Image Map
Teraz jest N lip 05, 2020 7:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 4:26 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

W marcu wybieram sie na 3 tygodnie do australii. Przygode zaczynam w Sydney, gdzie mieszka moja kolezanka, a pozniej razem z nia chce podrozowac przez ok 15-16 dni.
Czy warto leciec na zachodnie wybrzeze? Wiele osob poleca wlasnie zachod, jednak zastanawiam sie czy warto tracic kolejne godziny w samolocie z i tak juz krotkiego wyjazdu.
Chcialbym zobaczyc jak nawiecej... czyli po troche wszystkiego. Plaze, pustynie, dzungla, male miasteczka cokolwiek czyni ten kraj innym od krajow europejskich, ktore juz znam.
Jesli chodzi o srodek transportu to myslalem o wynajeciu samochodu i spaniu w przydroznych b&b (moze ktos orientuje sie w kosztach auta i b&b)... Ale jestem otwarty na sugestie, w koncu im taniej tym lepiej ;)
Dopiero zaczynam sie interesowac tematem wiec bylbym wdzieczny za jakiekolwiek rady i wskazowki.

[edit]
Rozmawialem dzis z kobieta w biurze podrozy i poradzila mi ona opcje z noclegiem w Bankoku. Koszt nie wiele wiekszy, a okazja na spedzenie 1-2 nocy w stolicy Tajlandii bardzo kuszaca. Kozystal ktos z tego typu przelotu?? Czy jest cos na co musze uwazac (wiem oczywisce ze potrzebuje dodatkowa wize)?

---
Zarobki Polaków - sprawdź ile powinienieś zarabiac!

Tytuł:
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:50 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ja w połowie 2007 roku byłem w Au 1,5 miesiąca i uważam, że nie to zbyt krótki okres. Ale zaplanowane masz 3 tygodnie, ok. Ja poleciałęm do Melbourne, gdzie mieszka mój ojciec. Nie byłe, niestety, na zachodnim wybrzeżu, ale wybraliśmy się w podróż samochodem z Melbourne do Cairns. Tam i z powrotem ok. 8500 km, czas 3 tygodnie. Ja Ci polecam wybrać się na północ od Sydney i wycieczkę na rafę - ja zrobiłem wypad z Earlie Beach ok. 120 km od lądu, super przeżycie całodzienne za ok. 180 dolarów, naprawdę polecam. Jeśli mogę zaproponować to również Fraser Island, trochę na północ od Brisbane, odlotowo. Generalnie podróżując autem to spanie w buszu za friko, a na Caravan Parkach to różnie, płaciłem w droższych miejscowościach 40 dolarów za kawałek "trawy", a w tańszych za tyle samo można wynająć na noc przyczepę. To są ceny sprzed 2,5 roku, ale pewnie się dużo nie zmieniły. Benzyna byłą tańsza niż w Europie. Tak czy inaczej, życzę miłej podróży i powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 17, 2010 9:24 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
3 tyg to malo czasu i skupilbym sie raczej na wschodnim wybrzezu (NSW i VIC, to kiepski czas na QLD, bo jest tam pora deszczowa...chyba ze mowimy tylko o poludniowej czesci tego stanu), albo po prostu nie kupowal return ticket, tylko zrobil trase pl-sydney i pozniej perh-pl, tez tak mozna. Opcja stop-over to wlasciwie chyba standard, moze byc w Singapurze, Kuala Lumpur, Bangkoku, Hong-kongu - zalezy od linii, nie wiem jak stoisz z czasem ale poswiecil bym Azji troche wiecej czasu niz 2 dni, bo jest tam o WIELE taniej niz Australii i mozna zobaczyc nieco ciekawych rzeczy.
Jaka linia ma byc ten lot i na jakiej trasie?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]