Image Map
Teraz jest Cz lip 02, 2020 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 15, 2010 5:34 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Jestem zainteresowany wyjechaniem z dziewczyną na całe wakacje do Australii od czerwca do końca września. Jak wyglądają formalności typu wiza (czy trudno to załatwić?), jaka jest cena wynajęcia mieszkania (kawalerka) na 4 m-ce? Interesuje mnie Perth, żadne inne miasto :)

Macie jakieś dobre strony o Perth, lub właśnie wyjazdach na wakacje do Australii, czy cokolwiek co pozwoli mi się najlepiej doinformować.

Z góry dziękuje!
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 2:36 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Rozumiem ze chcesz wyjechac turystycznie? W takim ukladzie formalnosci sa banalne, skladasz wniosek o darmowa wize on-line i po paru miniutach jest ona automatycznie przyznawana, czasem proces moze wydluzyc sie do kilku dni.
Niech ludzie z Perh sie wypowiedza, ale wydaje mi sie ze za studio bedziesz placil 250-300pw zalezy od okolicy, da sie oczywiscie i wiecej za dobry standard ;-)
A tak w ogole nie wiem czy jestes swiadomy teog, ze pory roku sa calkowicie odwrocone tutaj, wiec przyjezdzasz dokladnie na zime, ktora w Perh jest zwyczajnie podla, majac klimat srodziemnomorski Perth otrzymuja praktycznie calosc opadow w tym wlasnie okresie, wiec o wakacjach na plazy mozesz zapomniec, jedynym sensownym wyborem w tym czasie jest polnocne QLD, albo lec gdzies do krajow azjatyckich, taniej cie to wyniesie bedziesz mial wiecej zabawy ;-)
Jezeli z jakiegos powodu myslisz ze przyjedziesz tu na wizie turystycznej i "dorobisz" przez wakacje, to od razu sobie daruj.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 1:07 pm 

Banjanti ma racje z tym ze ewiza jest przyznawana na 3 miesiace w zwiazku z tym musialbys ograniczyc swa wizyte do tych 3 miesiecy.
Oczywiscie w tym czasie w AU jest zima i w Perth nie jest najcieplej. Czerwiec z reguly ma temperatury pomiedzy 15 a 20 i nieco opadow , lipiec jest najzimniejszym miesiacem gdzie w nocy temp spada nawet do 2 st a w ciagu dnia moze sie zdazyc sie pare dni z temp 10-12 no i pare dni deszczowych. Sierpien jest juz cieplejszy i czuc nadciagajaca wiosne. Wrzesien juz jest sympatyczny, zdarza sie ze przygrzeje do 25-28 no i popada. Generalnie i nie pada za duzo a synoptycy przewiduja ze w czasie obecnej zimy opady beda ponizej normy.
Jezeli ktos liczy na kapiele w oceanie to zima powinno sie jechac na polnoc w okolice Zwrotnika Koziorozca i powyzej. Woda w Oceanie Indyjskim zima w okolicach Perth ma ok 16 st ale i to nie odstrasza ludzi ( mysle ze sa to turysci:))))))
Jezeli udacie sie do Coral Bay czy Exmouth tam wlasnie zima jest najlepszy czas- cieplutko i nie pada, poza tym sa tam najblizej brzegu polozone rafy koralowe- 50 metrow od plazy i juz plywasz z egzotycznymi rybkami i podziwiasz piekny, kolorowy podwodny swiat.
Wynajem mieszkania czy tez pokoju to koszt od $200 w zwyz:)))- moze bym potrafil pomoc w wynajeciu czy ewentulanie moge skontaktowac Was z osobami ktore wynajmuja pokoje.
Jezeli masz jakies konkretne pytania chetnie odpowiem jako ze znam WA bardzo dobrze,(hmmmm powiedzmy ze dobrze:)))))) jest to olbrzymi stan
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 1:28 pm 

Cytuj:
loserek napisał(a):
Banjanti ma racje z tym ze ewiza jest przyznawana na 3 miesiace w zwiazku z tym musialbys ograniczyc swa wizyte do tych 3 miesiecy.

