Image Map
Teraz jest So lip 04, 2020 3:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: żywność
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 8:12 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

chciałam się spytać czy można wwozić do australii i nowej zelandii takie produkty spożywcze jak np zupki chińskie, sucharki i różnego rodzaju półprodukty. Z góry dziekuję za informacje

Tytuł: Re: żywność
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 3:09 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

sabinas2 napisał(a):
chciałam się spytać czy można wwozić do australii i nowej zelandii takie produkty spożywcze jak np zupki chińskie, sucharki i różnego rodzaju półprodukty. Z góry dziekuję za informacje

Mozna jesli sa fabrycznie zapakowane i zadeklarowane w deklaracji celnej przy przekraczaniu granicy.

Oczywiscie nalezy pamietac, ze mozna tego typu rzeczy kupic na miejscu i ceny nie powalaja na ziemie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 5:50 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Nie wszystkie, jak cos ma np jakies nawet slady orzechow, pestek innych glupot nie przechodzi, czy jest zafoliowane, czy nie.
Jeden koles opowiadal mi jak przybyl tutaj jachtem z Indonezji i straz przybrzezna zarekwirowala mu Snikersy...
Poza tym deklarowanie produktow to pain in the ass, musisz to wpisac na karteczke i grzecznie pokazac customs, lepiej nie brac tego wszystkiego i oszczedzic sobie dodatkowych formalnosci.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 1:49 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

własnie nie wiedziałam jak to jest z tymi cenami... czy jedzenie jest tam drogie czy tanie

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 4:06 am 

sabinas2 napisał(a):
własnie nie wiedziałam jak to jest z tymi cenami... czy jedzenie jest tam drogie czy tanie

Skorzystaj z opcji "shop online", aby zapoznac sie z cenami supermarketow

Coles
Woolworths

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 6:29 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Najlepiej albo od razu zmien sposob myslenia, albo tu nie przyjezdzaj, bo przezyjesz szok mentalny.
To nie jest Anglia ze sie ciagnie tam konserwy i ryz bo wychodzi 20 pensow taniej na kg, a jak cos to rodzina walnie paczke z Polski.
To jest drugi koniec swiata, tu wszystko jest relatywnie drogie i jak bedziesz przeliczal takie pierdoly jak zupki chinskie, to po prostu sie zalamiesz jezeli chodzi o rzeczy bardziej powazne.
Jezeli jedziesz tu TYLKO turystynie to musi cie na to naprawde stac, a juz widze ze jednak na to nie wyglada.
Moge ci polecic kikla miejsc na swiecie, ktore sa nie mniej ladne i ciekawe, sa blizej i na pewno placac 1/5 czy nawet 1/10 tego co tutaj dostaniesz wyzszy standard.
Bez solidnego budzetu i na zupkach chinskich nie wroze cie tutaj niczego dobrego.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]