Image Map
Teraz jest Pn lip 13, 2020 12:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:21 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Dzien dobry wszystkim

Jak oceniacie postepowania rzadu do tej pory ?

Czy cieszycie sie ze dostaniecie $900 tax bonus (Ci co dostana) czy wolelibyscie aby przenzaczono na co innego.

I ciekaw jestem jakie sa wasze opinie o rzadzie Kevina Rudda. Ze znajomymi czesto polemizuje na ten temat i ciekaw jestem czy jest tam jest tam jeszcze kto skto ma opinie :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 12:12 pm 
Osobiscie mam do postepowania tego rzadu mieszane uczucia. Wydaje mi sie, ze w swoich poczynaniach sa mniej zdecydowani niz rzad Howarda. Przykladem niech bedzie sprawa ciecia stop procentowych - banki tak naprawde robily co chcialy, nikt nie probowal na nich robic jakichkolwiek naciskow, aby obnizaly stopy procentowe o cos konkretnego. Nie zgadzam sie z teoria Swana (to chyba on powiedzial), ze "musimy zejsc w deficyt". Jesli dobrze pamietam, lider opozycji Turbull mowil jakis czas temu, ze "jak LP raz zeszli w deficyt to pozostawali w nim do konca rzadu". Ciezko mnie przekonac do takiego sposobu myslenia, ze "zejscie w deficyt jest dobre".

Nie udalo mi sie doczytac, jakie konsekwencje "z gory" spotkaly Morrisa Iemma za jego kiepskie poczynania jako premiera NSW. Ktos wie cos wiecej?

Sam Kevin natomiast jest na pewno dobrym reprezentantem kraju, potrafi sie dobrze i na poziomie wypowiadac i z tego punktu widzenia jest na pewno osoba jak najbardziej pozytywna. Co do opieki nad gospodarka to prawde mowiac, na razie sa mimo wszystko chyba dalbym im wiecej na plus niz na minus. Stimulus package to fajna rzecz, ale do dzis nie udalo mi sie dowiedziec, w jaki sposob go dostane i czy w ogole (w sumie to sie chyba kwalifikuje). $900 mojego zycia nie zmieni, nie zmieni tez zycia innych obywateli. Na pewno gospodarka Australii, choc w kryzysie, nie jest w dramatycznym stanie w czym zapewne spora zasluga gornikow no i ostatnio Woolworths.

Moim zdaniem potrzeba bardziej zdecydowanych krokow w kierunku zblokowania emigracji z krajow azjatyckich - szczegolnie chodzi mi o wizy pracownicze. W ten sposob bedzie wiecej pracy dla tych, ktorzy tu juz w kraju sa i co pracy szukaja. Trzeba rowniez wspierac male biznesy i zaczac bardziej kontrolowac placenie przez nich podatkow oraz sposob zatrudniania pracownikow. Noz sie w kieszeni otwiera, jak sie widzi jak np. Azjaci czy Hindusi zatrudniaja u siebie pracownikow, jak za nich nie odciagaja podatkow i superannuation. Ktos sie musi tym zajac. Wtedy do kasy rzadu wplynie wiele kasy, ktora tam nie wplywa, a wplywac powinna. Z drugiej strony - moze wlasnie stimulus package przydalby sie bardziej takim malym, drobnym biznesom?

Tytuł: Polityka?
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 6:32 am 

Witam,

W wielu kwestiach nie sposób zgodzić się z Jaśkiem. Są problemy, są patologie, czy da się je rozwiązać poprzez podpis pod ustawą? Nie wiem? Myślę, że tu trzeba sporo zmienić, łącznie z świadomością ludzi.
W Australii (w przeciwieństwie do Polski) przeważył model Keykes'owski w nowoczesnej formie. Można się długo spierać, która droga byłaby lepsza. Jest to niestety bardzo indywidualny problem. PL i AU to bardzo odmienne kraje z inną siatką zależności gospodarczych wewnętrznych i zewnętrznych. Sam pakiet stumulacyjny polegający na rozbudowie infrastruktury: szkoły, drogi, mosty, idt... uważam za dobre posunięcie, bo w wyniku tej stymulacji pozostaną u nas dobra trwałe, które przez lata będa nam służyć.
Owo $900 na głowę zaś można tylko potraktować jako populizm i brak wyobraźni. Są to w dużej mierze pieniądze wyrzucone w błoto, a raczej w budżety krajów importująych do nas swe telewizory, komputery, itd...
Rozdawanie pieniędzy jest najgorszym z możliwych pomysłów, tyko o szczebel niżej jest ich drukowanie bez pokrycia.
Tu pewnie wielki minus.

