Image Map
Teraz jest Pt sie 14, 2020 3:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 2:57 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam serdecznie

Za tydzien lece z wizyta do Polski. Lece sama z malym dzieckiem. Synek ma 5 miesiecy. Wylot z Auckland. Przesiadka w Bangkoku a potem Frankfurt (gdzie musze czekac na ostatni lot az 6 godzin).

Jak na zlosc pierwsze linie odmowily mi kojca dla dziecka! Calosc jest niby Luthansy, ale pierwszy i najdluzszy lot jest operowany przez Thai Airlines. Oni twierdza, ze dziecku od 6 miesiecy nie przysluguje kolyska w samolocie. Nie przyjmuja nawet do wiadomosci, ze dziecko moje bedzie mialo w dniu wylotu 5 miesiecy i 6 dni :(

Jak zniesc podroz z dzieckiem? Bardzo prosze o wszelkie porady, to strasznie dlugi lot. Jak uspokoic dziecko? Co moge zabrac do samolotu?
Bede wdzieczna za kazda porade.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 1:31 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Jedyna sensowna porada: anulowac bilet u dziadow, a jezeli sie nie da bez ponoszenia oplat pisac skargi do zarzadu linii, a jak nie to do Star Alliance (bo to zrzeszenie do ktorego nalezy Lufthansa i TA, to nie tak ze "calosc jest Lufthansy").
Z mojego doswiadczenia trzeba sprawe drazyc i uderzac do wyzszych szczebli, po 4-tym czy 5-tym raze rzecz niemozliwa nagle okazuje sie do zalatwienia "with my sincere apologies" od jakiegos menagera ;-)
Sytuacja jaka opisujesz jest skandaliczna, nie widzialem jeszcze linii gdzie niemowolaki mialy by byc trzymane na kolanach w tak dlugich trasach :evil:

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 4:10 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jak juz nic nie wskorasz to wez taka duza dluga szmate ( moze masz) i bedziesz nosic dziecko w tym tobolku na sobie. Bedzie Ci latwiej zapewnic mu drzemke a i on bedzie spokojniejszy majac mame przy sobie i rece bedziesz miala wolne.

Wez jakies ulubione zabawki , moja mala w tym okresie uwielbiala ksiazeczki z materialu z roznymi detalami.Cos do gryzienia,moze zel na zabki,panadol,krem nawilzajacy.

Ja lece w czerwcu z 15 mies dzieckiem i z tego co pisza linie lotnicze to mozesz zabrac wozek( musi byc calkowicie skladany) i torbe dla dziecka z jedzeniem bez liczenia tego jako bagaz podreczny no i przysluguje dodatkowe 10 kg na bagaz rejestrowany.
Zaskoczylas mnie z tym kojce bo raczej powinny byc ograniczenia w zwyz wagowo i wiekowo a nie w dol.

Jako bagaz do kabiny to polecam plecak bo wolne rece przydadza sie a nawet pewnie by sie przydaly dwie dodatkowe:-)

Pamietam ze czytalam Twoj blog dawno,dawno temu.Piszesz cos jeszcze bo chetnie poczytam i poogladam fotki z NZ.

Pozdrawiam i udanego lotu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]