Image Map
Teraz jest So lip 04, 2020 5:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 2:21 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć

Siedzę sobie właśnie w Mel i kupiłem bilety na Tasmanię. Próbowałem tutaj i w sieci znaleźć informacje o różnych "must see", ale nic konkretnego nie znalazłem :?

Może ktoś napisze mi w kilku słowach, co mogę zobaczyć przez weekend, przy założeniu, że w sobotę z samego rana wysiadam w Dovenport ze "Spirit of Tasmania", a wieczorem (około 21.00) wsiadam w Hobart w samolot do Mel. Zamierzam na miejscu wynająć samochód i pojeździć, nie mam sprzętu do trekkingu, więc raczej atrakcje w pobliżu parkingów i dobrych dróg. Preferuje raczej wildlife i widoczki, niż knajpy i miasta.

Wszelkie sugestie mile widziane

Kula 8)

Tytuł: po obiedzie
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 3:39 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam

pewnie już po wszystkim i już wiesz, że Tasmania w weekend to nie da rady. Osobiście uważam, że 10 dni jest optymalne można wyspę objechać do okoła z Devenport do Devenport via Hobart i wiele pięknych miejsc.
Jest tam o ile pamiętam 9 lub 7 Parków Narodowych.
Można kupić bilet wtępu do wszystkich za cenę trzech oddzielnych biletów do konkretnych z nich.
Miejsc, które warto obejrzeć jest sporo (las deszczowy, Port Arthur, najstarszy most w AU, itd...)

Byłem raz przez 6 dni (w tym 24 h podróż promem) i chętnie pojadę jeszcze raz ale na 10 dni, aby objechać całą wyspę, a nie tylko 2/3.

Pozdrawiam

PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 9:03 am 

Dzięki za informacje, faktycznie już po obiedzie ale mimo wszystko dzięki. Niestety na Tas miałem tylko weekend i w tym czasie zrobiłem ponad 800 km, zdecydowałem się pojechać (po nocy na promie) z Devenport do Hobart zachodnią (i jak wiesz dzikszą) stroną wyspy (przez Cradle Mt., Queenstown, etc.). Drugiego dnia z Hobart objechałem Półwysep Tasmana, w tym Port Artur. Oczywiście zapomnij w takim czasie o jakimkolwiek trekingu, czy większym zwiedzaniu. W pełni zgadzam się, że 10 dni to minimum na zobaczenie wyspy.

Fotki które zrobiłem są publicznie dostępne tutaj:
http://www.flickr.com/photos/drcoola/se ... 563034400/

PostNapisane: Pn paź 01, 2007 12:01 pm 

cześć!
poszukuję osób chętnych na wycieczkę po Tasmanii. termin 12-20 grudnia 2007. start w i meta w Hobart. najchetniej wynajętym wspólnie samochodem.
kontakt mailem heniek00@tlen.pl lub gg 4395051
pozdrawiam!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]