Image Map
Teraz jest Pn maja 25, 2020 9:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 11:02 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszytkich :)

Od czego zależy to czy dostanę na wizie lub też nie, warunek "no further stay"? Chciałabym ubiegać się o wizę turystyczną na 3 miesiące i potem już w Oz ją przedłużyć. A jak dostanę "no further stay" to nie będę mogła nic zrobić tylko wrócić do Polski :(

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!

Pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 25, 2009 11:49 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Ten temat byl juz poruszany na forum o ile dobrze pamietam. Od czego zalezy nie wiadomo :) Ja tez dostalam taki warunek ubiegajac sie w zeszlym roku o wize turystyczna. Podobno bedac w Australii mozna starac sie o jego zmiane, ale nie znam nikogo kto by tak zrobil.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 2:04 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Nie oznacza to powrotu do PL. Wystarczy wyjechac, nawet gdzie blisko np. do New Zeland albo Thailand i stamtad zlozyc aplikacje.
Ale lepiej sprawdz dokladnie.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 11:24 pm 

Dzięki za odpowiedzi!

kurcze...czy to znaczy że nie ma żadnej reguły i "no further stay' jest przydzielany losowo...? geeez

Maciejko, z tym wyjazdem np do NZ to jest całkiem niezły pomysł :wink: jeśli nie będzie innej rady to tak zrobię...

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 27, 2009 11:57 am 

Niestety jesli dostaniesz ten wpis to nie mozesz skladac wniosku o przedluzenie wizy w Australii, musisz aplikowac z zewnatrz.Nie wiem czym sie kieruja jesli wchodzi o ten wpis, ale zwykle tak jest, ze jesli stwierdza, ze nie masz jakies zobowiazania w kraju np. rodzina wtedy nie daja ci tego wpisu bo jest duze prawdopodobienstwo ze wrocisz do kraju. Znam wiele osob, ktore wyjechaly z tego powodu- rowniez z angielskim paszportem.

PostNapisane: Śr kwi 29, 2009 10:00 pm 

Niestety, nie przedłużą Ci tej wizy. Wiem, bo pisałam prośbę. Odpowiedź była bardzo miła, ale ... nie spełniłam warunków - przede wszystkim w aplikacji , którą składałaś musiałaś podpisać na końcu , że ROZUMIESZ, żę nie wolno Ci się ubiegać o przedłużenie pobytu z adnotacją " No Further Stay" - ja o tym zapomniałam, niestety... Pozdrawiam. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 01, 2009 4:08 am 

Maciejko napisał(a):
Nie oznacza to powrotu do PL. Wystarczy wyjechac, nawet gdzie blisko np. do New Zeland albo Thailand i stamtad zlozyc aplikacje.
Ale lepiej sprawdz dokladnie.
Pozdrawiam

Wiza turystyczna,nawet ta 3 miesieczna jest wazna rok i jadac do NZ nie musisz skladac ponownej aplikacji tylko po prostu wjezdzasz na tej samej wizie i znow mozesz przebywac na terenie AU 3 miesiace,o ile waznosc wizy nie wygasla. Na wizie turystycznej mozesz przebywac nie dluzej nic 3,6,12( zalezy jaka masz wize) miesiecy za kazdorazowym wjazdem.
Jedynie przy aplikaowaniu po raz pierwszy dobrze jest zaznaczyc ze w trakcie pobytu w AU chcemy podrozowac poza jej granice ,zeby dostac wpis upowazniajacy do wielokrotnego wjazdu.

PostNapisane: Pn lis 23, 2009 3:09 am 

Czesc,

Czy wiecie, co trzeba zrobic, zeby takiego wpisu nie dostac? Jakos nie wydaje mi sie, zeby to bylo calkowicie losowe... Moze mozna o to prosic...?

cliolla napisał(a):
Niestety, nie przedłużą Ci tej wizy. Wiem, bo pisałam prośbę. Odpowiedź była bardzo miła, ale ... nie spełniłam warunków - przede wszystkim w aplikacji , którą składałaś musiałaś podpisać na końcu , że ROZUMIESZ, żę nie wolno Ci się ubiegać o przedłużenie pobytu z adnotacją " No Further Stay" - ja o tym zapomniałam, niestety...

