Image Map
Teraz jest So sie 15, 2020 6:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 31, 2008 2:41 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Yogi napisał(a):
Korzystam ile mogę 8) Już mam tyle zarobione żeby spędzić min rok w Au, i planuje wyjazd ok maja-lipca, ale póki są takie wahania to trzeba korzystać. Po zatym lewarowanie na Forexie robi swoje i można sporo zarobić 20% dziennie to nic wielkie przy takich wahaniach jak teraz :)

Sorry za offtop ;)

jak jest w polsce z podatkami za to? tutaj niestety wlaczasz zarobek do dochodu i placisz.... w wietnamie, indiach czy innym przyjemnym kraju moglbys dostatnio zyc za sam podatek, ktory tu oddajesz... a przeciez robic to mozesz gdziekowiek na swiecie... wystarczy komputer, dwa duze monitory i szybkie lacze....

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 31, 2008 8:08 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

mmis4167 napisał(a):
jak jest w polsce z podatkami za to? tutaj niestety wlaczasz zarobek do dochodu i placisz.... w wietnamie, indiach czy innym przyjemnym kraju moglbys dostatnio zyc za sam podatek, ktory tu oddajesz...

19% w PL i ten problem ze pozycje musisz rozliczyć po kursie USD w dniu zamknięcia pozycji !!! co jest absurdem ( jak masz rachunek w USD )
np. zamknięcie pozycji na +10,000 USD przy kursie 3.00 zł, ale kurs spadł w dniu kiedy składasz pita do np. 2.00 zł to i tak płacisz podatek przy przeliczeniu z 3.00zł czyli sporo dopłacasz do interesu.
Ale na szczęście są na to sposoby. Jak masz zapłacić więcej niż ok 10k PLN podatku rocznie to już opłaca się założyć firmę na Cyprze gdzie podatek od zysków kapitałowych wynosi 0% :) I masz polski US gdzieś, tylko składasz deklaracje z Cypru i US się wścieka bo nic nie zgarnoł dla siebie i nic Ci zrobić nie może.

mmis4167 napisał(a):
a przeciez robic to mozesz gdziekowiek na swiecie.

Dokładnie , jedno z największych plusów tej roboty.
mmis4167 napisał(a):
.. wystarczy komputer, dwa duze monitory i szybkie lacze....

Mnie akurat starcza tylko laptop 8)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 20, 2009 6:49 pm 

No proszę, na 99% wyjazd już do Au zaklepany to AUDPLN musiał polecieć na 2.22 PLN :/ no ale nie dużo brakuje do większego spadku :) chyba ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 1:07 am 

a ja po 1,82 skupowalem 8) sadze ze raczej do konca kwietnia nie ma co liczyc na slabego aud.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 1:09 am 

mohi napisał(a):
a ja po 1,82 skupowalem 8) sadze ze raczej do konca kwietnia nie ma co liczyc na slabego aud.

Bardziej bym tu patrzył na zachowanie PLN niż AUD. Porównując zmiany kursów par z PLN, to AUDPLN wbrew pozorom dożo nie poszedł do góry.
Osobiście uważam że kurs AUDPLN na poziomie 2.000 to jego normalny kurs w perspektywie 6 miesięcy. Ja fakt faktem , się zagapiłem i mogłem ostawić Longi na AUDPLN po niskim kursie żeby mój wyjazd miła gwarantowany kurs ( mam możliwość taka żeby to zrobić, uroki pracy ;) )
No ale co było to było. Czekam na rozwój sytuacji.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 1:46 am 

przy takich poziomach złotego to raczej shorty preferowane zwłaszcza jak audpln ma zejść do poziomu 2,00 :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 10:28 pm 
mohi napisał(a):
przy takich poziomach złotego to raczej shorty preferowane zwłaszcza jak audpln ma zejść do poziomu 2,00 :D

Szorty to dla mnie na plaze. A tutaj niedlugo trzeba bedzioe napisac "AUD juz powyzej 3zl". 1.5gr/dzien, to za dwa miesiace juz.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 11:55 pm 

Ja tam bardziej obstawiam spadki niż wzrosty. poziom 2.0000 całkiem realny. Warunek polski rząd musi w końcu zacząć umacniać walutę.

Pozatmy za niedługo będę płacił za wyjazd di Au więc spadek by się przydał ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 30, 2009 12:49 am 

znajac metalnosc naszego rzadu to raczej nic nie zrobia w kierunku umacniania zlotego w najblizszych 2 kwartalach. rzad na pewno bedzie twierdzil ze slaby zloty to duza konkurencyjnosc na rynku bo za miast na zakupy latac do usa to usa bedzie latala do polski :) A nasza RPP zamiast przez spekulacje wplywac na umocnienie zlotego to woli stwierdzic ze interwencji nie bedzie wiec nastepnego dnia 1000pipsow w polnocna strone.

Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 12:29 am 

mohi napisał(a):
znajac metalnosc naszego rzadu to raczej nic nie zrobia w kierunku umacniania zlotego w najblizszych 2 kwartalach. rzad na pewno bedzie twierdzil ze slaby zloty to duza konkurencyjnosc na rynku bo za miast na zakupy latac do usa to usa bedzie latala do polski :) A nasza RPP zamiast przez spekulacje wplywac na umocnienie zlotego to woli stwierdzic ze interwencji nie bedzie wiec nastepnego dnia 1000pipsow w polnocna strone.

Ja dziś sobie dziś postawiłem Longa, i zabezpieczyłem kurs AUDPLN na swój wyjazd. Czy spadnie czy wzrośnie to zapłacę za wszystko po kursie 2,2060 8)

Trzeba było to zrobić jak był poniżej 2.0, mój błąd, ale co było to było, ważne co będzie dalej :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 10:10 pm 
Ja tam znawca walut nie jestem, ale...

Jak wyjezdzalem do AU na przelomie 2003/2004 roku to dolar trzymal sie w okolicy 3 zlote (byl chyba minimalnie ponizej). Kiedy w ciagu raptem roku spadl, a w 2008 siegnal ponizej 2 zlote bez wyraznego krachu dolara australijskiego wzgledem innych walut, bylo dla mnie jasne, ze to nie jest prawdziwa wartosc zlotowki. Dlatego sadze, ze zlotowka jeszcze moze duzo spasc w stosunku do AUD i wlasnie sklanialbym sie w kierunku owego 3 zlote. Co nie znaczy, ze taka wartosc musi pozostac na zawsze.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 20, 2009 1:22 pm 

Mozna latwo sprawdzic wartos aud w stosunku do pln, i na wykresie z ostatnich 10 lat zabserwowac ze 3 zl bylo raz i to jeszcze krotko. Srednia cena aud/pln powinna oscywlowac w przedziale 2,20-2,40pln.

PostNapisane: Pt lut 20, 2009 2:30 pm 

Tez nie jestem bacznym obserwatorem rynku walutowego, ale wlasnie taki przedzial 2,20-2,40 pamietam, jako utrzymujacy sie na przestrzeni szeregu ostatnich lat.

Mozna wiec powiedziec, ze ekstrema typu 3 zlote za A$, albo 1,8 zlotego za A$, moga okresowo zaistniec na skutek roznych przyczyn, natomiast sytuacja kiedy 1 A$ = okolo 2,35 zlotego jest raczej "normalna".

Czyli obecnie w tej dziedzinie powrocilismy chyba do normalnosci. Co na to eksperci?

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 11:21 pm 
2.46 - tyle wynosil ostatnio. Siostra troche dolarow chce kupic, bo akurat przyjezdza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]