Image Map
Teraz jest So lip 04, 2020 7:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 8:52 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

W miniona sobote w Maylands (Perth) odbyla sie imprezka mlodej Polonii (przedzial wiekowy 20-35) na ktora zajwily sie az 28 osob, a udalo nam sie dotrzec az do 50, ale nie wszyscy mogli sie pojawic. Wiekszosc to mlodzi ludzie co przyjchali w ciagu ostatnich 6 lat… a wiemy, ze juz w najblizszym czasie dojada nastepni….

Mamy wiele imprez, spotkan i BBQ w planach… wiec jednoczmy sie!

Jesli jestes z okolic Perth i chcialbys/a poznac nowych ludzi to piszcie!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 05, 2006 10:08 pm 

moze jakies zdjecia ze spotkania :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 06, 2006 10:20 am 

Niestety nikt nie mial aparatu fotograficznego, a impreza byla wieczorkiem i to w polmroku, bo nadawalo to odpowiednia atmosfere... ale nastepnym razem o fotki zadbamy!

PostNapisane: Pn sie 28, 2006 10:37 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

[quote="kinki"]W miniona sobote w Maylands (Perth) odbyla sie imprezka mlodej Polonii (przedzial wiekowy 20-35) na ktora zajwily sie az 28 osob, a udalo nam sie dotrzec az do 50, ale nie wszyscy mogli sie pojawic. Wiekszosc to mlodzi ludzie co przyjchali w ciagu ostatnich 6 lat… a wiemy, ze juz w najblizszym czasie dojada nastepni….

Mamy wiele imprez, spotkan i BBQ w planach… wiec jednoczmy sie!

Jesli jestes z okolic Perth i chcialbys/a poznac nowych ludzi to piszcie![

witajcie , my mamy zamiar przenieść się na stałe do Perth , al eproszę napiszcie jak się Wam tam żyje , mamy synkea 6 lat , czy to prawda ze początki są bardzo ciężkie , znamy słabo język , ja pójdę na kurs , na poł roku , maż do pracy czy wyzyjemy z jego pracy , czy są jakieś dotacje na szkołę dziecka , tutaj ktoś pisał , jak to wyglada na wizie studenckiej , przy zarobkach niskich to chyba nie damy rady , proszę odpowiedzcie , moze jest tam jakaś rodzinka z dzieckiem ? będe wdzęczna gdyż nie spie po nocach czy dobrze robimy , pozdrawiam Izabela

quote]

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 14, 2006 6:05 am 

W najblizsza sobote 16 wrzesnia w polskim klubie Cracovia odbedzie sie zabawa taneczna grupy teatralnej "Scena 98". Na impreze sa zaproszeni wszyscy w kazdym wieku.

Udalo nam sie skrzyknac nasza paczke!

Zabawa jest od 8p do 1am.

Przy wejsciu nadal bedzie mozna kupic bilety, gdzie dzieci do lat 10 wchodzi za darmo, mlodziez zapalci 12$ a dorosli 18$.

Przychod z imprezy zostanie przeznaczony na wyjazd grupy teatralnej do Hobart w grudniu na Polart.

Przyjdzcie jak macie ochote!

Tytuł: do izabeli
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 3:27 pm 

czesc izabelka,

powiem cie tak. jesli slabo znacie jezyk, to znaczy ze prace dostaneicie maksymalnie za 15 $ na godzine. powtarzam MAKSYMALNIE. bez znajomosci dostaneicie na poczatku tyko kilka moze kilkanascie godzin tygodniowo.
nie chce cie zniechecac bo warto sprobowac - to mile miejsce do mieszkania, ale nastawcie sie ze bedzie bardzo ciezko. jesli ty nie zamierzasz pracowac tylko opieowac sie dzieckiem to twoj facet bedzie musial wyrabiac okolo 60 godzin tygodniowo aby oplacic szkole mieszkanie zarcie i inne pierdoly dla dziecka. to sie moze wydawac malo ale nie jak myjesz gary albo ganaisz z talezami. ja mieszkam w melbourne wiec moze relacje cenowe moga sie roznic ale jesli juz to minimalnie. do tego jeszcze ktos musi do tej szkoly chdzic. czyli albo ty placisz za opiekunke do dziecka podczas gdy jestes w szkole ( bardzo drogie). albo twoj facet poza 60 godzinami pracy ma jeszcze 20 godzinn szkoly 9 musisz chodzic do szkoly bo immigration sprawdza obecnosc i dostaniecie deport jk nie bedziecie chodzic.
na wizie studenckiej nie masz szans na zadne zapomogi od panstwa na dziecko. . ja przeszedlem przez to bez dziecka tylko z zona wiec bylo nam znacznie latwiej a i tak bylo mowiac delikatnie przesrane, ale z drugiej strony znam takiech co potrafia wyrabiac 60 godzin w kanjpie przy jednoczensym chodzeniu do szkoly, - ja wiem ze ja bym tak nei dal rady.
nie traktoj mojej wypowiedzi jako zniechecenia, raczej jako nastawienia ze bedzie ciezko to ominie was przykra niespodzianka.
powdzenia

