Image Map
Teraz jest Pt kwi 10, 2020 2:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 8:38 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

W bardzo wielkim skrocie postaram sie opisac proces jaki sie przechodzi przy emigracji do NZ.
W pierwszej kolejnosci tak jak w Au rozpoznaje sie zawod w odpowiedniej instytucji, nastepnie robi sie cos takiego jak Expression of Interest czyli kontaktuje sie z departamentem emigracji i wysyla sie im powiedzmy powiadomienie ze waszym zdaniem jestescie w stanie spelnic ich wymagania "Expression of Interest" (cena ok 250 euro).Mozna to zrobic przez internet wychodzi troche taniej.Nastepnie oni was poprosza o wszystkie papiery o jakich byla mowa w expression of interest i sami przeanalizuja czy sie nadajecie. Jesli tak do dostaniecie zaproszenie i bedziecie mogli sie ubiegac o staly pobyt.
Ogolnie zasady podobne jak w Au ale wymagania jezykowe troche inne i z wiekiem jest inaczej.Sa listy zawodow w ktorych brak itd podobnie jak w Au. Pod tym linkiem mozna zobaczyc jak to sie odbywa w teorii http://www.immigration.govt.nz/migrant/ ... uickcheck/

a wszystkie informacje zwiazane z emigracja sa na tej stronie
www.immigration.govt.nz

Powodzenia

http://www.immigration.govt.nz/

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 24, 2005 11:46 am 

strona NZ jest fatalnie zrobiona, w porownaniu do immi.gov.au z tej nei potrzeboje bookletu zeby sie dowiedziec o wszystkim co mi potrzeba a na tej z NZ chyba tylko o tym ze imigracja na punkty jest i nic poza tym, kiedys byl tam kalkulator puntkow i wszystko przejrzyscie opisane; moze ktos sie oreintuje juz na tej stronie, nawet ktory pozion IELTS jest wymagany nie moge sie doczytac, mam w tej chili 6.0 i nie wiem czy to duzo czy malo;

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 9:11 am 

Ja mysle ze jak dobrze poszukasz to wszystko znajdziesz i na stronie NZ jesli chodzi o angielski to powinno wystarczyc jesli sie nie myle.
Jednak nie wiem czy masz w overall 6 czy w kazdej kategorii po min 6.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2005 10:36 am 

z tego co wyczytalem to potrzebne jest 6.5 IELTS a ja mam 6.0 z kazdego modulu co daje overall tez 6.0

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]