Image Map
Teraz jest Cz lip 09, 2020 5:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybory w Polsce
PostNapisane: Cz wrz 27, 2007 12:35 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ludzia kochane
Porobilo sie w Polsce, no i wybory beda znowu.
21 pazdziernika idzcie do domow polskich i glosujcie ( o ile was to w ogole obchodzi:) ). Na stronie konsula napisali:
"Obywatele polscy, przebywający w dniu wyborów w Australii, będą mogli wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny polski paszport* oraz zostaną wpisani do spisu wyborców sporządzonego przez konsula właściwego terytorialnie dla miejsca pobytu wyborcy. Powyższy wymóg wcześniejszego wpisania do spisu wyborców nie dotyczy wyborców posiadających zaświadczanie o prawie do głosowania. Osoby stale zamieszkałe w kraju, wyjeżdżające za granicę i mające zamiar wziąć udział w głosowaniu za granicą, powinny zaopatrzyć się przed wyjazdem w takie zaświadczenie.

Zgłoszenia do spisu wyborców można wnosić do konsula ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub pocztą elektroniczną. Adres Konsulatu Generalnego RP w Sydney:10 Trelawney Street, Woollahra NSW 2025. tel. (02)9363-9816, fax. (02)9327-2216, e-mail: wybory2007@poland.org.au

Zgłoszenia można dokonać najpóźniej w 5-tym dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 16 października 2007 r.. Zgłoszenie powinno zawierać, nazwisko i imiona, imię ojca, datę urodzenia, miejsce zamieszkania wyborcy, numer ważnego polskiego paszportu, a także miejsce i datę jego wydania oraz numer PESEL, jeśli wyborca go posiada."

Takze ruszcie cztery litery i glosowac idzcie. Tylko pamietajcie by nie zmarnowac swego glosu:)

PS. Sama do niedawna myslalam ze Polonia moze glosowac tylko w wyborach na prezydenta, dopoki pewein mily pan nie wyprowadzil mnie z bledu:)

PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 6:39 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam,

Basia82 napisał(a):
[ciach]

Takze ruszcie cztery litery i glosowac idzcie. Tylko pamietajcie by nie zmarnowac swego glosu:)

Kiedys pislaem juz to chyba na internecie. Mieszkajac na stale w Australii traktuje Polske jak dom moich rodzicow. Nadal chetnie tam wracam i chcialbym by byl jak najpiekniejszy, ale wyfrunalem juz z gniazda i uwazam, ze nie mam moralnego prawa decydowac za rodzicow jakie w lazience polozyc plytki i gdzie ustawic szafe.

Z calym szacunkiem, dla wszystkich myslacych inaczej.

PostNapisane: So wrz 29, 2007 4:27 am 

Harom - tez tak mysle a wlasciwie nie wiem czy nie powinienem powiedziec myslalem (czas przeszly). No bo coz powinienem zrobic gdy ci rodzice klada jakiez beznadziejne kafelki o szafie juz nawet niewspominajac i wszyscy wokolo sie smieja...., a ja bardzo nie lubie gdy mi ktos "szarga" rodzine. Tu mam problem - zostawic ich z tym balaganem czy probowac pomoc.....

Boggie

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2007 5:30 am 

Jesli masz polski paszport, to wciaz masz klucz do tego domu i jestes jego mieszkancem.

PostNapisane: So wrz 29, 2007 11:39 am 

harom napisał(a):
Witam,

Basia82 napisał(a):
[ciach]

Kiedys pislaem juz to chyba na internecie. Mieszkajac na stale w Australii traktuje Polske jak dom moich rodzicow. Nadal chetnie tam wracam i chcialbym by byl jak najpiekniejszy, ale wyfrunalem juz z gniazda i uwazam, ze nie mam moralnego prawa decydowac za rodzicow jakie w lazience polozyc plytki i gdzie ustawic szafe.

Jeśli czujesz się jeszcze Polakiem to głosuj tu nie chodzi przecież o płytki w łazience :wink:
Dziwię się tylko że jesli sie już wyjechało gdzies tam to się powoli skąd wywodzi. Nie chcę tu pisać o patriotyźmie ale chodzi by nie było nam wszystko jedno co się w tej Polsce teraz dzieje.

Każdy ma jednak prawo zrobić jak uważa!!!
W kazdym razie prosze Polonię australijską o głosowanie w miarę możliwości. Pozdrawiam!!! :D

Z calym szacunkiem, dla wszystkich myslacych inaczej.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2007 1:22 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

idźcie na wybory, zróbcie to dla tych co pozostali w polsce... waszych rodziców, znajomych ...
takie ostatnie 2 lata nie mogą sie powtórzyć...

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2007 11:07 pm 

Jeśli można się wtrącić, ja chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z niezbyt rozreklamowaną kandydaturą młodego radnego PO startującego z dość niskiego niestety (bo 34-ego) miejsca na liście PO: www.flisowski.pl :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2007 12:45 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

W Polsce nie mieszkam juz dobrych kilka lat. I musze sie przyznac ze o polskiej polityce nie wiem juz nic. Nie wiedzialbym nawet na kogo oddac glos zeby te kafelki byly rowno ulozone i szafa przyzwoita. Wydaje mi sie ze znajac obecnej sytuacji politycznej Polski, glosowanie mija sie z celem. Skad mam wiedziec czy pomoge znajomym i rodzinie glosujac na kandydata X czy Y. Czytanie programu wyborczego na internecie to jedno a sluchanie wypowiedzi politikow, wywiadow w tv, czy 'na zywo' to zupelnie cos innego. A glosowac na "znajomego mojego znajomego" nie mam zamiaru... Glosuje jednakze w wyborach lokalnych lokalnych i samorzadowych w UK gdzie obecnie mieszkam, co wydaje mi sie bardziej na miejscu.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2007 2:55 pm 

Do tej pory nigdy nie glosowalem, ale tym razem zamierzam. Nie zamierzam tam nigdy mieszkac ale tak jak nie wolno sie nie zatrzymac widzac wypadek samochodowy, taktez uwazam ze nie mozna obojetnie patrzec na to co sie dzieje w Polsce
Trzeba skonczyc z kaczyzmem i pogonic ....

