Image Map
Teraz jest Pt lip 03, 2020 4:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 7:49 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej, wybieram się do Australii na wesele. Czy ktoś mógłby mi poradzić co wybrać jako prezent?

Eri

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 11:01 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ja bym wybral cos polskiego, na przyklad zubrowke i sok jablkowy do tego :lol: A powaznie, to zalezy czyj to slub, czy rodzina, czy Polacy itp. Generalnie to w Australii nie ma takiej sruby jezeli chodzi o wesela i prezenty jak to ma miejsce w Polsce. Jest skromnie, bez pompy i nikt fortuny tutaj na takie rzeczy nie wydaje. To tak z mojego doswiadczenia.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 17, 2012 3:51 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

A czy sa to Polacy i urzadzaja wesele na polski sposob, czy sa to lokalni?
Taka krotka informacja, na temat panujacego tutaj zwyczaju. Tutaj na wiele slubow w zwyczaju odsylanie gosci do listy zalozonej w jakims domu towarowym (tzw. bridal registry), na ktorej znajduja sie prezenty, ktore wybrali sobie mlodzi. Sa to prezenty w roznych zakresach cenowych, wiec jest szansa, ze kazdy znajdzie cos w odpowiedniej dla siebie cenie.
Oczywisice nie kazda mloda para taka liste ma (my na przyklad nie mielismy). Nie ma tez obowiazku kupowania prezentow z listy, tym bardziej dla osob z zagranicy. Ale taka lista jest wygoda i dla gosci idla panstwa mlodych, bo ci pierwsi moga wybrac prezent, ktory bedzie z radoscia przyjety, a panstwo mlodzi raczej nie dostana trzech zelazek i dwoch mikserow.
Co do Twojej sytuacji, to cos polskiego i unikalnego, w dobrym guscie, napewno bedzie mile widziane :).

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]