Image Map
Teraz jest Wt maja 26, 2020 6:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 02, 2010 1:02 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich, ktorzy zdecydowali sie kliknac na ten temat! :)
Za tydznien wylatuje z grupa znajomych do Brisbane na 2 tygodnie, mamy zarezerwowane noclegi w oddalonej kilka kilometrow od centrum dzielnicy Wooloowin. Okolica wydalala sie idealna - tanie noclegi ze stacja kolejki kilkaset metrow obok.

Powalily mnie jednak ceny przejazdu, jest mozliwosc wykupu karty "go card", dzieki ktorej mozna podrozowac za 5 dol za pociag. Moje pytenie brzmi, czy jest jakas tansza mozliwosc transportu.

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

PostNapisane: Śr lis 10, 2010 5:03 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

jamario napisał(a):
Witam wszystkich, ktorzy zdecydowali sie kliknac na ten temat! :)
Za tydznien wylatuje z grupa znajomych do Brisbane na 2 tygodnie, mamy zarezerwowane noclegi w oddalonej kilka kilometrow od centrum dzielnicy Wooloowin. Okolica wydalala sie idealna - tanie noclegi ze stacja kolejki kilkaset metrow obok.

Powalily mnie jednak ceny przejazdu, jest mozliwosc wykupu karty "go card", dzieki ktorej mozna podrozowac za 5 dol za pociag. Moje pytenie brzmi, czy jest jakas tansza mozliwosc transportu.

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

Wlasne auto jest tu najpopularniejsza metoda poruszania sie po miescie. Do Centrum generalnie nie ma potrzeb jezdzic a jesli to rowniez jade autem. Kazda inna metoda podrozowania to strata tylko czasu - jak dla mnie.
Ci co pracuja w Centrum ,zwykle o ile nie maja firmowego parkingu na auto, dojezdzaja pociagiem miejskim lub autobusem-ekspresem, sa tez tu "ferry" ,jesli trzeba przeplynac rzeke. Wszystko zalezy gdzie mieszka sie .
Chcac ci pomoc wyszukalam, ze w obrebie centrum jest darmowy transport, tu detale:
http://www.ourbrisbane.com/transport/fr ... t-brisbane

wszystkie info na temat transportu miejskiego, znajdziesz tez na tej stronie:
http://www.ourbrisbane.com/transport

Co do karty "Go card" to mozesz ja uzywac jako zaplate za transport, kazdym srodkiem transportu tu, nie tylko pociagiem. Musisz zapoznac sie jak dziala ta karta i jak na niej zaoszczedzic, bo sa rozne sposoby, w zaleznosci jak zamierzasz z tego korzystac. Nie placi sie tu za podroze za pociag a za "zony", ile zonow przekroczysz tyle placisz a do tego mozesz przesiadac sie na inny pociag/autobus itp pomiedzy zonami . Wszystko dokladnie masz opisane tu:
http://www.ourbrisbane.com/transport/go-card

wybierz tez odpowiednia dla siebie go card, sa rozne rodzaje:
http://www.translink.com.au/go_cards.php

Strona "ourbrisbane" pomoze Ci w wielu innych tez kwestiach. Poczytaj ja dokladnie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 10, 2010 9:28 am 
A ja jak bylem w Brisbane poruszalem sie pociagami, autobusami i promami. :) Tyle, ze jak slusznie mowi Brissie, dojezdzaja one tylko do niektorych lokalizacji, a nie wszedzie.

Tytuł: Witam
PostNapisane: Śr lis 10, 2010 8:39 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Jutro wylatuje z zona do Brisbane na 3tygodniowy urlop .
Jako transport wlasnie zamierzamy wynajac samochod. Marzyl mi sie tez samochod 4x4 zeby pojezdzic sobie poza miastem po plazy ale nie udalo mi sei znalezc takowych w internecie. tzn kiedys trafilem na jakas strone ale bylo to baaardzo droga zabawa.

A tak poza tym to interesuje mnie czy jest moze jakies miejsce/pub w Brisbane gdzie spotykaja sie polacy w celu pogadania/zabawy i milego spedzania czasu (jak to sie odbywa np w Dubaju) ?? Czy raczej tylko praca i wrogie nastawienie do drugiego ? ;-)

Pozdrawiam i to moze zobaczenia na ulicach Brisbane.