Jesli nawet nie zalezy wam na tym co sie dzieje w kraju wypada to zrobic aby nie trzeba bylo sie juz wiecej wstydzic za kraj swojego pochodzenia. Groteskowa polityka ostatnich dwoch lat musi sie skonczyc.

Pisze to z Niemiec. DIe Kartofeln sprawili ze nawet w najbardziej zapadlej dziurze wszysycy wiedza o ich wyskokach i sie z nich nabijaja.

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2007 3:18 pm 
A ja nawet chcialem isc, ale juz nie chce, bo przeczytalem instrukcje. IMHO chca ze mnie robic durnia nawet jak juz wyjechalem. Procedura wyglada tak, ze sie odechciewa. Dlaczego w PL musza zakladac ze kazdy obywatel jest oszustem? Nie wiem, moze tak jest wszedzie, ale nawet jesli, to ja sie wypisuje. Jeszcze troche to beda chcieli obozowy numer dziadka i telefon do cioci w USA :)

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2007 5:24 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

tak właśnie jest, dla polskiego urzędnika każdy petent jest potencjalnym oszustem, złodziejem, kryminalista...dlatego należy iść do głosowania i coś z tym zrobić, należy sie troche poświęcić, ja biore n siebie 4-5 godzin autem by pojechać tam gdzie jestem zameldowany...
może sie stanie tak, że to naprawde pomoże i miliony ludzi przyszłych pokoleń będą wdzięczni postawie obywateli w 2007...
choć czytajac fora polaków w australii, usa, irlandii, uk to większość ma los kraju gdzieś...

PostNapisane: Wt paź 02, 2007 5:45 pm 

[quote="Boggie] "No bo coz powinienem zrobic gdy ci rodzice klada jakiez beznadziejne kafelki o szafie juz nawet niewspominajac i wszyscy wokolo sie smieja....

Boggie[/quote]

No wlasnie!
Poza tym Polonia to takze ludzie, ktorzy wyjechali za granice za praca czy po prostu za przygoda, i wroca za jakis czas. Dlaczego wiec nie mieliby decydowac o losie wlasnego kraju?
To chyba tez nie jest tak, ze jak decydujesz sie zamieszkac gdzie indziej, to przyszlosc Polski przestaje cie obchodzic.
Przedwyborcze sondaze sa tak przerazajace, ze mobilizacja mlodej Poloni jest jedyna szansa na pozbycie sie blizniakow.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2007 10:14 pm 
Mowiac krotko - na wybory nie pojde, bo zwyczajnie mi sie nie chce i szkoda mi stracic godzine czy dwie...

PostNapisane: Wt paź 09, 2007 2:24 am 

Witam,

Basia82 napisał(a):
To chyba tez nie jest tak, ze jak decydujesz sie zamieszkac gdzie indziej, to przyszlosc Polski przestaje cie obchodzic.
Przedwyborcze sondaze sa tak przerazajace, ze mobilizacja mlodej Poloni jest jedyna szansa na pozbycie sie blizniakow.

Mnie przyszlosc Polski bardzo obchodzi. Wciaz silnie emocjonalnie jestem zwiazany z krajem. I sa to emocje jak najbardziej pozytywne. To jednak nie ma nic wspolnego z moim przekonaniem, o ktorym pisalem powyzej.

Ordynacja jest tak skonstruowana, ze zagranica glosuje tylko na kandydatow "warszawskich". Pisze w cudzyslowiu, bo glownie sa to spadachroniarze wcisnieci na to miejsce przez poszczegolne partie. Glosujac robie qq warszawiakom, co uwazam, za bardzo nie fair. Moze bym nie byl taki sceptyczny, gdybym mial zaglosowac na konkretna osobe, np. sasiada z mojego bloku w Skarzysku, ktorego bardzo dobrze znam od lat, a nie na kogos anonimowego tylko dlatego, ze ma szyld partii A a nie np. B. Pamietaj rowniez Basiu, ze z tej listy jest do obsadzenia ograniczona liczba mandatow. Pisze tylko we wlasnym imieniu, nie nawoluje nikogo w ten sposob do bojkotu wyborow :)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 10, 2007 5:51 am 

Mnie tez obchodzi przyszlosc Polski. Warto isc na wybory np. dla spokoju wlasnego sumienia. Widac, ze wielu ludzi jest skolowanych, cytuja tylko naglowki gazet, polskojezycznych czy tez nie, nie bardzo zastanawiajac sie czy zaangazowac wlasne komorki mozgowe. Pamiec, tez jest wyjatkowo krotka. Miejmy nadzieje, ze po wyborach w koncu rzadzacy beda mogli rzadzic i ojczyzna bedzie kwitnac. Pozdrawiam :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]