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 7:11 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

tak malo jest polakow w perth? tylko 50 osob? oczywiscie ten temat jest troszke stary.. wiec pewnie troszke ich przybylo.. ale sadze iz nie duzo. widze ze to miasto nie przyciaga zbyt wielu imigrantow...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 4:00 pm 

Heja...
Nie wiem ile jest Polonii w Perth, ale przypuszczam, ze kilka tysiecy.

Piszac o 50 osobach mialam na mysli znajomych i przyjaciol w wieku 23-35 lat co calkiem niedawno przyjechali do Perth jak my. To nasza taka paczka, ktora trzyma sie razem.

Perth moze nie jest popularne wsrod Polakow. Z tego co sie slyszy to co miesiac przyjezdza conajmniej jeden Polak na wizie studenckiej. Nie ma mozliwosci poznania wszystkich.
Perth cieszy sie duza popularnoscia wsrod innych narodowosci i w ostatnich kilku latach miasto calym czasem sie powieksza, bo przyjezdzaja nowi mieszkancy. Widac to golymi oczyma.
Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 1:24 pm 

Hejka!

Niedawno zdecydowałam sie na wyjazd na wizie studenckiej do Australii. Pomysłem zaraził mnie mój kolumbijski przyjaciel i teraz razem chcemy zacząć naszą przygodę z tym pięknym krajem. Planujemy wyjazd w okolicach lutego i intensywnie, począwszy od wyboru kursów, skończywszy na wyborze miasta poszukujemy najlepszej opcji dla nas. Nasze zainteresowanie wzbudził właśnie Perth- zachęciły nas rzekomo tańsze niż w innym australijskich miastach koszty życia, duże możliwości znalezienia pracy, przyjazny klimat przez cały rok no i również dodatkowy plus - dosyć liczna obecność polonii i Ojcowie Franciszkanie :) Narazie wszystko wygląda na to, że już w krótce wylądujemy właśnie w Perth.
Czy mogłabym liczyć na pomoc lub rady jak znaleźć dosyć przyzwoite zakwaterowanie, będąc jeszcze tu w Polsce, tak żeby mieć się zaczepić gdzieś na początek?

I jeszcze jedno pytanko: czy Perth to dobre miejsce dla zapalenieca nurkowania?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 4:06 pm 

hey!! Witam wszystkich młodych z Perth!! Czy dalej organizujecie jakieś spotkania młodej polonii?? Z tego co zauważyłem na forum to odbyło się dość dawno...Może warto zorganizować następne??:D

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 10:02 pm 

Paczka w Perth dalej sie trzyma i organizuje sobie rozne spotkanka. Przewaznie sa to jakies spotkanka, BBQ, wypady... Jak cos sie dzieje to wysylam e-maila na PPP - Polska Przyjazn Perth. Obecnie jest to jakies 80 osob z tej mlodej Polonii... co ciekawe. Jeszcze rok temu imprezki zaczynalismy o 7pm a teraz zaczynamy w poludnie, bo wiele sie dzieci pojawilo na tym swiecie w naszym mlodym gronie.
PPP to nie tylko spotkanaka, ale tez staramy sobie nawzajem pomagac, tj. ktos cos potrzebuje, albo ma do zaoferowania lub co ciekawiego sie dzieje to do mnie pisze.... a ja informuje dalej!

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 1:54 pm 

A czy ja tez mogłbym takie wiadomości otrzymywać?? Co,jak i gdzie muszę
zrobić żeby dostać się do PPP????

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 4:56 pm 

kiedy bedzie nastepna impreza czy spotkanie chcialbym sie dolaczyc ...mieszkam w perth od 2 tyg ...nie znam nikogo wlasciwie

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 10:32 pm 

Rozumiem, ze jestes w Perth. Mozesz do mnie napisac na kinki@o2.pl a ja dolacze twojego e-maila do grupy.
Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 2:02 pm 

hej!
Jakies spotkanie sie zbliza?? Jestem tu od piatku i fajnie byloby poznac jakis ludzi..... pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]