Ps. Z gory chce sprostowac i uspokoic to nagonke na mnie za powyzsze ale naprawde jak sie czyta to forum to az jest przesycone wrogoscia i "polskoscia" <- jak to okreslaja moi znajomi...

Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: Cz lis 11, 2010 5:03 am 

Igornet napisał(a):
Jutro wylatuje z zona do Brisbane na 3tygodniowy urlop .
Jako transport wlasnie zamierzamy wynajac samochod. Marzyl mi sie tez samochod 4x4 zeby pojezdzic sobie poza miastem po plazy ale nie udalo mi sei znalezc takowych w internecie. tzn kiedys trafilem na jakas strone ale bylo to baaardzo droga zabawa.

A tak poza tym to interesuje mnie czy jest moze jakies miejsce/pub w Brisbane gdzie spotykaja sie polacy w celu pogadania/zabawy i milego spedzania czasu (jak to sie odbywa np w Dubaju) ?? Czy raczej tylko praca i wrogie nastawienie do drugiego ? ;-)

Pozdrawiam i to moze zobaczenia na ulicach Brisbane.

Ps. Z gory chce sprostowac i uspokoic to nagonke na mnie za powyzsze ale naprawde jak sie czyta to forum to az jest przesycone wrogoscia i "polskoscia" <- jak to okreslaja moi znajomi...

Witaj

Bardzo dobry pomysl z wynajeciem auta.
Firm jest tu sporo na rynku, stad trudno polecic nie znajac Twoich wymagan Szukaj pod haslem "4WD" (four wheel drive) .
A konkretnie to wrzuc w wyszukiwarke np. "car rental+4wd+brisbane".

Z 4WD to polecam odwiedzic np. wyspe Moreton Island i Stadbroke Island, Noosa i Rainbow Beach a jak juz w Rainbow B. to polecam wyspe Fraser Island (najwieksza wyspa piaskowa w swiecie).
Zaopatrz sie tez w ksiazeczke z godzinami "przyplywy odplywy" zwane tu "tides" kupisz w kazdym kiosku z turystycznymi informacjami czy z prasa lub w supermarkecie przy kasie. Musisz wiedziec, o ktorej mozna wjechac na plaze i do ktorej godz.bezpiecznie mozesz tam przebywac.
http://tides.willyweather.com.au/qld.html

W Brisbane sa 3 kluby polskie. Jeden, ja to nazywam "glowny" klub, jest w dzielnicy Milton, 10 Marie Street; tam spotkasz rodakow, najlepiej w piatki, kiedy jest otwarty sklep z polskimi produktami, tu strona i wszystko na tematy zycia polonijnego:
http://www.polonia.org.au/

Zycze "miekkich kol" przy ladowaniu i milego pobytu!

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 8:17 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Mimo, że sie wybieram dopiero do Brisbane , to pozwolicie że sie wypowiem.Brissie:) sprytnie powiedzial ze najpopularniejszym środkiem do przemieszczania się jest auto. Co nie znaczy ,ze najlepszym. Otoż rozmawiając nie dawno z rodziną na ten temat (2 pokolenia polskich australijczykow) na podobnie zadane pytanie uslyszlaem:My jeździmy samochodami, i wszyscy australijczycy tak robią. Ale przez to są ogromne korki. A wy (czyli ja z zoną) najlepiej bedzie jak zwiedzicie miasto autobusem ktore mają swoje buspasy, albo na rowerach. I tak zrobię. Nie jestem przyspawany do samochodu. Mam dośc warszawskich korkow, zeby je sobie fundować na wakacjach w Australii:) Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 23, 2011 4:16 am 

jarektw napisał(a):
Mimo, że sie wybieram dopiero do Brisbane , to pozwolicie że sie wypowiem.Brissie:) sprytnie powiedzial ze najpopularniejszym środkiem do przemieszczania się jest auto. Co nie znaczy ,ze najlepszym. Otoż rozmawiając nie dawno z rodziną na ten temat (2 pokolenia polskich australijczykow) na podobnie zadane pytanie uslyszlaem:My jeździmy samochodami, i wszyscy australijczycy tak robią. Ale przez to są ogromne korki. A wy (czyli ja z zoną) najlepiej bedzie jak zwiedzicie miasto autobusem ktore mają swoje buspasy, albo na rowerach. I tak zrobię. Nie jestem przyspawany do samochodu. Mam dośc warszawskich korkow, zeby je sobie fundować na wakacjach w Australii:) Pozdrawiam