Daleki jestem do nawet cienia miłości do związków zawodowych, więc i partii Pana Rudd'a, ale muszę przyznać, że wreszcie zaczyna porządkować politykę emigracyjną, która stała na głowie za poprzednich rządków. Sensowniej nam było przyjechać tu na zawód rzemieślniczy niż na posiadany dyplom inżyniera. Tu zmiany są potrzebne. Może łącznie z podziałem emigracji na pule dla każdego kraju - jak jest to w USA. Uniknie się wtedy dominacji któregoś z krajów.

Siłą obecnie rządzącej partii jest też niestety ogromna słabość Liberatów. Gdy ostatnio słyszałem 'cień' ministra finansów to byłem w szoku, że kogoś tak niekompetentnego można delegować na rozmowę do studiu TV z bardzo dobrze przygotowanym obecnym ministrem finansów. Pan 'cień' niepozostawiał cienia wątpliwości, że o finansach wie nie za wiele. Manipulował danymi by straszyć liczbami, w stylu niemal bolszewickim.
Tonny też nie jest erudytą i w porównaniu do Howard'a pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Oczywiście w chwili gdy gospodarka się zaczyna ruszać, powinno się zacząć hamowac deficyt i zwiększać dyscyplinę finansów, czego obecny rząd robić nie będzie. To jest duży problem i być może w przyszłości powód, który odsunie ich od władzy.
Niestety póki co jednak Liberałowie muszą coś z sobą zrobić. Jeśli Kevin nie będzie miał po drugiej stronie kogoś równie dobrego, to będzie trwał u steru jak Howard, który też nie miał przez wiele lat godnego przeciwnika po drugiej stronie.

Niestety polityka to trochę i konkurs piękności, erudycji... a tu Kevin jest jak narazie liderem.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 1:00 pm 

[quote]Rozdawanie pieniędzy jest najgorszym z możliwych pomysłów, tyko o szczebel niżej jest ich drukowanie bez pokrycia. [/quote]

Nie zgodze sie z Toba wogole. Bo siedzenie na pieniadzach przez panstwo bylo praktykowane w Polsce w czasach sanacji - doprowadzilo tylko do wiekszych nierownosci spolecznych i zacofania. Pomysl o tym jednorazowym bonusie jako o tax cut - dostali go bowiem tylko Ci co placa podatki (taki byl warunek) i do tego zarabiajacy mniej niz 100 tysiecy na rok, pozolilo im to zapchac dziure w wydatkach - ktore ma kazdy. 900$ to za malo aby kupic dobry telewizor, a jesli nawet na to poszlo to co z tego - dalo zarobic calej rzeszy ludzi, ktorzy te rzeczy sprowadzaja i sprzedaja. Byl to jednarazowy tax cut. Rozsadny moim zdaniem - staly tax cut zmniejszylby przyszle wplywy do budzetu wiec bylby nieodpowiedzialny, a krotkoterminowy wzbudzilby wiele opozycji gdyby musiano podnies podatki - zaden rzad nie lubei podnosic podatkow bo jest to bardzo niepopularne politycznie.

Zgodze sie z toba co do pozycji liberalow, ktorzy na wskutek wewnetrzneggo balaganu dlugo jeszcze beda w lesie. Wybor Mad Monk na lidera napewno im nie pomogl, Turnbull moim zdaniem mial szanse byc opozycja, ale na wskute wewnatrzpartyjenej polityki musial usiasc z tylu.
Zadziwia fakt ze nawet w tak latwym stanie jak NSW gdzie Labour powinien juz dawno stracic wladze Coalition nie radzi sobie wogole.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 6:08 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Chcialabym zapytac jesli to jeszcze aktualne...jak mozna sie ubiegac o ten $AD 900 zwrot podatku?
Jesli ktos, prosze, moze mi podac link , jak mozna aplikowac

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 2:00 am 
monikazb77 napisał(a):
Chcialabym zapytac jesli to jeszcze aktualne...jak mozna sie ubiegac o ten $AD 900 zwrot podatku?
Jesli ktos, prosze, moze mi podac link , jak mozna aplikowac

Nie nazywa sie to zwrot podatku a "tax bonus" . Tu wszystko na ten temat ze strony Australian Taxation Office:

http://www.ato.gov.au/corporate/content ... &page=5&H5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]