Czy potwierdzenie "zrozumienia" cokolwiek by zmienilo - mam na mysli oczywiscie odpowiedz?

Pozdrawiam,
Wiki

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 23, 2009 1:33 pm 

Ja mysle, ze mozna w aplikacji szczerze wyjasnic dlaczego chcielibysmy dostac wize bez tego ograniczenia.I tak za inna wize sie placi wiec podanie powodu powinno wystarczyc.
W kazdym razie warto sprobowac.

PostNapisane: Pn lis 23, 2009 11:20 pm 

cliolla napisał(a):
przede wszystkim w aplikacji , którą składałaś musiałaś podpisać na końcu , że ROZUMIESZ, żę nie wolno Ci się ubiegać o przedłużenie pobytu z adnotacją " No Further Stay" - ja o tym zapomniałam, niestety... Pozdrawiam. :)

Ja będę aplikować on line więc nie pozostanie m nic innego jak tylko odpowiadać na zadane przez nich pytania. Osobiście uważam że 'no further stay' to jest jedna wielka pomyłka. przecież równie dobrze mogą mi nie przedłużyć wizy bez tego warunku po 3 miesiącach pobytu... nie rozumiem o co im chodzi z tym 'no further stay' .... :(

Raczej nie będę im szczerze wyjaśniać dlaczego chcę dłużej zostać na samym wstępie... wtedy dopiero zaczną się czepiać...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 3:08 am 
Cytuj:

Czy wiecie, co trzeba zrobic, zeby takiego wpisu nie dostac? Jakos nie wydaje mi sie, zeby to bylo calkowicie losowe... Moze mozna o to prosic...?

Tu ze strony immigration dokladnie na ten temat:
http://www.immi.gov.au/media/fact-sheet ... on8503.htm

Waiver of condition 8503
Requesting a waiver of condition 8503
It is not possible to request that a mandatory condition 8503 be left off your visa at the time you apply for the visa. However, if you are in Australia holding a visa with condition 8503 imposed on it and your circumstances change, there is provision to waive the condition in limited circumstances that are set out at Regulation 2.05(4) of Australia's migration legislation.

Jak wyzej pisze, w momencie skladania podania o wize, nie ma mozliwosci ubiegania sie o zniesienie wpisu - jedynie w wyjatkowych sytuacjach i tylko dla niektorych posiadaczy konkretnej wizy (juz na miejscu w Australii) mozna zlozyc podanie do Ministra o zniesienie zapisu.

Pisze tam rowniez,ze niektore rodzaje wiz musza miec ten wpis ze wgledu na istniejacy odgorny przepis prawny i tylko Minister moze zdecydowac o zniesieniu tego wpisu w niektorych wyjatkowych sytuacjach dla niektorych osob.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 3:52 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Może ktoś wie, czy są problemy, aby przedłużyć wizę tymczasową? Dostałem tę wizę na trzy lata i już ją zaaktywowałem podczas pobytu w Oz.

Niestety z powodu zapaści na rynku nieruchomości w stanach, gdzie mieszkam, długo nie mogłem sprzedać mieszkania i wyjechać na czas.
Warunkiem otrzymania wizy stałego pobytu jest dla mnie conajmniej dwuletni okres pobytu w SA i udokumentowanie, że pracowałem tam przynajmniej przez rok.

Teraz w końcu udało mi się sprzedać apartment i planuję wyjazd na początku roku. Niestety zabraknie mi ok. 10 miesięcy, aby spełnić warunek dwuletniego pobytu w Au.

Powiedziano mi, że mogę się ubiegać o tak zwaną "bridge visa" ok. 3 miesiące przed upływem ważności obecnej bedąc na miejscu w Australii.
Pytam, bo może ktoś przechodził podobną procedurę, albo wie coś na ten temat.

Dziekuję,
Andrzej

Tytuł: :)
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 3:56 am 

Juz sie wyjasnilo - zwykla elektroniczna wiza turystyczna nie ma tego wpisu, dopoki nie jest to wiza roczna.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 12:26 am 

dziwne... ja tez mialam "zwykla elektroniczna wize" na 3 miesiace...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]