londyn i ryzyko wzroslo znacznie biorec pod uwage ze w Londynie trzeba sie dostac z Gatwick na Heathrow co podobnozajmuje nieco ponad godzine a autobusy jezdza co 30 min -koszt 19 funtow. I trzeba sie drugi raz odprawic tak wiec nie tylko zima w PL moze opoznic badz uniemozliwic wylot z Londynu.

A moze zna ktos tani sposob na spedzenie nocy w Londynie blisko lotniska ?

Pozdrawiam B

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2007 12:05 pm 

Beato
Nie obawiam się opóźnienia wynikającego z innych powodów niż niekorzystne warunki admosferyczne .
Lot z Warszawy do Londynu(Heathrow) mam o 7:30 rano a wylot( z Heathrow) do Australii o 22 00.
Niestety, czasam mgła czy gwałtowne opady śniegu moga się utrzymywać przez cały dzień a nawet kilka dni.
Oczywiście musielibyśmy mieć wyjątkowego pecha ale ryzyko takie zawsze istnieje.
Mam nadzieję, że ani mnie ani ciebie takie nieszczęście nie spotka.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2007 11:57 pm 

Moim zdaniem masz duzo czasu i wszystko bedzie ok.
mnie na ten sam lot z Wawy zabukowali na poczatku lot do Sydney o 11.15 wiec ryzyko ze nie polece duuuze.
A kiedy lecisz i ile wczesniej bukowales bilet?
Ja lece 7 lutego a bukowalam tydzien temu przez biuro w PL.
B

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]