Image Map
Teraz jest Pn maja 25, 2020 9:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 05, 2010 10:47 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Lecę do przyjaciół w Australii 29 lutego- WAW-FRA-SIN-ADL. Może ktoś jeszcze?Coraz większy strach bo rodzinka zostaje, ja już nie pierwszej młodości a znajomość ang. prawie zerowa.Jest tu dużo różnych informacji ale ja mimo to mam parę pytań bo może coś w tzw.międzyczasie się zmieniło?
1.Co z bagażem?Czy leci ze mną i nie muszę go na między-lądowaniach odbierać i nadawać powtórnie?
2.Potrzebuję wizy w Singapurze mimo, że nie opuszczam lotniska?(tak słyszałam w pewnym biurze podróży)
3. Gdzie mogę znaleźć stronę z tłumaczeniem jak wypełnić deklarację, którą wypełnia się w samolocie? Ta co jest tu podana u mnie nie działa.
4.Jak dolecieć i nie zgubić się na lotniskach? Jak nie zwariować?
Zrozumiem jak nie odpowie mi nikt na ostatnie pytanie.Jakiekolwiek rady mile widziane.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 05, 2010 2:43 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Izabela :)) uspokuj sie:)))) strach ma duze oczy:)))) Po nadaniu bagazu w Wwie zobaczysz go dopiero w Adeli.Na lotnisku w Wwie popros azeby zrobili dla Ciebie boarding pass na wszystkie loty, z reguly robia to automatycznie sami, ale upewnij sie. Nie potrzebujesz wizy w Singapore jezeli nie masz zamiaru opuszczac lotniska. Nigdy nie potrzebowalem tlumaczen dla deklaracji wiec nie znam stronki, moze ktos z forumowiczow zna takowa i poda Tobie. Swoja droga wiem ze niektore biura podrozy powinny posiadac wzory po polsku ale nawet jak nie maja zawsze znajdzie sie ktos kto pomoze a w ostatecznosci juz przy odprawie w Adeli urzednicy emigracyjni poradza sobie z Toba:)))))
Z lotnisk podanych przez Ciebie jedynie w Wwa i Frankfurt ma niezbyt przyjemna obsluge:)))), pozatym we Frankfurcie byc moze bedziesz musiala zmienic terminal z 2 na 1 choc niekoniecznie, masz to rozpisane na bilecie na ktorym ladujesz i z ktorego startujesz. Oznaczenia na lotniskach sa czytelne wiec spokojnie sobie poradzisz, pomysl sobie ze miliony ludzi codziennie lata po calym swiecie-nie wszyscy znaja angielski- i docieraja do celu. Ja zwykle osobom ktore przylatuja do mnie wypisuje karteczki osobno na kazde lotnisko z prosba o pomoc w znalezieniuwlasciwego stanowiska odlotu (oczywiscie po polsku i angielsku) ktore moga byc pomocne choc glownie podtrzymuja na duchu:))))))))))))
Co zrobic zeby nie zwariowac????? hmmm faktycznie mozna zwariowac z.............z nudow:)))) wez sobie jakas lektore na droge:))))
Moja tesciowa, kobieta po 70tce byla u mnie 3 razy i nie miala zadnych problemow nigdy ani nikt z pozostalych a bylo juz ich troche:)))
Jezeli masz zyczenie podaj mi na priv dane twojego lotu a ja zwrotnie wypisze Tobie te karteczki.
Przyjemnej podrozy:)))))

Tytuł:
PostNapisane: N gru 05, 2010 4:51 pm 

Bardzo dziękuję za informacje i podtrzymanie mnie na duchu.
"moja teściowa, też sobie poradziła"- zabawne tymi samymi słowami pocieszała mnie moja przyjaciółka do której lecę. Teściową póki co, jeszcze nie jestem - no ale dam radę.
Za "karteczki" dziękuję, tyle to zdołam wydukać. I'm hope.
Dzięki.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 12, 2010 7:07 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witaj

Mialem podobne obawy lecac po raz pierwszy z zyciu samolotem i to do tego od razu na "drugi koniec swiata" (oczwiscie w sensie odlegosci) czyli.... do Australii.
Lecialem podobna trasa z tym ze z Krakowa przez Frankfurt i Singapur do Melbourne.
Lotniska sa naprawde dobrze oznakowane i jesli wszystko idzie zgodnie z planem to praktycznie nikogo o nic nie trzeba po drodze pytac.
Wiecej szczegolow na temat mojej podrozy i odnalezenia sie na lotniskach znajdziesz tutaj:
http://australink.pl/forum/viewtopic.php?t=5694

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 1:34 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Cześć:)
Izabela nie przejmuj się. Jest tak tak jak napisał Loserek. Ode mnie z rodziny co roku ktoś lata z jednej (Austr) lub drugiej (Pol) strony i nie ma problemu. JA sie wybieram z zoną w październiku na tamtejsza wiosnę:) Lecimy przez Hongkong. No właśnie , mozę ktoś z was lecial w tym wariancie? Mysmy wybrali tę trase zeby "po drodze "zobaczyć kawalek Hongkongu. Bedziemy tam 15 godzin. Przyda sie takie zmecznie bieganiem po miescie przed lotem do Brisbane:)

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 1:44 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

A teraz w Polsce na Świeta byla kuzynka ktora tam mieszka od 7 lat. Spytalem sie jak odbyla sie jej pierwsza podroz w tamta stronę . Powiedziala,ze bez problemów. Wiec glowa do góry Izabelo:)

