Image Map
Teraz jest So maja 30, 2020 4:11 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 20, 2008 12:28 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam serdecznie !

Kilka tygodni temu dostałem propozycję wyjazdu do Australii do znajomego. Ma on podwójne obywatelstwo, więc spokojnie może mi wystawić zaproszenie.

I teraz moje pytanie. Czytałem, że na wizę czeka się od 4 miesięcy wzwyż. Wyjazd planujemy na całe wakacje od połowy czerwca.
Czy jest jakakolwiek szansa przyspieszenia procesu wizy, gdyż chciałbym teraz zarezerwować bilety, póki są za normalne pieniądze ?

A może jest jakieś ubezpieczenie, że mogę zrezygnować z biletu, jeśli się dowiem ze 4 miesiące, że odmówili wydania wizy ?

Planuję lot linią Qantas lub British Airways, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 20, 2008 8:58 pm 
Rada ode mnie (i od Immigration Office): dopoki nie masz wizy, nie rezerwuj biletu.

Jesli chcesz przyleciec do Australii i nie czekac 4 miesiecy, zaaplikuj online o wize turystyczna na www.immi.gov.au, a powinno trwac znacznie krocej.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 20, 2008 11:53 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Rezerwuj to nic nie kosztuje a bilet beda Ci trzymac do ok 15 dni przed terminem wylotu.W razie jakiegos niepowodzenia odwolasz rezerwacje ale na pewno wize turystyczna dostaniesz duzo szybciej tylko naszykuj juz potrzebne dokumenty z banku i pracy lub szkoly.
Powodzenia Beata

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 4:58 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem.

Mam jeszcze małe pytanie.

Na jednej ze stron doczytałem się, że muszę przedstawić ambasadzie zgodę od szkoły na nieobecność podczas zajęć lekcyjnych.
Tak się składa, że wyjazd planujemy na ~13-14 czerwca, czyli tydzień przed zakończeniem (w moim przypadku) liceum.

Wiem, że ze zgodą będzie bardzo ciężko, bo jest twarda dyrekcja i ledwo udało mi się ją zdobyć w styczniu na wcześniejsze ferie.
Oczywiście zgodę rodziców na opuszczenie zajęć mam. Czy jest to prawda ? Czy jest jakakolwiek szansa ominąć ten punkt ? Jeśli nie, to rozumiem, że zgodę na to dołączam do wniosku o wizę ? W jakiej to musi być formie ?

No i jeszcze pytanie o zaproszenie - co musi mi zapewnić osoba zapraszająca ? Musi mieć jakieś określone dochody albo sth ?
W jakiej formie ma mi wystawić zaproszenie, są do pobrania jakieś wnioski może ?

I ostatnie pytanie. Ile przeciętnie w takim razie trwa wyrobie wizy przy wniosku przez internet ? Nie ma żadnych opcji przyspieszenia ?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2008 2:26 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Zloz wniosek i poczekaj kilka dni na maila z prosbo o dokumenty.
Dokladnie ci powiedza jakie chca i wtedy podeslesz ma podany adres mailowy.
We wniosku wpisujesz czy masz srodki wlasne czy nie na pobyt i nazwisko i adres osoby zapraszajacej.Jak beda chcieli oswiadczenie tej osoby to poprosza .
Wazniejsze sa chyba wyciagi z konta jesli osoba zapraszajaca nie jest rodzina.
Czas oczekiwanie po doslaniu im wymaganych dokumentow to kilka dni.
B

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]