Dzieki za spostowanie, przypomnialo mi sie, ale juz nie chcialo mi sie edytowac, bo najpierw chcialem zeby autor wypowiedzial sie szerzej na temat planowanego przyjazdu...szczerze spedzenie 4 miesiecy w jednym miescie i do tego w zimie to troche dziwny schemat jak na turyste...najlepiej kupic sobie campervana (albo i zwyklego vana) i ruszyc w podorz przed kontynent, sam bym to chetnie zrobil ale mam zobowiazania ;-)

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 1:41 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Cytuj:
Macie jakieś dobre strony o Perth, lub właśnie wyjazdach na wakacje do Australii, czy cokolwiek co pozwoli mi się najlepiej doinformować.

Jesli chodzi o wynajem mieszkania to oferty wiekszosci agencji nieruchomosci z Perth znajdziesz na: www.realestate.com.au, a oferty prywatne m in na: http://perth.gumtree.com.au/ oraz http://www.quokka.com.au
Odnośnie atrakcji turystycznych WA to najlepiej wpisz sobie w wyszukiwarke "Western Australia"
Co do pogody zimą w Perth to Loserek udzielił Ci już precyzyjnych informacji, a ja dodam tylko że jak chcecie wiecej pofiglować ze słoneczkiem to trzeba bedzie albo wykupić wycieczkę z Perth albo pognać wypożyczonym autem min 1500-2000km na północ. Mimo wszystko polecam!!! :)

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 2:06 pm 

Banjanti oczywiscie masz racje, spedzanie urlopu w jednym miejscu nie jest dla mnie atrakcyjne. Wyporzyczenie campervana jest niezla opcja i jezeli sie nie ma wygorowanych potrzeb to nie jest to zbyt drogie. Najtansza opcja na jaka natrafilem sa campervany Wicked http://www.wickedcampers.com.au/pricing.html
juz od $39 za dzien
Akurat za 2 miesiace przyjezdza do nas szwagierka wiec azeby poznala troche cieplejszej Australi wynajalem na 9 dni campervana i wybieram sie do Exmouth troche ponad 1200 km. Jezeli dziewczynom bedzie sie chcialo to moze doloze nastepny tysiac i dociagne do Broome choc wolalbym zakotwiczyc w Coral Bay i polowic troche rybek:))))
Mgosia, nie musisz pedzic tak daleko, wystarczy skoczyc 600 km do Kalbarri i tam juz od sierpnia masz super pogode i wspaniale widoki. Murchison River gorges zostawiaja niezapomniane wrazenie, przy okazji od sierpnia do konca pazdziernika mozna podziwiac wysyp dzikich kwiatow- prawdziwe dywany kwiatowe

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 2:27 pm 

Cytuj:
Mgosia, nie musisz pedzic tak daleko, wystarczy skoczyc 600 km do Kalbarri i tam juz od sierpnia masz super pogode i wspaniale widoki. Murchison

Byliśmy ze znajomymi w Kalbarri, Coral Bay, Exmouth w pazdzierniku. Spaliśmy pod namiotem i rzeczywiście w dzień słoneczko przygrzewało juz dobrze ale noce zwłaszcza w okolicach Kalbarri, zwłaszcza dla mojej dziewczyny nie były jeszcze za ciepłe. Miało to i swój pozytywny aspekt :lol: W tym roku planujemy sie wybrać tam ponownie i jeszcze nieco dalej na początku września. Mam nadzieję że wcelujemy z terminem i szerokością geograficzną w miare dobrze.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 3:12 pm 

Mgosia to moze sie gdzies na trasie spotkamy:))) ja wyjezdzam 4 wrzesnia:))) z tym ze bede po drodze pokazywal szwagierce jak najwiecej, sam to znam doskonale ale zawsze sprawia mi frajde walesanie sie po Australi:))))

Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 3:23 pm 

PM do Ciebie już jest w drodze :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:08 am 

Robicie mi smaka na te WA, ciagnie mnie do mitycznej krainy olbrzymich przestrzeni, gdzie dziennie mija sie z 10 samochodow ;-) Na wschodzie jezdzi sie jak po Polsce...nawet nie jak po Europie (beznadziejna infrastruktura)
Macie jeszcze miejsce do podlaczenia sie do wycieczki? ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 11:46 am 

Cytuj:
Robicie mi smaka na te WA, ciagnie mnie do mitycznej krainy olbrzymich przestrzeni, gdzie dziennie mija sie z 10 samochodow Na wschodzie jezdzi sie jak po Polsce...nawet nie jak po Europie (beznadziejna infrastruktura)

10 samochodow... to lekka przesada :lol: . Wracajac w pazdzierniku pomiedzy 10pm a 0:00 glowna droga prowadzaca z polnocy na poludnie (za Exmouth do Coral Bay trasa okolo 150 km) minelo nas z naprzeciwka jesli dobrze pamietam 8 aut!

