Image Map
Teraz jest So maja 30, 2020 4:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 03, 2009 4:48 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Mam pytanie odnosnie wypelniania wizy "papierowej". Jesli moje nazwisko zawiera litery "ą", "ć" itd. to nalezy je napisac z polskimi literami? I czy odpowiedzi na pytania typu "dlaczego wnioskodawca chce wyjechac do australii" trzeba napisac po polsku, czy po angielsku?
Jeszcze nie mam kupionego biletu, wiec nie wiem dokladnie jakiego dnia polece. Znam tylko miesiace.Co wiec trzeba wpisac w rubryczne "okres planowanego pobytu", bo nalezy tam podac dokladne daty.
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
Anna

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 12:00 am 

Dobrze jest mieć przy wypełnianiu wniosku wizowego kupiony bilet lub mniej więcej wiedzieć kiedy chce się lecieć do Australii ponieważ to sprawia, że łatwiej o przyznanie w samej wizy przez Ambasadę. Myślę, że nazwisko należy wpisać bez użycia polskich znaków (tak wymagają między inny mi na formularzach eVisitors), ale lepiej się dowiedzieć. Proponuję zadzwonić do Ambasady w Warszawie. Sekretarka automatyczna chętnie udzieli takiej porady :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 23, 2009 11:34 pm 

[quote="parustralia"]Dobrze jest mieć przy wypełnianiu wniosku wizowego kupiony bilet lub mniej więcej wiedzieć kiedy chce się lecieć do Australii ponieważ to sprawia, że łatwiej o przyznanie w samej wizy przez Ambasadę. /quote]

Dla mnie byłoby to co najmniej nierozsądne... a co jeśli kupisz bilet za ok 4500PLN i z "jakiegoś" powodu nie przyznają Ci wizy??? Najrpierw trzeba mieć pewność że masz wizę a dopiero potem kupować bilet...

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 6:31 am 
kaninchen napisał(a):
Mam pytanie odnosnie wypelniania wizy "papierowej". Jesli moje nazwisko zawiera litery "ą", "ć" itd. to nalezy je napisac z polskimi literami? I czy odpowiedzi na pytania typu "dlaczego wnioskodawca chce wyjechac do australii" trzeba napisac po polsku, czy po angielsku?
Jeszcze nie mam kupionego biletu, wiec nie wiem dokladnie jakiego dnia polece. Znam tylko miesiace.Co wiec trzeba wpisac w rubryczne "okres planowanego pobytu", bo nalezy tam podac dokladne daty.

Cala te "papierowa" aplikacje o wize wypelnia sie po angielsku, kazde pytanie jest bardzo prosto sformulowane lub wyjasnione. Zwykle jest zapytanie "Name as shown in your passport"
(znaczy:"Nazwisko, tak jak podane jest w paszporcie") stad musisz wpisac dane dokladnie tak jak masz wpisane w Twoim paszporcie - zwykle tak moi krewni wypisywali i nikt nie czepial sie.

Jesli figuruje zapytanie tylko o "your name" lub "given name" to nie uzywaj liter polskich. Zwykle wtedy jest drugie zapytanie, "jak oryginalnie pisze sie Twoje nazwisko" i podajesz z oryginalna pisownia.

W uzasadnieniach zwykle pisze sie w jakim celu chcesz przyjechac do AU a jesli starasz sie o wize dluzsza niz 3m-ce to warto postarac sie i napisac porzadne uzasadnienie, aby przekonac urzednika co do tego,ze potrzebujesz byc w AU dluzej niz 3 m-ce (mam na mysli wize turystyczna).

Tam gdzie pytaja o daty lotu, podaj swoje przyblizone daty na kiedy planujesz wyjazd, o ile nie masz rezerwacji. Nie kupuje sie biletu zanim nie otrzymasz wizy, bo roznie bywa.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 11:06 pm 

heh-dzieki za odpowiedz, ale juz dawno zalatwilam wize, bylam i wrocilam z sydney :)
i w podaniu o wize uzywalam polskich liter-wize turystyczna otrzymalam bez mniejszego problemu niecaly tydzien po zlozeniu podania! :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]