Image Map
Teraz jest N maja 31, 2020 6:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 5:37 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Znalazłam w Incoming passenger card takie zdanie-are you bringing to Australia goods obtained overseas or purchased duty/or tax free in Australia with combined total price of more then AUD$400, including gifts?
Co to za przepis, czy to znaczy, że mam deklarować, że mam takie przedmioty jeśli np mam aparat fotograficzny i laptopa to już jest wiecej 400$AUD! Czy wtedy trzeba płacić cło? Nigdy nie słyszałam, żeby ludzie mieli problemy z własnymi laptopami, czy aparatami. Deklarować więc, czy nie, myślę, problem nie dotyczy tylko mnie, bo większość ludzi podróżuje z jakąś wcale nie tanią elektroniką. A jak jest przy wyjeżdzie z kraju?

Tytuł:
PostNapisane: N sty 24, 2010 2:41 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

przeciez to proste, jezeli wwozisz cos do kraju to placisz podatek:) i teraz w zaleznosci kto to wwozi- jezeli jest to obywatel AU czy osoba ktora mieszka tu na stale, wzglednie ma zamiar zostawic to tutaj albo wyjezdzajac z AU kupila ta osoba na duty free (cena bez podatku) i po zakonczeniu podrozy wwozi ten produkt z powrotem teoretycznie powinna zaplacic tax
jezeli wjezdza turysta czy ktos na wizie tymczasowej z pewnoscia nie zaplaci ani centa (teoretycznie powinien to wywiezc opuszczajac AU)

Tytuł:
PostNapisane: N sty 24, 2010 4:53 pm 

tu masz odpowiedz

http://www.customs.gov.au/site/page4728.asp

powiem szczerze, ze ten 400 aud limit zawsze mnie uderza, bo celnicy na swojej stronie twierdza, ze mozna przywiesc za 900 aud bez cla. jeszcze w zeszlym roku bylo to 1000...

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 3:35 am 

Haka,

Clo dotyczy towarow wwozonych i wywozonych w duzych ilosciach, elektronika, alkohol, tyton, perfumy itp. Jezeli jest to na Twoj wlasny uzytek i miescisz sie w limicie to nie ma sie czym martwic.

Co do laptopow i aparatow, to ja zawsze podrozuje majac przy sobie laptop i kilka aparatow, ktorych wartosc grubo przekracza limit, i nigdy niczego nie deklaruje bo nie ma takiej potrzeby.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]