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 6:20 pm 

Bardzo dziękuję za słowa otuchy przed lotem, który zbliża się wielkimi krokami. Takie podtrzymywanie na duchu jest mi najbardziej potrzebne. Mam jednak jeszcze małe pytanie, może ktoś zdąży odpowiedzieć. Słyszałam, że na lotnisku w Singapurze jest możliwość wzięcia kąpieli, a raczej prysznica. Mam tam 4 godziny przerwy, bardzo by mi się "takie coś" przydało po wielogodzinnej podróży. Czy żeby skorzystać z tego dobrodziejstwa muszę wziąć pokój w hotelu? Czy to są jakieś łaźnie?
Odlatuję z terminala 1.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 3:02 am 

myslalem ze na kazdym lotnisku sa jakies przysznice?
Nie musisz brac pokoju w hotelu

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 6:57 pm 

Strach nie tylko ma wielkie oczy ale i rozum odbiera. Pewnie na każdym większym lotnisku są prysznice. Leciałam już kilka razy ale nigdy z przesiadkami więc się za nimi nie rozglądałam.
Mam jeszcze jedno małe pytanie. Czy w czasach gdy świat oszalał na punkcie zakazywania puszczania dymka w miejscach publicznych, taki nałogowiec jak ja będzie mógł gdzieś oddać się tej (wątpliwej) przyjemności?
Jakaś chociaż malutka palarnia w Singapurze?

Tytuł:
PostNapisane: N sty 23, 2011 9:52 am 

izabela1000 napisał(a):
Strach nie tylko ma wielkie oczy ale i rozum odbiera. Pewnie na każdym większym lotnisku są prysznice. Leciałam już kilka razy ale nigdy z przesiadkami więc się za nimi nie rozglądałam.
Mam jeszcze jedno małe pytanie. Czy w czasach gdy świat oszalał na punkcie zakazywania puszczania dymka w miejscach publicznych, taki nałogowiec jak ja będzie mógł gdzieś oddać się tej (wątpliwej) przyjemności?

Hmm.... nigdzie na lotnisku w Singapurze nie widzialem czlowieka z papierosem, ani tez nie spotkalem zadnej palarni, lub czegos w tym stylu.
Jednak z drugiej strony jestem osoba nie palaca wiec sie za takimi miejscami nie rozgladalem.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 23, 2011 11:39 am 

No bardzo dziękuję za słowa pocieszenia.
Będę musiała kupić gumę do żucia.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 23, 2011 3:52 pm 

Na lotnisku w Singapurze mozesz wziac pokoj na 3, 6, 9 i 12 godzin. Ale mozesz tez wykupic tylko prysznic, w cenie ( juz nie pamietam, ale naprawde tanio ) masz zel pod prysznic, szampon oraz recznik ( zapakowany w folli ). Mozesz skorzytac rowniez z suszarki. Czas nieograniczony :) Przydaje sie naprawde. Ja zawsze korzystam i jestem potem jak nowonarodzona przed lotem do Melbourne.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 6:17 am 

izabela1000 napisał(a):
Bardzo dziękuję za słowa otuchy przed lotem, który zbliża się wielkimi krokami. Takie podtrzymywanie na duchu jest mi najbardziej potrzebne. Mam jednak jeszcze małe pytanie, może ktoś zdąży odpowiedzieć. Słyszałam, że na lotnisku w Singapurze jest możliwość wzięcia kąpieli, a raczej prysznica. Mam tam 4 godziny przerwy, bardzo by mi się "takie coś" przydało po wielogodzinnej podróży. Czy żeby skorzystać z tego dobrodziejstwa muszę wziąć pokój w hotelu? Czy to są jakieś łaźnie?
Odlatuję z terminala 1.

Wystarczy jak zapoznasz sie z lotniskiem, tu szczegoly i mapa lotniska:

http://www.changiairport.com/getting-ar ... C27B0F91B8

Na Terminal-1 mozesz wziac prysznic odplatnie w Ambassador Transit Hotel , bedzie on w remoncie ale niby czesc bedzie dostepna.
http://athmg.com/services_shower.htm

izabela1000 napisał(a):

Jest palarnia, zgodnie z tym co tu pisza:

If you wish to smoke, you can make your way to any one of our Smoking Areas located at:
Terminal 1

* Departure Transit Lounge West, Level 3

Pamietaj ,ze 4h to tak w sam raz na wypadek jesli samolot przyleci z opoznieniem i na to aby swobodnie bez pospiechu odnalezc terminal odlotu jak tez pozniej skorzystac z lazienki czy zapalic papierosa. Odprawa z terminalu na samolot jest na 2h przed wylotem i jest wskazane, abys nie czekala z odprawa na ostatni gwizdek.

Zwroc tez uwage wysiadajac z samolotu w Singapurze, czy ktos z obslugi nie czeka z tablica z wypisanym nr Twojego nastepnego lotu ,bo czesto obsluga lotniska czeka na pasazerow, aby ich przewiezc kolejka na odpowiedni terminal.
Miekkich kolek przy ladowaniu zycze :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 12:18 pm 

izabela1000 napisał(a):
No bardzo dziękuję za słowa pocieszenia.
Będę musiała kupić gumę do żucia.

Lepiej nie zuj gumy do zucia ani nie pal papierosow w Singapurze, na chyba ze w wyznaczonych do tego miejsach. Jest zakaz i za zlamanie groza solidne kary.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 3:39 pm 

Za żucie gumy też???
No to lecę (za 3 dni) dzięki wiadomością z tego forum i Waszych odpowiedziach jestem jakby trochę spokojniejsza. Może jak już wrócę będę mogła komuś innemu napisać -" Nie bój się strach ma tylko wielkie oczy"
Jeszcze tu zajrzę, więc jakby ktoś miał jakąś dobrą radę, to z góry dziękuję.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]