Korki zawsze beda. Pokolenie australijskie w QLD jest raczej mlode, do tego w prawie kazdej rodzinie kazda osoba juz w wieku od 17 lat (tu w QLD) ma swoj osobny samochod. Korkow nie uniknie sie o pewnych godzinach w ciagu dnia. To zmora szczegolnie rozwinietych krajow. Po city (centrum)samochodem nie mozna jedzic,jedynie mozna niektorymi bocznymi ulicami tylko przejechac. Trzeba wczesniej zaparkowac na parkingu, o ile bedzie miejsce. Do pracy w centrum jezdzi sie zwykle wylacznie miejskim transportem.

A tak na marginesie, czy Ty czytasz jakas prase? Rowerkiem juz nie pojezdzisz w centrum przez nastepne conajmniej 2 lata, bo miejskie sciezki rowerowe w wiekszosci splynely do rzeki a stamtad do morza stad tez bedzie niebezpiczenie poruszac sie rowerkiem przy tak wielkich miejskich remontach.

Teraz to tylko niektore miejsca w centrum w Brisbane bedziesz mogl zwiedzic ale wylacznie autem lub jakims podmiejskim autobusem, pociagi miejskie tez chyba juz jezdza. Po niektorych dzielnicach to ciagle tylko kajakiem lub zupelnie nie ma wjazdu dla osob postronnych.
Poki co w miescie w centrum i wszedzie w dzielnicach wzdluz rzeki jest ogromny, ciezki do zniesienia smrod po powodzi.
Miasto przez nastepne 2 lata bedzie w wielkiej przebudowie, poki co narazie rozmyslaja nad ta przebudowa i nad tymi nowymi super-duper "never again" p/powodziowymi budowlami.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 23, 2011 2:00 pm 

Brissie:) oczywiście , ze czytam wasza prase. Wiem o powodzi. Ale ja wybieram sie do was w październiku, wiec mam nadzieję, ze do tej pory jakos doprowadzicie to wzglednego porzadku. Aha, "moich" na szczeście nie zalalo:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 3:41 am 

jarektw napisał(a):
Brissie:) oczywiście , ze czytam wasza prase. Wiem o powodzi. Ale ja wybieram sie do was w październiku, wiec mam nadzieję, ze do tej pory jakos doprowadzicie to wzglednego porzadku. Aha, "moich" na szczeście nie zalalo:)

Ja tez mialam to szczescie,ze nie bylam zalana ani nie bylam odcieta od zycia.

Po powodziach ten wzgledny porzadek jest juz teraz . W ostatnia niedziele przejechalam sie po tych dzielnicach (centrum i okolice). Brzydkie zapachy w wiekszosci ulotnily sie ale wiekszosc domow stoi pustych. Wyglada wszystko jak po jakims skazeniu chemicznym. Bardzo smutny widok .
To nie o porzadek chodzi a o to,ze w tych dzielnicach i w centrum, rozpoczna sie przebudowy i remonty na wielka skale, a ktore jak zapowiadaja, maja potrwac przez minimum 2 lata.

Mimo wszystko jestem pewna,ze po przyjezdzie spedzisz tu mile czas. Centrum to w sumie niewielka atrakcja dla turysty kiedy w poblizu masz te przepiekne morskie plaze i wiele innych ciekawych miejsc.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 9:19 pm 

Brissie:)
Napisalem Ci wiad na priva:)
To mzoe sie spotkamy jak bedę w Brisbane. Bede miał sporo czasu na życie towarzyskie po australijsku;)
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 8:14 am 

Brissie:)
Wyslalem Ci wiad. na PM:)
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]