Cytuj:
Macie jeszcze miejsce do podlaczenia sie do wycieczki?

Miejsce pewnie by sie znalazlo, ale to zalezy jakich... "argumentow" :idea: uzyjejesz zeby sie wkupic? :wink:]

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:13 pm 

Cytuj:

10 samochodow... to lekka przesada :lol: . Wracajac w pazdzierniku pomiedzy 10pm a 0:00 glowna droga prowadzaca z polnocy na poludnie (za Exmouth do Coral Bay trasa okolo 150 km) minelo nas z naprzeciwka jesli dobrze pamietam 8 aut!

Jade! 8)

Cytuj:
Macie jeszcze miejsce do podlaczenia sie do wycieczki?

Miejsce pewnie by sie znalazlo, ale to zalezy jakich... "argumentow" :idea: uzyjejesz zeby sie wkupic? :wink:][/quote]

Jestem zadeklarowanym "prenumeratorem" zbiorow Vintage Cellars, do wrzesnia powinienem uzbierac nieco lepszych kaskow :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:25 pm 

Cytuj:
Jestem zadeklarowanym "prenumeratorem" zbiorow Vintage Cellars, do wrzesnia powinienem uzbierac nieco lepszych kaskow

Mialem nadzieje ze uzyjesz "mocniejszego argumentu" ale ostatecznie dobre roczniki-argumenty tez beda wziete po uwage przy rozpatrywaniu Twojej aplikacji :)
A tak powaznie to odezwij na pm sie w sprawie uzyskania wstepnych szczegolow.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 11:07 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Dzięki za pomoc, chwilę mnie tu nie było, dlatego dopiero odpowiadam. W zasadzie nam z dziewczyną to obojętnie kiedy pasuje taki wyjazd. Przymierzam się do przeprowadzki do Australii w przyszłości - takie marzenie z dzieciństwa, i dlatego chciałem najpierw przyjechać na 3-6 m-cy, ale skoro na wizie tylko 3m-ce mogę przebywać, to na tyle chyba się skuszę :) Z tym podróżowaniem przez Australie super pomysł, ale kupować vana, później go sprzedawać to chyba za dużo kombinowania...czy nie? :) Fascynuje mnie ten kraj i chciałbym go poznać, ale głównie nastawiam się na Perth, dużo czytałem o tym mieście i jest wprost idealne dla mnie...

Pzdr!

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 4:43 am 

Czesc kolego ;-)
Zaden problem z pozniejsza sprzedaza, jezeli kupisz za dobra cene, rynek takich samochod jest plynny, mozesz porozwieszac ogloszenia po hostelach backpackerskich itd. ludzie wlasnie tak robia. Jeszcze lepiej jakbys kupic terenowke 4x4, bo zwlaszcza na zachodzie duzo rzeczy wymaga takiego pojazdu, zeby do nich dotrzec no i nie bedziesz sie czul ograniczony, bedziesz mogl zobaczyc "prawdziwa" Australia ;-)
Mysle ze dobrym pomyslem bylo by przylecic tutaj pozna zima-wczesna wiosna (sierpien-wrzesien), objechac polnocny zachod, pozniej Darwin i Kakadu, dojechac do centralnej Australii i wrocic sobie przez poludnie do Perh - taka trase spokojnie mozesz zaplanowac na 2 miesiace, i wszedzie trafisz na idealna pogode. Pozniej wynajac mieszkanie na miesiac w Perh i zobaczyc jak tam sie zyje, zrelaksowac na plazach itd. ;-) W tym czasie spokojnie sprzedasz auto, 2 pieczenie za jednym ogniem ;-)
A wize zawsze na miejscu mozesz przedluzyc o kolejne 3 miesiace, takze to no problem jakbys chcial zostac lekko dluzej ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]